Anasayfa » İş Bankası » İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır

Teknoloji geliştikçe banka şubelerinin eskisi gibi işlevi kalmadığı, özellikle kuşak farklarıyla birlikte şubedeki personel sayısının da azalacağını düşündüğümüz günlere doğru ilerliyoruz. Mobil uygulamalar ve Bankaların internet bankacılığı şubelerinden hemen hemen tüm bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Konumuz iş bankası cepbank para gönderme işlemi olduğu için İş Bankası özeline yoğunlaşacağız. Ancak benzer işlemleri günümüzün birçok bankasında da yapılabildiği üst notunu düşmek istiyoruz. Öncelikle karıştırılan iki kavrama netlik getirerek konumuza geçirelim. Çünkü eft nedir ve havale nedir tanımları birbirine çok karıştırılmaktadır. Kişinin eft yapmak isterken havale dediği veya havale yapacakken eft yapmak istediğini söylediğini çok görüyoruz. Bu karışıklığı gidermek adına havalenin aynı banka içindeki para transferi, eft’nin de bankalar arası gerçekleştirilen para transferi olduğunun yeniden altını çizelim.

İş Bankası Cebe Havale

Sahip olduğunuz iş bankası hesabından başka birine yapacağınız iş bankası cep havale yapmak işlemi için iki alternatifiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki iş bankası internet bankacılığı kullanmak diğeri iş bankası mobil uygulaması işcep havale yapmak seçenekleridir. Özellikle mobil arayüzün internet bankacılığı arayüzüne karşılık daha kullanışlı ve kolay olduğunu söyleyebiliriz. Mümkünse işcep para transferi kullanmanızı önerebilirim. Ancak tek alternatifinizin bu seçenek olmadığını da belirtelim.

İş Bankası internet şubesi ile havale

İş Bankasının resmi web sitesine giriş yapıyorsunuz. (http://www.isbank.com.tr/) Burada farklı bir site kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Sağ üst tarafta bulunan bireysel seçeneği ile giriş yapacağınız internet bankacılığı şubenize erişmiş oluyorsunuz. TC kimlik numarası, müşteri numaranız ve sahip olduğunuz internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Bu raddede cep telefonunuza tek kullanımlık şifre veya cep anahtardan üreteceğiniz tek kullanımlık şifre gerekli olabilir. Giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden sırasıyla PARA AKTARMA ardından HAVALE ve gelen menüden de CEBE bölümünü seçiyoruz. Gelen menüye para göndermek istediğiniz kişinin tc kimlik numarasını ve cep telefonu bilgilerini giriyoruz. Buradaki bilgiler çok değerlidir. Çünkü iş bankası cepbank iptal etme söz konusu değildir. Eğer onayı vermişseniz ve verdikten hemen sonra farkına varmışsanız işbankası müşteri temsilcisi ile telefon irtibatı kurarak işlemin iptali konusunda destek isteyebilirsiniz.

İş bankası cebe havale limiti en az 10 tl en fazla 1.000 tl’dir. Bu limiti arttırmak istiyorsanız hesabınızın bağlı olduğu şube ile irtibata geçmeniz ve yazılı bir talimat vermeniz gerekmektedir.

İş Bankası cep havale işlemi nasıl yapılır

Resimde iki ayrı ekranında resimleri altlı üstlü birleştirilmiştir. Tek ekran değil yani iki ekrandır.

İşCep Cebe Havale

İş Bankası mobil uygulama ile cebe havale işlemi çok pratiktir. İşCep girişi yaptıktan sonra sırasıyla PARA AKTARMA > HAVALE > CEBE HAVALE menüleri ile devam edin. Tc kimlik, cep telefonu ve göndermek istediğiniz tutar bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Devam tuşuna bastıktan sonra işlemin onayı için son kontrol ekranı gelecektir. Bunu da kabul etmenizin akabinde işlem gerçekleştirilecektir.

İşcep kullanarak cep havale nasıl yapılır

İşcep kullanarak cep havale nasıl yapılır konusunu iki farklı sayfayı tek resim yapıp sizlerle paylaştık.

İş Bankası cebe havale para çekme

İş Bankası cebe havale ile para gönderme işlemini gerçekleştirdik. Peki tarafımıza bu şekilde para gelirse ne yapmalıyız sorusunu da yanıtlayalım. İş Bankası cebe havale para nasıl çekilir sorusu kısaca şöyle yanıtlanabilir. Para gönderilen kişinin cep telefonuna sistem en fazla 10 dakika içinde bir referans kodu gönderir. Bu kodu kullanarak iş bankası atm’lerinden paranızı alabilirsiniz. İş Bankası referans numarası nasıl alınır diye ayrıca bir derdiniz olmasın. Çünkü sistem bu kodu otomatik oluşturur. Ancak hala alamamışsanız mutlaka çağrı merkezi ile iletişime geçiniz. Son olarak İş Bankası cebe havale hafta sonu oluyor mu sorusuna da yanıtlayalım. Havale işlemleri sadece İş Bankası’nda değil aynı Banka içindeki para transferi olması nedeniyle tüm bankalarda 7/24 yapılabilmektedir.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

2 yorum

  1. Referans kodu doğru olduğu halde yanlış diyor işbank bitmiştir benim icin

    • İsmail Bey,

      Bazen güncellemeler gereği işlemler çok nadir de olsa gerçekleşmeyebiliyor. İyi haber tüm bankalarda aynı problemin olabileceği.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+