Konut Sigortası Avantajları Nelerdir?

0

Tercihe bağlı olarak yapılan konut sigortası evinizin büyük risklere karşı koruma altına alınmasını sağlar. Su baskını, sel, yangın, fırtına, hırsızlık ve bu gibi olumsuz durumlar nedeniyle oluşan masraflarınız sigorta tarafından karşılanır. Aynı zamanda sigortadan yararlanabilmek için illaki büyük bir olay yaşanmasına ihtiyaç yoktur. Konut sigortası hesaplama sürecinde tesisat sorunları da dikkate alınır.

Su ve elektrik tesisatı, çilingir, kombi bakımı gibi çeşitli hizmetlerin de sigorta tarafından karşılanması mümkündür. Bunun için sigorta acenteleri tarafından sunulan sigorta tekliflerinin teminat detaylarına göz atmanız gerekir. Ek teminat talep etmeniz halinde konut sigortası fiyatları artacaktır. İlave her bir teminat geleceğinizi daha da güvenli hale getirirken maddi olarak ekstra bütçe gerektirir. En uygun fırsatlara ulaşmak için e-sigortam’la iletişime geçerek konut sigortası avantajları ve kapsamı ile ilgili önceden bilgi edinmenizde yarar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar
Konut Sigortası Avantajları Nelerdir?
Konut Sigortası Avantajları Nelerdir?

Konut Sigortasından Nasıl Faydalanırım?

Tüm konut sigortası hesaplama ve kayıt işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak firmalardan teklif alabilir, sunulan teklifler arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu amaçla e-sigortam adresinden yararlanabilir ve hem içerik hem de fiyat olarak kampanyalara dahil olabilirsiniz. Genellikle konut sigortası DASK ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Ancak bu sigorta türü DASK gibi zorunlu değildir. Sigorta teklifi alırken konut sigortası ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

sigorta yaptırırken teminatların neler olduğunu bilmeli ve ek teminat talebiniz varsa bunu iletmelisiniz. Çünkü konut sigortası fiyatları belirlenirken doğrudan teminatlar dikkate alınır. İlave her teminat teklife yansır. En uygun planlama için farklı firmalardan sigorta teklifi alarak güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. Ek olarak; teklif aşamasında sigortalıya ait TC kimlik numarası, mail adresi ve cep telefonu bilgileri, konut adres bilgileri, konut bilgileri ve kayıt aşamaları istenir. Burada verilen tüm bilgilerin doğruluğu kullanıcının sorumluluğu altındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.