Denizbank Üretici Kart Başvuru ve Özellikleri

Üretici kart ile çiftçinin tarımsal faaliyetlerinin finansmanı ve nakit ihtiyaçlarının kısa süre içinde çözümü sağlanmaktadır. Denizbank anlaşmalı olduğu noktalarda, özellikle tarımsal faaliyetlerin girdilerine yönelik satış yapan firmalarda, kartın kullanımı ile birçok avantajı üreticiye sunmaktadır.

Çiftçiye yönelik ilk ticari kart olan üretici kart bankalar arasında ciddi rekabet unsurlarından birisi oldu. Özellikle faizsiz mazot alımı, faizsiz gübre, tohum ve ilaç alımına yönelik yapmış olduğu çalışma mantığıyla çiftçinin dünyasını değiştirdi.

Üretici kart piyasaya çıktıktan sonra Ziraat Bankası üretici kart modelinde çalışan Başak Kart’ı çıkardı. Yine YKB, Garanti Bankası, TEB, Şekerbank gibi bankalar çiftçilere yönelik benzer kartlar çıkardı. Hepsinin amacı aynı ancak Denizbank üretici kartı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği anlaşma noktalarının çok daha fazla olması ve üreticiye sunmuş olduğu özelliklerdir.

Üretici kart özellikleri nelerdir?

* En önemli avantajı yılda bir defa ödeme yapılıyor olmasıdır. Üretici kart ne zaman ödenir sorusunun yanıtı karttan karta değişmektedir şeklinde olabilir. Üretici kart başvurusu yaparken çiftçinin işlemiş olduğu araziye bakarak, ÇKS üzerindeki ağırlıklı ürüne göre ödeme dönemi belirlenir. Örneğin ağırlıklı ürünü buğday olan bir çiftçinin kart ödeme zamanı Ekim iken, ağırlıklı ürünü ayçiçeği olan bir müşterinin Aralık ayı olduğu görülmektedir.

* Anlaşmalı üye işyerlerinden 6 aya kadar %0 faiz ile mal alımı yapılabilmektedir. Örneğin anlaşma yapılan PO bayilerinden üretici kart mazot alımı 5 ay %0 faiz ile gerçekleşmektedir.

* Üretici kart sahibi çiftçiler diledikleri zaman acil nakit ihtiyaçları için Denizbank ATM’lerini kullanarak nakit çekim yapabilmektedirler.

* Üretici karta istenildiği zaman ödeme yapılabilir, ihtiyaç halinde yeniden çekilebilir.

* Denizbank üretici kart ile ekipman alımı yapılabilmektedir. Anlaşmalı olan bayilerde üretici kart limitleri ile sınırlı kalarak 36 aya kadar varan vadeler ve yılda 1 ödeme yapacak şekilde ekipman alımı gerçekleştirilebilmektedir.

* Üretici kart limiti içinde bulunan limit taksitli tarım kredisine dönebilmektedir.

Üretici kart başvurusu nasıl yapılır?

İster Denizbank şubelerine gidip ÇKS, Çiftçilik Belgesi ve Nüfus Cüzdanı ile başvuru yapabilir isterseniz de URETICI yaz boşluk bırak, TC Kimlik numaranı ve bulunduğun ilin plaka kodunu aralarında boşluk bırakarak 3280’e SMS’le gönderebilirsiniz.

Denizbank üretici kart faiz nakit çekim faizi ile ilgili bilgiyi Denizbank şubelerinden ve/veya Denizbank müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Denizbank üretici kart şifre alma için de yine kartınızın üzerindeki haneleri kullanarak 3280’e mesaj atabilir ve/veya Denizbank müşteri hizmetlerine bağlanarak yeni şifre alabilirsiniz.

21 Yorum

 1. FERAT

  24 Nisan 2017 at 22:43

  slm ben FERAT gündüz üretici kartımı aldıyim zaman 235 dönüm vardı şu an 810 dünüm var limitim yetmiyor saygılarımla soniyorum

  • Banka Notu

   26 Nisan 2017 at 23:48

   Ferat Bey,

   Üretici kart limit başvurusu yapmanız gerekiyor ilk önce. Bunun için bağlı bulunduğunuz Denizbank şubesine uğrayın lütfen.

 2. Muhammed emre

  20 Mayıs 2017 at 14:35

  Uretici kartim geldi nakit cektigimde faiz aylikmi oluyor yoksa 6ay faizsiz sonrasindami faiz isliyor

  • Banka Notu

   22 Mayıs 2017 at 14:58

   Muhammed Bey,

   Üretici kart faizi her zaman günlüktür. Bu sadece üretici kart özelinde değil Bankalardaki tüm ürünlerin faiz hesabı günlük olarak yapılmakta ve günlük olarak tahakkuk ettirilmektedir. Ancak gübre veya mazot alımınızda üye işyerinizin Banka anlaşması çerçevesinde faizsiz hesabınız devreye girer. Aslında teknik olarak burada da oluşan bir faiz vardır. Ancak bu faizi Banka tüketiciden değil üye işyerinden (pos sahibinden) tahsil eder.

 3. şükrü ademhan

  18 Haziran 2017 at 09:32

  üretici karta sahibim, bölgemde ki tarım kredi koperatifi sözleşmeleri olmadığından dolayı bayilerden 6 aylığına gübre aldım.ve parayı kooperatife verdim.ancak iklim dolayısıyla hasat 10-15 gün geçikme ve tmo nun ürün bedelini 15 gün sonrasına hesaba aktaracağı,söz konusu borç meblağının bankaya ödemesinde 1 ylık bir zaman artışı olacak bu durumda her hangi bir faiz artırımı olacak mı.suçlu hep çiftçi mi oluyor?devlet peşin alıyor da neden peşin ödemiyor?saygılar.

  • Banka Notu

   20 Haziran 2017 at 10:05

   Şükrü Bey,

   TMO/Devlet ürün ödemeleri konusunda herhangi bir şey diyemiyorum.
   Ancak Denizbank üretici kart ödemesi -sizin de belirttiğiniz gibi- belirli vadelere öteleme şeklinde yapılabilmektedir.
   Burada oluşan faiz yükünü üye işyeri sahibi (pos firması) karşılaşmaktadır.
   6 ay sonra ödenmediği takdirde faiz işlemeye başlayacaktır. Kartta oluşan bakiyenin en son kapatılma tarihi üretici kart vadesidir.

 4. Caner

  24 Ağustos 2017 at 08:59

  Bu karta nakit çekiminde aylık faizi varmi

  • Banka Notu

   24 Ağustos 2017 at 14:00

   Caner Bey,

   Denizbank üretici kart nakit çekimi kullanımında faiz ödemesi mevcuttur. Üretici kart vade tarihi dikkate alınarak bu tarihte geri ödeme ister. Ancak ödeme yapacağınız güne kadar günlük olarak faiz işler.

   • Caner

    25 Ağustos 2017 at 09:50

    Nakit çekimde yüzde 2faiz verdiğini biliyorum ama günlerde k yüzde kaç koyuyor faizi

    • Banka Notu

     2 Eylül 2017 at 12:35

     Caner Bey,

     Üretici Kartını aldığınız Denizbank müşteri temsilcinize bu soruyu sormanız çok daha doğru olacaktır.
     Çünkü bu anlamda gerçekten bilgili ve çiftçinin teknik dilinden anlayan ziraat mühendisleri çalıştırıyor Denizbank.

   • Caner

    25 Ağustos 2017 at 09:53

    Daha doğrusu ben bana biri bu karttan yardımcı oldu ama benden aylık 450faiz istiyor böyle birşey varmı kartın limiti 5 bin lira

    • Banka Notu

     2 Eylül 2017 at 12:34

     Caner Bey,

     5.000 tl olan üretici kart limitinin aylık faizi 125 TL’dir.
     Bunun yanında karta yapılan hayat sigortası ve varsa dosya masrafı ücretini talep ediyor olabilir mi?
     Çünkü bahsettiğiniz rakamlara gelebilecek bir faiz oranı ülkemizin hiçbir bankasında yok.

 5. Ramazan

  12 Eylül 2017 at 12:56

  Hiç bulaşmayın derim. Alırken şu avantaj bu avantaj ödemeye gelince vay haline…

 6. Ali

  14 Eylül 2017 at 21:50

  Meraba ben kart başvurusunda bulunuyorum adınız tanımlandı diyor ama subeye gudince sizi aramaları lazım diyor ama atandılar

 7. Adem

  5 Mayıs 2018 at 23:02

  Mrb Bn 2 yıllığına 4 bin lira kartımda nakit çekmek istiyorum.geri toplam ne kadar para ödemiş olurum.tşkler

  • Banka Notu

   21 Mayıs 2018 at 21:36

   Adem Bey,

   Denizbank üretici kart yıllık olarak temelde şöyle hesaplanabilir. 1.000 tl için ayda 30 tl faiz ödersiniz. Toplamda 350 tl gibi bir maliyeti oluşur. 4.000 tl için bu tutarı 4 ile çarpın.

 8. Mehmet

  12 Haziran 2018 at 02:13

  Basvuru yapsam üretici kart için ne zamana gelir hemen alma imkanım var mı bankadan

  • Banka Notu

   21 Haziran 2018 at 22:04

   Mehmet Bey,

   Denizbank tarım bankacılığı ve Denizbank üretici kart başvuru sonucu anında sms olarak cep telefonunuza bile gelmektedir.
   Yeni geçtikleri uygulama ile birlikte bağlı olduğunuz şubeden anında üretici kart adı altında kartınızı hemen alıyorsunuz.

 9. Mehmet

  26 Haziran 2018 at 23:49

  Üretici kartta limit neye göre ayarlanır

 10. Adem

  15 Ağustos 2018 at 20:34

  mrb ben 2 bin lira nakit avans çekmek istiyorum geri ne kadar ödemiş olurum.yani 2 bin liraya ayda ne kadar faiz işlenir tşkler

  • Banka Notu

   27 Ağustos 2018 at 13:52

   Adem Bey,

   1.000 TL için aylık 35-40 TL arası faiz ödersiniz. Bu tutar üzerinden katlarını ve kaç ay sonra ödeyeceğiniz üzere hesap yapabilirsiniz. Eğer kartınızı ilk defa kullanacaksanız karta ait hayat sigortası ve üretici kart dosya masrafını da yılda bir defaya mahsus olmak üzere ödeyeceğinizi de hatırlatmak isterim.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+