OdeaBank Kime Ait?

OdeaBank Türkiye’deki bankacılık faaliyetlerine başlayan kırkdokuzuncu Banka olarak bilinir. İlk şubesini 1 Kasım 2012 yılında, Maslak’ta açmıştır. Daha sonra 7 Aralık’ta ikinci şubesini Güneşli’de, üçüncü şubesini Kozyatağı’nda 17 Aralık’ta açmıştır.

OdeaBank’ta bugün itibariyle 1500 personel ile faaliyet göstermektedir. Genel Müdürü Hüseyin Özkahya’dır. 146 EFT ve ODEATRIS SWIFT kodu ile işlemlerini yapmaktadır. 55 aktif şubesiyle şu an (Nisan 2016) Bankacılık faaliyetlerine devam etmektedir.

OdeaBank Türkiye’de faaliyetine başladığında OdeaBank kimindir, OdeaBank sahibi kim veya OdeaBank hangi gruba ait soruları çok soruldu. OdeaBank Bankasının ana hissedarı Bank Audi grubudur. Bank Audi’nin merkezi Lübnan’dadır. OdeaBank 300 milyon dolar sermaye ile faaliyetlerine başlamışlardır.

İlgili Yazı :   OdeaBank Oksijen Hesap Nedir ve Nasıl Açılır

OdeaBank sahibi olan Audi Bank Kuzey Afrika ve Lübnan Bölgesinde faaliyet gösteren, toplamda 11 ayrı ülkede Bankacılık faaliyeti yürüten gruptur. Peki OdeaBank ana hissedarı Bank Audi nasıl kurulmuştur? Raymond Wadih Audi 1932 yılında Sidon Lübnan’da doğmuştur. 1962 yılından bu güne dek Raymond kuruluşunun müdürlüğünü yapmaktadır. 1998 yılında ise başkanlık görevini üstlenmiştir. Raymond Audi Bank Audi’yi babası, kardeşleri ve bunun yanında Kuveytli olan bir iş adamı ile bir araya gelerek kurmuştur.

Bank Audi ortakları kimlerdir?

Beş Bine yakın personeli bulunmaktadır. Yönetim Kurulunda on kişi bulunmaktadır. Samir Hanna, Raymond Wadih Audi, Youssef Nasr, Dr. Freddie Baz, Dr. Marwan Ghandour, Hatem Ali Sadek, Dr. Imad Itani, Abdullah İbrahim Hobayb, Ayşe Korkmaz ve Hüseyin Özkaya’dır. Tüm ortakların ortaklık payı %10’u geçmemektedir. Samir Hanna Audi Bank CEO’sudur ve ortaklık payı %0.104’tür.

İlgili Yazı :   Bankaların Çalışma Saatleri 2017

OdeaBank faaliyetlerine Türkiye’de başlarken Bank Audi ismini alamadığı için OdeaBank ile Bankacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de otomobil firması olan Audi ile yaşanılan isim hakkı probleminden dolayı OdeaBank ismiyle devam etmek durumunda kalmıştır. OdeaBank isim hakkı problemiyle ilgili hukuki süreç devam etmektedir.

2 Yorum

  1. Nihat Ünal

    10 Mayıs 2017 at 12:53

    30000.00tl için 3 aylık vadede faiz oranınız nedir?

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+