Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapmalıyız?

Günümüzün en çok kullanılan ödeme araçlarından birisi kredi kartı olunca borçluluğun artması, kredi kartına yapılamayan düzenli ödemeler ve beraberinde gelen kredi sicili bozulması birbiri ardına gelen sorunlar oluyor. Ödeme güçlüğü çeken ve kart borçluluğu yüksek olan tüketicileri gözlemlediğimizde zaten ödeyemedikleri borç döngüsünü herhangi bir çözüm arayışı içine girmediğini, daha da çıkmaza soktuğunu görüyoruz. Aslında bunu çözmenin birkaç alternatifi var. Bu durumda mantıklı hareket etmek ve tüm borçları kapatan kredi arayışı içine girmemiz gerekiyor.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2017

Borç kapatma kredisi aslında birçok banka tarafından veriliyor. Ancak birkaç banka konuya ilişkin dönem dönem kampanyalar başlatıyor ve bu bankalarda süreçler daha hızlı sonuçlandırılabiliyor.

 • Yapı Kredi borç kapatma kredisi
 • QNB Finansbank borç kapatma kredisi
 • Ziraat Bankası borç transfer kredisi
 • Şekerbank borç kapatma kredisi
 • Akbank borç kapatma kredisi
 • Denizbank borç transferi
 • Garanti Bankası borç transferi
 • Odeabank borç kapatma kredisi

Borç transferi kredisi veya borç kapatma kredisi kullanmadan önce neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi verelim. Öncelikle kapatacağınız bu borçlara ilişkin tüm borçluluğunuzu hesaplamalısınız. Özellikle kart borçlarındaki gecikmelerin %2’nin üzerinde bir faiz oranı ile faizlendirildiği düşünüldüğünde %24’e veren yıllık faiz oranıyla maliyetlendirildiğini görüyoruz. Sadece bu rakam düşünüldüğünde neden borç transfer kredisi kullanmalıyım sorusunun cevabı verilmiş olabilir.

Bankadan bankaya değişen borç transferi kredisi faiz oranları söz konusudur. Örneğin bugün itibariyle akbank borç kapatma kredisi faiz oranı 1.84% iken qnb finansbank borç transferi kredisi faiz oranı 1.19% dan başlamaktadır.

Kredi veya Borç Kapatma Yöntemleri konusunda aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Eğer sizin de videoda bahsedildiği gibi tasarruf yapma imkânınız yoksa ve borç kapatma kredisi ya da diğer adıyla borç transferi kredisi kullanmanız sizin için kaçınılmaz olmalıdır. Özellikle 48 aya varan vadeler ödeyeceğiniz aylık taksit tutarlarını düşürecek ve ödeme kolaylığı sağlayacaktır. Krediyi alırken bankalar ilk etapta kredi puanı yüksek tüketicileri tercih edecektir. Özellikle kredi puanı 1.300 üzerindeyse olumlu sonuç almanıza neden olacaktır. Ancak her durumda bu borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi kullanıp sorunu devam eden insanların tek özelliği var. Bu da kart borçlarını ödedikten sonra halen daha aşırı kart kullanımlarına devam etmeleri. Bu durum tüketiciyi daha da problemli hale getirebiliyor.

Konuyla ilgili her türlü sorununuzu yazımızın altından iletebilirsiniz.

3 Yorum

 1. Kemal

  6 Kasım 2017 at 19:38

  Benim kredi puanım 0-200 arası. Gecikmekerimi bitiremiyorum . transfer kredisi çekme imkanım imkânsız mıdır.

  • Banka Notu

   19 Kasım 2017 at 13:24

   Kemal Beey,

   Bu durumda transfer kredisi kolayca kullanabileceğiniz bir kredi değildir.
   Nihayetinde olumsuz giden bir ödeme performansı var ve Bankalar tüm risklerinizi satın alıp, bombayı kucağında bulmak istemeyeceklerdir.
   Yapmanız gereken şey borcunuzun yüksek olduğu Bankadan yapılandırma kredisi talep etmeniz ve borcunuzun vadesini uzatarak taksitlerinizi düşürmek olmalıdır.

 2. Kemal

  6 Kasım 2017 at 19:39

  Kredi puanım 0-200 arası ve gecikmelerimi gideremiyorum. Transfer kredisi çekme olasılığım imkansız mı? Teşekkürler.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+