Denizbank Üretici Kart Başvuru ve Özellikleri

Üretici kart ile çiftçinin tarımsal faaliyetlerinin finansmanı ve nakit ihtiyaçlarının kısa süre içinde çözümü sağlanmaktadır. Denizbank anlaşmalı olduğu noktalarda, özellikle tarımsal faaliyetlerin girdilerine yönelik satış yapan firmalarda, kartın kullanımı ile birçok avantajı üreticiye sunmaktadır.

Çiftçiye yönelik ilk ticari kart olan üretici kart bankalar arasında ciddi rekabet unsurlarından birisi oldu. Özellikle faizsiz mazot alımı, faizsiz gübre, tohum ve ilaç alımına yönelik yapmış olduğu çalışma mantığıyla çiftçinin dünyasını değiştirdi.

Üretici kart piyasaya çıktıktan sonra Ziraat Bankası üretici kart modelinde çalışan Başak Kart’ı çıkardı. Yine YKB, Garanti Bankası, TEB, Şekerbank gibi bankalar çiftçilere yönelik benzer kartlar çıkardı. Hepsinin amacı aynı ancak Denizbank üretici kartı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği anlaşma noktalarının çok daha fazla olması ve üreticiye sunmuş olduğu özelliklerdir.

Üretici kart özellikleri nelerdir?

* En önemli avantajı yılda bir defa ödeme yapılıyor olmasıdır. Üretici kart ne zaman ödenir sorusunun yanıtı karttan karta değişmektedir şeklinde olabilir. Üretici kart başvurusu yaparken çiftçinin işlemiş olduğu araziye bakarak, ÇKS üzerindeki ağırlıklı ürüne göre ödeme dönemi belirlenir. Örneğin ağırlıklı ürünü buğday olan bir çiftçinin kart ödeme zamanı Ekim iken, ağırlıklı ürünü ayçiçeği olan bir müşterinin Aralık ayı olduğu görülmektedir.

* Anlaşmalı üye işyerlerinden 6 aya kadar %0 faiz ile mal alımı yapılabilmektedir. Örneğin anlaşma yapılan PO bayilerinden üretici kart mazot alımı 5 ay %0 faiz ile gerçekleşmektedir.

* Üretici kart sahibi çiftçiler diledikleri zaman acil nakit ihtiyaçları için Denizbank ATM’lerini kullanarak nakit çekim yapabilmektedirler.

* Üretici karta istenildiği zaman ödeme yapılabilir, ihtiyaç halinde yeniden çekilebilir.

* Denizbank üretici kart ile ekipman alımı yapılabilmektedir. Anlaşmalı olan bayilerde üretici kart limitleri ile sınırlı kalarak 36 aya kadar varan vadeler ve yılda 1 ödeme yapacak şekilde ekipman alımı gerçekleştirilebilmektedir.

* Üretici kart limiti içinde bulunan limit taksitli tarım kredisine dönebilmektedir.

Üretici kart başvurusu nasıl yapılır?

İster Denizbank şubelerine gidip ÇKS, Çiftçilik Belgesi ve Nüfus Cüzdanı ile başvuru yapabilir isterseniz de URETICI yaz boşluk bırak, TC Kimlik numaranı ve bulunduğun ilin plaka kodunu aralarında boşluk bırakarak 3280’e SMS’le gönderebilirsiniz.

Denizbank üretici kart faiz nakit çekim faizi ile ilgili bilgiyi Denizbank şubelerinden ve/veya Denizbank müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Denizbank üretici kart şifre alma için de yine kartınızın üzerindeki haneleri kullanarak 3280’e mesaj atabilir ve/veya Denizbank müşteri hizmetlerine bağlanarak yeni şifre alabilirsiniz.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+