Anasayfa » Krediler » En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri 2017

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri 2017

Günümüzde kredi alma şartları arasında kredi notu ve/veya banka notu oldukça önemli. Özellikle hızlı kredi almak için tüketicilerin farklı bankalara yönlenmesi Bankalarında müşteri kaybının önüne geçmek için farklı sistemleri ve prosedürleri yaratma noktasına yönlendiriyor.

Bu durumda Bankalar kredi verme şartlarını neye göre belirliyor sorusunu cevaplamadan önce hızlı kredi vermenin, normal bir kredi talebinin değerlendirilmesinden farklı tarafı var mı sorusunu cevaplamak gerekir.

Hızlı tüketici kredisi 2017 kişinin kredi notundan geçmektedir. Eğer önceden sahip olduğunuz kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesaplarınız varsa ve bu ürünlere ait ödemelerinizde sorun yoksa, adınıza oluşan kredi notunuz da yüksek olacaktır. Findeks puanına göre hangi not aralığında ne kadar kredi çıkar sorusunu daha önce yanıtlamıştık ancak diğer önemli bir konu da bankaların sizden herhangi bir gelir belgesi almadan (gelir tahminleme modeli) gelirinizi tahmin edebilmesidir.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar 2017 ve en kolay kredi veren bankalar karşılaştırıldığında birbirine yakın isimlerin çıktığı görülecektir. Bu bankalar kişinin gelirini hesaplarken mevcutta açık olan kredi ve/veya kredili mevduat hesapları limitlerini göz önüne alırlar. Özellikle en yüksek 3 (üç) kredi kartı limitini toplayıp, ortalamasını alarak gelirinizi bulurlar. (Örneğin 3 BIN, 5 BIN ve 7 BIN TL üç kredi kartı bulunan birinin (3+5+7)/3 hesaplamasıyla aylık gelirinin 5 BIN TL olduğu kabul edilir.) Bu gelire yönelik açık olan kredi taksitleri ve yeni talep ettiği kredinin taksit toplamıyla birlikte taksit/gelir dengesine bakıp “onay” veya “ret” ederler.

Hızlı kredi şartları için herhangi bir kontrol mekanizması bulunmamaktadır. Bunun için yapılan yazılım TC kimlik numarası üzerinden çalışır ve Bankacının sisteme TC numarasını yazmasıyla birlikte açık olan kartların limitleri, tahmini gelir modeli, açık olan kredi taksitleri gibi bilgiler anında hesaplanarak yaklaşık olarak onaylanabilecek kredi limitini Bankacının önüne getirir. Kolay kredi başvurusu sadece Banka şubelerinden değil birçok bankanın alternatif dağıtım kanallarından (internet şubeciliği, atm, sms, telefon bankacılığı) da yapılmaktadır. Buralarda da aynı sistem işlemektedir. Kredi veren bankalar kefilsiz seçeneği ile aynı tip kredidir diyebiliriz.

Bu sistemi en iyi uygulayan, en kolay kredi veren banka hangisi, en kolay kredi veren bankalar 2017 listesine bakıldığında DenizBank, TEB, Garanti, Akbank, İş Bankası gibi bireysel bankacılığı ile çıkmış bankaları görüyoruz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

2 yorum

  1. akbank ihtiyaç kredisi almak istiyorum paylaşabilir misiniz?

    • İsmail Bey,

      Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunu Akbank resmi web sitesi üzerinden başvurabilirsiniz.
      Sitemiz kredi, kredi notu, kredi sorunları üzerine bilgi vermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+