Anasayfa » DenizBank » Denizbank Üretici Kart Başvuru ve Özellikleri

Denizbank Üretici Kart Başvuru ve Özellikleri

Üretici kart ile çiftçinin tarımsal faaliyetlerinin finansmanı ve nakit ihtiyaçlarının kısa süre içinde çözümü sağlanmaktadır. Denizbank anlaşmalı olduğu noktalarda, özellikle tarımsal faaliyetlerin girdilerine yönelik satış yapan firmalarda, kartın kullanımı ile birçok avantajı üreticiye sunmaktadır.

Çiftçiye yönelik ilk ticari kart olan üretici kart bankalar arasında ciddi rekabet unsurlarından birisi oldu. Özellikle faizsiz mazot alımı, faizsiz gübre, tohum ve ilaç alımına yönelik yapmış olduğu çalışma mantığıyla çiftçinin dünyasını değiştirdi.

Üretici kart piyasaya çıktıktan sonra Ziraat Bankası üretici kart modelinde çalışan Başak Kart’ı çıkardı. Yine YKB, Garanti Bankası, TEB, Şekerbank gibi bankalar çiftçilere yönelik benzer kartlar çıkardı. Hepsinin amacı aynı ancak Denizbank üretici kartı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği anlaşma noktalarının çok daha fazla olması ve üreticiye sunmuş olduğu özelliklerdir.

Üretici kart özellikleri nelerdir?

* En önemli avantajı yılda bir defa ödeme yapılıyor olmasıdır. Üretici kart ne zaman ödenir sorusunun yanıtı karttan karta değişmektedir şeklinde olabilir. Üretici kart başvurusu yaparken çiftçinin işlemiş olduğu araziye bakarak, ÇKS üzerindeki ağırlıklı ürüne göre ödeme dönemi belirlenir. Örneğin ağırlıklı ürünü buğday olan bir çiftçinin kart ödeme zamanı Ekim iken, ağırlıklı ürünü ayçiçeği olan bir müşterinin Aralık ayı olduğu görülmektedir.

* Anlaşmalı üye işyerlerinden 6 aya kadar %0 faiz ile mal alımı yapılabilmektedir. Örneğin anlaşma yapılan PO bayilerinden üretici kart mazot alımı 5 ay %0 faiz ile gerçekleşmektedir.

* Üretici kart sahibi çiftçiler diledikleri zaman acil nakit ihtiyaçları için Denizbank ATM’lerini kullanarak nakit çekim yapabilmektedirler.

* Üretici karta istenildiği zaman ödeme yapılabilir, ihtiyaç halinde yeniden çekilebilir.

* Denizbank üretici kart ile ekipman alımı yapılabilmektedir. Anlaşmalı olan bayilerde üretici kart limitleri ile sınırlı kalarak 36 aya kadar varan vadeler ve yılda 1 ödeme yapacak şekilde ekipman alımı gerçekleştirilebilmektedir.

* Üretici kart limiti içinde bulunan limit taksitli tarım kredisine dönebilmektedir.

Üretici kart başvurusu nasıl yapılır?

İster Denizbank şubelerine gidip ÇKS, Çiftçilik Belgesi ve Nüfus Cüzdanı ile başvuru yapabilir isterseniz de URETICI yaz boşluk bırak, TC Kimlik numaranı ve bulunduğun ilin plaka kodunu aralarında boşluk bırakarak 3280’e SMS’le gönderebilirsiniz.

Denizbank üretici kart faiz nakit çekim faizi ile ilgili bilgiyi Denizbank şubelerinden ve/veya Denizbank müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Denizbank üretici kart şifre alma için de yine kartınızın üzerindeki haneleri kullanarak 3280’e mesaj atabilir ve/veya Denizbank müşteri hizmetlerine bağlanarak yeni şifre alabilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

44 yorum

 1. slm ben FERAT gündüz üretici kartımı aldıyim zaman 235 dönüm vardı şu an 810 dünüm var limitim yetmiyor saygılarımla soniyorum

  • Ferat Bey,

   Üretici kart limit başvurusu yapmanız gerekiyor ilk önce. Bunun için bağlı bulunduğunuz Denizbank şubesine uğrayın lütfen.

 2. Uretici kartim geldi nakit cektigimde faiz aylikmi oluyor yoksa 6ay faizsiz sonrasindami faiz isliyor

  • Muhammed Bey,

   Üretici kart faizi her zaman günlüktür. Bu sadece üretici kart özelinde değil Bankalardaki tüm ürünlerin faiz hesabı günlük olarak yapılmakta ve günlük olarak tahakkuk ettirilmektedir. Ancak gübre veya mazot alımınızda üye işyerinizin Banka anlaşması çerçevesinde faizsiz hesabınız devreye girer. Aslında teknik olarak burada da oluşan bir faiz vardır. Ancak bu faizi Banka tüketiciden değil üye işyerinden (pos sahibinden) tahsil eder.

 3. şükrü ademhan

  üretici karta sahibim, bölgemde ki tarım kredi koperatifi sözleşmeleri olmadığından dolayı bayilerden 6 aylığına gübre aldım.ve parayı kooperatife verdim.ancak iklim dolayısıyla hasat 10-15 gün geçikme ve tmo nun ürün bedelini 15 gün sonrasına hesaba aktaracağı,söz konusu borç meblağının bankaya ödemesinde 1 ylık bir zaman artışı olacak bu durumda her hangi bir faiz artırımı olacak mı.suçlu hep çiftçi mi oluyor?devlet peşin alıyor da neden peşin ödemiyor?saygılar.

  • Şükrü Bey,

   TMO/Devlet ürün ödemeleri konusunda herhangi bir şey diyemiyorum.
   Ancak Denizbank üretici kart ödemesi -sizin de belirttiğiniz gibi- belirli vadelere öteleme şeklinde yapılabilmektedir.
   Burada oluşan faiz yükünü üye işyeri sahibi (pos firması) karşılaşmaktadır.
   6 ay sonra ödenmediği takdirde faiz işlemeye başlayacaktır. Kartta oluşan bakiyenin en son kapatılma tarihi üretici kart vadesidir.

 4. Bu karta nakit çekiminde aylık faizi varmi

  • Caner Bey,

   Denizbank üretici kart nakit çekimi kullanımında faiz ödemesi mevcuttur. Üretici kart vade tarihi dikkate alınarak bu tarihte geri ödeme ister. Ancak ödeme yapacağınız güne kadar günlük olarak faiz işler.

   • Nakit çekimde yüzde 2faiz verdiğini biliyorum ama günlerde k yüzde kaç koyuyor faizi

    • Caner Bey,

     Üretici Kartını aldığınız Denizbank müşteri temsilcinize bu soruyu sormanız çok daha doğru olacaktır.
     Çünkü bu anlamda gerçekten bilgili ve çiftçinin teknik dilinden anlayan ziraat mühendisleri çalıştırıyor Denizbank.

   • Daha doğrusu ben bana biri bu karttan yardımcı oldu ama benden aylık 450faiz istiyor böyle birşey varmı kartın limiti 5 bin lira

    • Caner Bey,

     5.000 tl olan üretici kart limitinin aylık faizi 125 TL’dir.
     Bunun yanında karta yapılan hayat sigortası ve varsa dosya masrafı ücretini talep ediyor olabilir mi?
     Çünkü bahsettiğiniz rakamlara gelebilecek bir faiz oranı ülkemizin hiçbir bankasında yok.

 5. Hiç bulaşmayın derim. Alırken şu avantaj bu avantaj ödemeye gelince vay haline…

 6. Meraba ben kart başvurusunda bulunuyorum adınız tanımlandı diyor ama subeye gudince sizi aramaları lazım diyor ama atandılar

 7. Mrb Bn 2 yıllığına 4 bin lira kartımda nakit çekmek istiyorum.geri toplam ne kadar para ödemiş olurum.tşkler

  • Adem Bey,

   Denizbank üretici kart yıllık olarak temelde şöyle hesaplanabilir. 1.000 tl için ayda 30 tl faiz ödersiniz. Toplamda 350 tl gibi bir maliyeti oluşur. 4.000 tl için bu tutarı 4 ile çarpın.

 8. Basvuru yapsam üretici kart için ne zamana gelir hemen alma imkanım var mı bankadan

  • Mehmet Bey,

   Denizbank tarım bankacılığı ve Denizbank üretici kart başvuru sonucu anında sms olarak cep telefonunuza bile gelmektedir.
   Yeni geçtikleri uygulama ile birlikte bağlı olduğunuz şubeden anında üretici kart adı altında kartınızı hemen alıyorsunuz.

 9. Üretici kartta limit neye göre ayarlanır

 10. mrb ben 2 bin lira nakit avans çekmek istiyorum geri ne kadar ödemiş olurum.yani 2 bin liraya ayda ne kadar faiz işlenir tşkler

  • Adem Bey,

   1.000 TL için aylık 35-40 TL arası faiz ödersiniz. Bu tutar üzerinden katlarını ve kaç ay sonra ödeyeceğiniz üzere hesap yapabilirsiniz. Eğer kartınızı ilk defa kullanacaksanız karta ait hayat sigortası ve üretici kart dosya masrafını da yılda bir defaya mahsus olmak üzere ödeyeceğinizi de hatırlatmak isterim.

 11. benim üretici kartımı sube acmıyor 3 yılda ödemem gereken kredi borcumu ve üretici kart borcumu 1 yılda ödedim ipotek vardı kaldırdım bonus kartı kullanmaya devam ediyorum şuan denizbanka hiç borcum yok sadece bonus karta var yardımcı olun şubeye gittim kefil veya ipotek istiyor ama müşteri hizmetleri sadece banka onayı beklediğini söylüyor bu şube bana neden zorluk çıkartıyor ne yapabilirim…

 12. Yüksel Subaşı

  Merhaba,uretici kartin borcunu ölüm halinde nasıl ödenir?Yine ölüm halinde karta ödenen aidatlar alınırmı.

  • Yüksel Bey,

   Kişiler ölse de borçları ve varlıkları ölmez.
   Mirasçılarına “miras” yoluyla devir olur.
   Üretici Kart için de üretici kart hayat sigortaları mevcuttur. Eğer kişiye bu sigorta yapılmış ve ölüm halide sigorta kapsamındaysa hayat sigortası üretici kartın tüm riskini kapatır.

 13. Merhaba üretici karttan 500 tl nakit avans çektim ne zaman oduyucem

 14. İstediğimiz zaman nakit avans kullana biliyormuyuz saygılar

  • Nevzat Bey,

   Denizbank üretici kart üzerinden nakit avans çekebilirsiniz.
   Bunun için toplam üretici kart limiti içinden bir bölüm özellikle nakit çekilebilmek üzerine ayırt edilir. Hatta bu limit tarım kredisi gibi yılda bir ödemeyle kullanılabilecek pozisyonda tutulur.

 15. Üretici kart ile yıllık taksit ödenen 3 taksitli kredi çektim ve ilk taksiti ödedim kalan iki taksiti erken ödemem durumunda faiz indirimi olur mu ve bu indirim nasıl hesaplanır.

  • Yusuf Bey,

   Sadece üretici kart için değil tüm Bankacılık ürünlerinde faiz günlük olarak hesaplanır. Aslında siz bir ödeme planı oluşturup bir vade belirlediğinizde toplam vade üzerinden faiz hesabı gün bazına indirilerek söylenir. Eğer siz vadesinden önce bir ödeme yaparsanız, günü gelmemiş faizin hesaplaması yapılarak toplam ödemenizin içinden düşülür. Ayrıca erken ödeme komisyonu alınabilir. Ama üretici kart erken ödeme komisyonunun olmadığını biliyorum.

 16. 15.000 tl kredi çekmeyi düşünüyorum kredi notu uygun mu denizbank tan başka bank la çalışmadim

  • Ahmet Bey,

   Üretici kart almak için Denizbank şubelerinden birine başvurabilirsiniz.
   Ayrıca URETICI yazıp, TC kimlik numaranızla birlikte 3280’e mesaj atmanız da hızlıca sonuç almana neden olabilir.
   Kredi notunuzu Findeks üzerinden veya herhangi bir Denizbank şubesine giderek kontrol ettirebilirsiniz. Eğer olumsuzsa bile yardımcı olup, nasıl yükselebileceği hakkında gerekli yönlendirmeleri yapacaklarını düşünüyorum.

 17. Sayın denızbank benim uretıcı kartım vardı 70 gunluk gecıkmedeydı fakat onaylama olmuyor nedendir bende cifcılık yapıyım ıhtıyacım var ama kullanamıyor acılmazmı acaba

  • Özkan Bey,

   70 günlük gecikme gerçekten ciddi bir gecikme gün sayısı.
   Banka bu durumda kartınızı yeniden kullanıma açmayabilir.
   Tavsiyem neden kapandığı ve nasıl açabileceği konusunda Denizbank’ın ilgili şubesiyle görüşme yapmanız olabilir.

 18. Üretici Kartinda kulandiralan krediler için hayta sigortası yapıyor musunuz

 19. denizbank üretici kartımdan 1000 tl nakit avans kullandım bu parayı ne zaman geri ödemeliyim. bankayla yaptığım ödeme sözleşme gününde mi yoksa her ay asgari gibi bir tutar yatırılıyor mu

  • Aykut Bey,

   Denizbank üretici kart geri ödemeleri size verilen kartın ödeme vadesinde ödenecektir. Bu vade sizin çks belgenize göre, yılda bir gün olacak şekilde belirleniyor. Örneğin buğday ağırlıklı çiftçilik yapan bir üreticiyseniz kartınızın ekstresi 30 Eylül günü kesiliyor. Sizden 5 Ekim’e kadar ödeme yapmanızı istiyorlar. Çeltik ağırlıklı birinin ödeme günü farklı, ayçiçek ağırlıklı ürün eken çiftçinin ödeme günü farklıdır. Bunu en yakın Denizbank şubesinden öğrenebilirsiniz.

 20. Merhaba benim üretici kartta 5000 tl limit var en fazla kac ay taksitli nakit avans kullanabilirim

  • Sinan Bey,

   Üretici kart ile nakit avans kredi kullanılabilir. Denizbank Üretici kart üzerinden kredi kullanmak amaçlı ÜRETAKS adı altında kredi tipi geliştirdi. Bu kredi tipi sayesinde çiftçi üretici kartındaki limitler doğrultusunda yılda bir ödemeli, 60 aya varan kredi vadelerinde nakit çekimi yapabiliyor.

 21. Merhaba daha önce vergi mükellefi olduğum için üretici kart başvurusu olumsuz çıktı üretici kart nasıl alabilirim..

  • Kadir Bey,

   Denizbank’ın şubelerinden birine gidip önce KOBİ tarafında olan müşteri segmentenizi TARIM tarafına devir isteyeceksiniz. Ardından tüm tarım ürünleri verilebilir.

 22. süleyman darıcı

  merhaba üretici karta başvursam ama kıredi notum sıfır üzerime kayıtlı büyükbaş hayvanlarım var üretici kart çıkarmı acaba

  • Süleyman Bey,

   Kredi notunuz önemlidir ama özellikle üretici kart değerlendirmelerinde %100 tek başına etkin değildir.
   Herhangi bir Denizbank şubesine gidip hayvan işletme belgeleriniz ve ziraat odasından aldığınız çiftçilik belgesi ile üretici kart başvurusu yapabilirsiniz.

 23. Merhabalar ben üretici karta basvurdum şubeden ama findeks puanım düşük cikarmi acaba

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+