Anasayfa » OdeaBank » OdeaBank Oksijen Hesap Nedir ve Nasıl Açılır

OdeaBank Oksijen Hesap Nedir ve Nasıl Açılır

Ülkemizin hızla büyüyen bankası OdeaBank vermiş olduğu mevduat fiyatları, sunduğu kredi kampanyaları ve yaratmaya çalıştığı niş ürünlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle tasarruf sahiplerine ya da tasarruf etmeyi planlayan müşterilerine sunduğu Oksijen Hesap muadili olan diğer Bankaların ürünlerine nazaran birçok avantajı barındırmaktadır.

Oksijen hesap avantajları anlatmadan önce oksijen hesap nedir sorusunu yanıtlayalım. Oksijen Hesap, gün sonu bakiyesinin minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR üstü kısmını “1 gün vadeli ve temdit etmeyen” bir vadeli hesaba otomatik olarak aktaran bir vadesiz hesap türüdür. Oksijen Hesap sayesinde, Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.

Aslında vadesiz hesap gibi görünen ancak gün sonu bakiyelerinizi Odeabank avantajlı faiz oranları ile vadeli mevduat gibi değerlendiren hesap da diyebiliriz.

Oksijen hesap başvuru için Odeabank şubelerini, Odeabank internet şubesini veya Odeabank müşteri hizmetleri numarası olan 444 8 444 numarasını kullanabilirsiniz. Eğer Odeabank vadesiz hesabınız bulunmuyorsa bunun için odeabank internet bankacılığı aracılığı ile de hesap açılışı yapabilirsiniz.

Oksjien hesabın en önemli ayrıntısı 4.000 TL, 4.000 USD veya 4.000 EUR minimum bakiye sınırlamasının olmasıdır. Eğer hesabınızda bu kadar tutar varsa Bankanın sunmuş olduğu faiz oranları doğrultusunda günlük faiz kazanmaya başlarsınız. ING Bank Turuncu Hesap, Denizbank Deniz Hesap gibi benzer uygulamalardan farkı farklı para cinsi üzerinden de açılabiliyor olmasıdır.

Oksijen hesap hangi işlemleri yapabilirim sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Hesabınızdan vadesiz hesaplarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içinde tüm bakiyenizi kullanarak, işlem saatleri dışında ve hafta sonu/tatil günlerinde ise vadesiz hesabınızda kalmasını istediğiniz minimum tutar kadar para çekebilir, hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Hesabınızdan havale/EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Oksijen hesap iptali için yine başvuru kanallarını kullanabilirsiniz ve 7/24 bu işlemleri yapabilirsiniz.

OdeaBank web sitesine bakıldığında ve Oksijen Hesap Avantajları nedir diye sorguladığımızda aşağıdaki bilgilere ulaşabiliyoruz.

  • Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.
  • Minimum 4.000 TL/4.000 USD/4.000 EUR olarak belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarından 7 gün 24 saat para çekebilir, dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilirsiniz.
  • Tanımlayabileceğiniz otomatik ödeme talimatıyla faturalarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız.
  • Düzenli ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Her ay Türkiye’nin birçok yerinde geçerli sinema salonlarından 2 adet sinema biletine sahip olabilirsiniz.*
  • Oksijen Hesap’ı arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde, 2 yıl boyunca bankacılık hizmetlerine ücret ödemezsiniz.*

Bu bilgiler haricinde oksijen hesap ile hayatınıza katacağınız değerler olduğu bilgisi de verilmiş. Bunları da şu şekilde özetlemişler.

TEMA Vakfı aracılığıyla doğa eğitimine katkı yapın ya da fidan bağışlayın!

Oksijen Hesap sahipleri artık kullanmadıkları sinema kodlarını, TEMA Vakfı’nın Doğa Eğitim Projeleri’nde çocukların doğa eğitimine katkı veya Balıkesir Ağaçlandırma Sahası için fidan bağışı olarak değerlendirebiliyor.

+2 Sinema Biletiniz Oksijen Hesap’tan!

Oksijen Hesap, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2 sinema biletini her ay size gönderiyor. Sinema keyfi için yılsonuna kadar Oksijen Hesap tanımlatmanız ve hesabınızdan tek seferde 3.000 TL karşılığı işlem yapmanız yeterli.

2 arkadaşınızı Oksijen Hesap’lı yapın, bankacılık hizmetlerinden ücretsiz faydalanın!

Oksijen Hesap’la 2 arkadaşınızı tanıştırın, arkadaşlarınızın birikimleri Oksijen Hesap’ta değerlensin, siz 2 yıl boyunca, hesap işletim ücreti, başka banka ATM nakit çekim ücreti, EFT ücreti ödemeyin.

Sizin DOST boşluk «arkadaşınızın ismi» boşluk «arkadaşınızın GSM numarasını» yazıp, 8444’e SMS atmanız;. arkadaşınızın da kendi cep telefonundan OKSİJEN boşluk TCKN’sini yazarak 8444’e SMS atması yeterli.

Oksijen Hesap faiz oranları konusunda OdeaBank web sitesinden yararlanabiliriz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+