Anasayfa » Krediler » Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var mı

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Var mı

Günümüzde neredeyse kredi sicili bir şekilde olumsuz etkilenmemiş insan bulmak imkansız hale geldi. Kredi borcunu yeni bir kredi çekerek kapatmaya kadar varan durumlar nedeniyle bir süre sonra ödenemeyen kredi taksitleri, kredi sicillerini kötü etkilemektedir. Hayat akışının olumsuz etkilenmemesi için tekrarlayan kredi ihtiyaçları karşılamak isteyen insanlar ise bozuk kredi sicili ile kredi alınabilir mi? şeklinde arayışlara girmektedirler. Bu yazımızda nasıl kredi kullanılabilir, neler yapılmalıdır? gibi bilgilere yer vereceğiz.

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Çoğu banka bu durumda olan kişilere kredi verme taraftarı değildir. Çünkü sicili bozuk müşteri banka için geri ödeme almakta zorlanacağı anlamına gelmektedir. Kazanç sağlayabileceğine dair garantisi olmayan bu duruma bankalar genel olarak pek sıcak bakmaz. Ancak bazı istisnalar ile birlikte birtakım koşulları yerine getiren müşteriler için durum biraz daha farklıdır.

Kredi talebinde bulunurken teminat gösterebiliyorsanız ya da ipotek gibi taşınmazlarınız mevcut ise rehin göstererek değerince kredi çekebilmeniz mümkün. Eğer bu saydıklarımız sizde mevcut değilse geriye tek bir seçenek kalıyor; Kefil. Çevrenizde size kefil olabilecek bir eş dost bulunuyorsa banka kefil imzasına güvenerek size kredi verebilmektedir. Şimdi bunları daha detaylı inceleyelim;

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgi için TIKLAYIN.

İpotek ile başvurmak

Bir gayrimenkul (taşınmaz) ya da araca sahipseniz bunları bankaya ipotek gösterdiğiniz zaman kredi siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi alabilirsiniz. Bankaya rehin göstererek krediyi ödeyemediğiniz taktirde ipotek gösterdiğiniz şeye yasal yollarla el koyması için onay verdiğiniz anlamına gelmektedir. Bu yüzden geri ödeyemeyeceğiniz krediyi ipotek göstererek çekmemenizi tavsiye ederiz.

Kefil ile başvurmak

Normal şartlarda hiçbir bankanın kredi vermek için kefile gerek duyduğu söylenemez. Ancak kredi sicili olumsuz etkilenmiş kişilerin kefil ile birlikte başvurmaları durumunda kredi kefilin durumuna göre istedikleri miktarda krediyi onaylamaktadırlar. Çünkü banka kredi ödemelerini asil borçludan alamazsa kredi sicili iyi durumda olan kefilden tahsil edebilir.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

5 yorum

 1. Emekli olmak için kredi istiyorum

  • Adil Bey,

   DenizBank emekli olma kredisi veriyor diye biliyorum.
   SGK gidip emekli olmak için ne kadar tutara ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar maaş alacağınızı ifade eden bir belge alıyorsunuz. Bu belgeyle birlikte herhangi bir Denizbank şubesine uğramanız yeterli olacaktır. EMEKOL kredisi adı altında emekli olma kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 2. Adil bey ben SERPIL ucar iki bankaya borcum var kredi vermiyorlar bana bu gün akbankka gittim tüm borcumu ödemek icin ve yeniden kredi çekmek istiyordum gene onaylanmadı kredim

  • Serpil Hanım,

   Kredi alamadığınız göre geçmiş kredi performansınızda olumsuzluklar olduğunuzu düşünüyorum.
   Eğer kredi alma amacınız mevcut kredilerinizin vadesini uzatmak, ödeme tutarlarını düşürmekse yeni bir kredi başvurusu yapmak yerine mevcut kredilerinizi “kredi yapılandırma” kullanarak yapılandırmak çok daha mantıklı. İlâve tutar istiyorsanız, geçmiş ödeme performansınızdan dolayı alamayabilirsiniz.

 3. Gökhan postal

  Hiç kredi kartım olmadı kredi çekmedim ama trafik ve vergi borcu yüzünden hep sorun yaşıyorum madem vergi borcu bukadar önemli bizi neden kovmuyorlar bu köyden.anlamis değilim ..
  Hiçbir banka ile sorunum olmamasına rağmen sadece vergi ve trafik borcu yüzünden tüm kapılar kapalı .Allah’tan revami dir .
  Belki kredi çeksem sicilim bozulmasın diye öderim.ama yok sen vergi borcunu ödemediğin sürece sana banka yok deniliyor.
  Cks var 19 dönün arazim üretimde …kredi alabilirmiyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+