Anasayfa » Halk Bankası » HalkBank Esnaf ve Sanatkarlara Faizsiz Krediler

HalkBank Esnaf ve Sanatkarlara Faizsiz Krediler

İllerdeki Esnaf Kredi Kooperatiflerinin vermiş olduğu ve kredilendirme sürecini Halk Bankası ayağı ile tamamladığı süreçte esnaf ve sanatkarlara özel oldukça cazip, can suyu niteliğinde kredi imkanları bulunmaktadır. Faizsiz kobi kredisi alabilmek veya uzun vadeli kredi alıp, faizin yarısını devletin ödediği krediler bulabilmek mümkün. Tabi faizsiz esnaf kredisi alabilmenin de şartları mevcut. Bu yazımızda bu şartlardan bahsedip, hangi şartlarda faizsiz kredi alınabilir sorusuna yanıt vermeye çalışalım.

Halk Bankası kobi kredileri güncel tarihte dört ayrı bölümde takip etmektedir.

ESKKK Kefaletiyle Krediler

İşletme ve yatırım kredisi ihtiyaçları üzerine esnaf ve sanatkatlara tahsis edilen bu kredinin faiz oranları yıllık %4 ile başlamaktadır.

Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarınızın karşılanması için İşletme Kredisi

  • 60 aya kadar vade (aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme periyotlu)
  • Bağlı bulunan ESKKK’nın risk grubuna göre 75.000-TL, 100.000-TL, 150.000-TL limitli

Nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer bir Kooperatife ortağı değilseniz, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu ve Kooperatifin Kuruluş Anasözleşmesi uyarınca en yakın ESKKK kooperatifine ortak olunması gerekmektedir.

ESKKK Kefaleti Olmaksızın Kullandırılabilen Esnaf Kredileri

Halkbank esnaf kredisi başvurusu için mutlaka ESKKK kefaleti gerekmiyor. Sadece Hazine desteği ile sunulan ve oldukça uygun koşullar ile avantajlı faiz oranları üzerinden verilen Halkbank İşletme Kredileri de kullanıma açık. Yine aylık, 3 ylık ya da 6 aylık ödeme seçenekleriyle 60 aya kadar vadeli olarak sunulan kefaletsiz işletme kredileri ile 100.000 TL, 125.000 TL ya da 150.000 TL arasında değişen tutarlarla kredi kullanmanız mümkün.

2016 Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Faizsiz esnaf kredisi başvurusu yapmak için kaybolmaya yüz tutan el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık gibi işlerde bu avantajdan faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca bu dallarda en az 3 yıllık Ustalık Belgesi sahibi ve son 1 yıl da kendi adınıza bir işletmenin sahibi olmanız gerekiyor.

Makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik kredi talep eden esnaf ve sanatkarlar, 30.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

Bu kapsamda başvuruda bulunanların kredi kullanım amacını yazılı olarak taahhüt etmeleri zorunludur.Bu krediden açık durumda Hazine destekli esnaf kredisi bulunanlar ve KOSGEB’den hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır.

Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı nı bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Bankamıza sunmaları durumunda 100.000 TL’ye kadar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

Bu krediden açık durumda Hazine destekli esnaf kredisi bulunanlar ve KOSGEB’den faizsiz kredi veya hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır

Halkbank Esnaf Destek Paketi

KOBİ kategorisi altında yer alan küçük işletme, mikro işletme, esnaf ve sanatkar müşteriler için işletme sermayesi ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan paket ile, talep edilmesi durumunda ödemesiz dönem alternatifi de dahil olmak üzere dönemsel taksitli, aylık veya 3 aylık eşit taksitli kredi şansı sunuluyor.

150.000 TL esnaf kredisi tutarına kadar 36 ay vade üst limitinde sunulan kredide ödemesiz dönem seçenlerde bu dönem işletmelerin nakit akışlarına uygun olarak en fazla ilk 6 ay için öngörülebilecek.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+