Kredi Kartı Ekstresi Erteleme

Kredi kartı ekstreleri o döneme ait borçlarımızın tamamını gördüğümüz ve detaylarını izleyebildiğimiz dökümandır. O döneme ait harcamayı nerede, ne kadar tutar ile yaptığınızı gösterir. Bu ödemeden ödül kazanmışsanız, ödülünüzün tutarını görebilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız alış verişi taksitlendirmişseniz, taksit tutarını ve kaçıncı taksiti ödediğinizi izleyebilirsiniz.

Kart aidatlarını takip ettiğimiz en önemli evrak kredi kartı ekstreleridir.

Kredi kartı borçlarınızın düzenli ödenmiyor olması banka kredi notunuzu oldukça düşürecektir. Özellikle kredi kartında 90 gün üzerinde yapmış olduğunuz gecikmelerden sonra Bankaların kırmızı kalem bildirimi yaparak kara listeye atıyor olması kredibilitenizi alt üst edecektir.

Kredi kartı borçlarının oldukça arttığı bu dönemde harcamaları erleyebilmek mümkün mü?

Kredi kartı ekstresi erteleme işlemini her banka yapmaz.

Garanti Bankası ekstre erteleme işlemi yapar. Garanti bankası bonus kredi kartının Ekstre Atlat özelliğinden faydalanabilmek için “ATLAT ” yazıp boşluk kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak  3340 göndermeniz yeterlidir.

Finansbank Card Finans ekstre ertelemesi yapmaz ama taksitlendirme yapmaktadır. Finansbank Ekstre Taksit ile kredi kartı ekstrenizin asgari ödeme tutarını ödedikten sonra kalan borcunuzu 6 ya da 9 ay taksitlendirebilirsiniz.

Akbank Axess kart ekstre ertleleme seçeneği mevcuttur. Axess ile yapacağınız alışverişinizden sonra Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS’de yer alan kodu 5990’a gönderin,  Akbank Direkt İnternet’e giriş yapın veya 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayın.

Borcunuzu ödemeyemediğiniz zaman yapacağınız düzensiz ödemelerden ziyade kart ekstresini erteleyerek veya taksitlendirerek bu borçları vadeye yaymak çok daha doğru bir karardır.

2 Yorum

 1. Emre

  8 Ocak 2017 at 17:34

  Ekstre atlat yaptığımız zaman kredi notumuz olumsuz etkilenir mi?

  • Banka Notu

   9 Ocak 2017 at 10:50

   Emre Bey,

   Ekstre atlatmak kredi notunuzu olumsuz ve/veya olumlu etkilemez. Bankalar kendi içindeki ödeme sistemi gereği o dönemki ekstre borcunuzu ödemiş gibi gösterir ve aradaki günü faizlendirir.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+