Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var mı

Günümüzde neredeyse kredi sicili bir şekilde olumsuz etkilenmemiş insan bulmak imkansız hale geldi. Kredi borcunu yeni bir kredi çekerek kapatmaya kadar varan durumlar nedeniyle bir süre sonra ödenemeyen kredi taksitleri, kredi sicillerini kötü etkilemektedir. Hayat akışının olumsuz etkilenmemesi için tekrarlayan kredi ihtiyaçları karşılamak isteyen insanlar ise bozuk kredi sicili ile kredi alınabilir mi? şeklinde arayışlara girmektedirler. Bu yazımızda nasıl kredi kullanılabilir, neler yapılmalıdır? gibi bilgilere yer vereceğiz.

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Çoğu banka bu durumda olan kişilere kredi verme taraftarı değildir. Çünkü sicili bozuk müşteri banka için geri ödeme almakta zorlanacağı anlamına gelmektedir. Kazanç sağlayabileceğine dair garantisi olmayan bu duruma bankalar genel olarak pek sıcak bakmaz. Ancak bazı istisnalar ile birlikte birtakım koşulları yerine getiren müşteriler için durum biraz daha farklıdır.

Kredi talebinde bulunurken teminat gösterebiliyorsanız ya da ipotek gibi taşınmazlarınız mevcut ise rehin göstererek değerince kredi çekebilmeniz mümkün. Eğer bu saydıklarımız sizde mevcut değilse geriye tek bir seçenek kalıyor; Kefil. Çevrenizde size kefil olabilecek bir eş dost bulunuyorsa banka kefil imzasına güvenerek size kredi verebilmektedir. Şimdi bunları daha detaylı inceleyelim;

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgi için TIKLAYIN.

İpotek ile başvurmak

Bir gayrimenkul (taşınmaz) ya da araca sahipseniz bunları bankaya ipotek gösterdiğiniz zaman kredi siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi alabilirsiniz. Bankaya rehin göstererek krediyi ödeyemediğiniz taktirde ipotek gösterdiğiniz şeye yasal yollarla el koyması için onay verdiğiniz anlamına gelmektedir. Bu yüzden geri ödeyemeyeceğiniz krediyi ipotek göstererek çekmemenizi tavsiye ederiz.

Kefil ile başvurmak

Normal şartlarda hiçbir bankanın kredi vermek için kefile gerek duyduğu söylenemez. Ancak kredi sicili olumsuz etkilenmiş kişilerin kefil ile birlikte başvurmaları durumunda kredi kefilin durumuna göre istedikleri miktarda krediyi onaylamaktadırlar. Çünkü banka kredi ödemelerini asil borçludan alamazsa kredi sicili iyi durumda olan kefilden tahsil edebilir.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+