Anasayfa » OdeaBank » OdeaBank Kime Ait?

OdeaBank Kime Ait?

OdeaBank Türkiye’deki bankacılık faaliyetlerine başlayan kırkdokuzuncu Banka olarak bilinir. İlk şubesini 1 Kasım 2012 yılında, Maslak’ta açmıştır. Daha sonra 7 Aralık’ta ikinci şubesini Güneşli’de, üçüncü şubesini Kozyatağı’nda 17 Aralık’ta açmıştır.

OdeaBank’ta bugün itibariyle 1500 personel ile faaliyet göstermektedir. Genel Müdürü Hüseyin Özkahya’dır. 146 EFT ve ODEATRIS SWIFT kodu ile işlemlerini yapmaktadır. 55 aktif şubesiyle şu an (Nisan 2016) Bankacılık faaliyetlerine devam etmektedir.

OdeaBank Türkiye’de faaliyetine başladığında OdeaBank kimindir, OdeaBank sahibi kim veya OdeaBank hangi gruba ait soruları çok soruldu. OdeaBank Bankasının ana hissedarı Bank Audi grubudur. Bank Audi’nin merkezi Lübnan’dadır. OdeaBank 300 milyon dolar sermaye ile faaliyetlerine başlamışlardır.

OdeaBank sahibi olan Audi Bank Kuzey Afrika ve Lübnan Bölgesinde faaliyet gösteren, toplamda 11 ayrı ülkede Bankacılık faaliyeti yürüten gruptur. Peki OdeaBank ana hissedarı Bank Audi nasıl kurulmuştur? Raymond Wadih Audi 1932 yılında Sidon Lübnan’da doğmuştur. 1962 yılından bu güne dek Raymond kuruluşunun müdürlüğünü yapmaktadır. 1998 yılında ise başkanlık görevini üstlenmiştir. Raymond Audi Bank Audi’yi babası, kardeşleri ve bunun yanında Kuveytli olan bir iş adamı ile bir araya gelerek kurmuştur.

Bank Audi ortakları kimlerdir?

Beş Bine yakın personeli bulunmaktadır. Yönetim Kurulunda on kişi bulunmaktadır. Samir Hanna, Raymond Wadih Audi, Youssef Nasr, Dr. Freddie Baz, Dr. Marwan Ghandour, Hatem Ali Sadek, Dr. Imad Itani, Abdullah İbrahim Hobayb, Ayşe Korkmaz ve Hüseyin Özkaya’dır. Tüm ortakların ortaklık payı %10’u geçmemektedir. Samir Hanna Audi Bank CEO’sudur ve ortaklık payı %0.104’tür.

OdeaBank faaliyetlerine Türkiye’de başlarken Bank Audi ismini alamadığı için OdeaBank ile Bankacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de otomobil firması olan Audi ile yaşanılan isim hakkı probleminden dolayı OdeaBank ismiyle devam etmek durumunda kalmıştır. OdeaBank isim hakkı problemiyle ilgili hukuki süreç devam etmektedir.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

20 yorum

 1. 30000.00tl için 3 aylık vadede faiz oranınız nedir?

 2. 160.000 Tlnin günlük faiz ile 30 günlük net getirisi nedir

  • Aslah Bey,

   Şu an odeabank faiz oranlarının 14.50% olduğunu biliyoruz.
   Bu durumda 160.000 tl için 30 günlük faiz sonucunda 1.906 tl brüt, 1.620 tl net faiz elde edersiniz.

   • 100000 tl ye kadar %14.50 değilmiydi o ya

    • Emre Bey,

     Faiz oranları her gün değişebilir.
     Takdir edersiniz ki Bankaların ellerindeki mevduat, verdikleri kredi, buldukları fon & kredi gibi birçok kritere bağlı olarak mevduat faiz oranlarını da düşürür veya arttırırlar. En güncel oranları odeabank şubelerinden ve/veya odeabank resmi web adresinden alabilirsiniz.

 3. Mevduat hesabında bahse konu mevduatta devlet teminatı ne kadardir

  • Cengiz Bey,

   Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde devletin garanti verdiği mevduat rakamı hesap başına 100 bin Türk Lirasıdır.

 4. Oksijen hesabında belli bir miktar faiz dışı tutulup istediğimiz zaman çekebiliyoruz ama kalan para için hangi vadelerde parayı çekme imkanımız var? Ve vadesini göre faiz miktarlarında değişiklik oluyor mu?

 5. 150A00 tl aylık net faizi nekadar balıesir edremitte şu varmı

 6. Gülten kılınçarslan

  Kredi almak istiyorum kredi notumu bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz geçmiş dönemlerde de odeabanktan kredi kullanmıştım

  • Gülten Hanım,

   bankanotu.com olarak herhangi bir krediye aracılık etmiyoruz.
   Bu tip kredi taleplerinizi ilgili Bankaların resmi web siteleri üzerinden veya direkt şubelerinden yapmanızı tavsiye ederim.

   • Çaykun Alpaslan

    Odea bank oksijen hesapta örneğin hesapta
    100bin tl varsa geceleri 10bin tl ayrılıyor.Bunun bankaya kazancı nedir.%15. Faiz olan bir günde bu ayırma hesaba alınınca yüzde kaç gerçek kazancı vardır ?

    • Çaykan Bey,

     Geriye kalan tutarı Bankanız müşterisinin vadesiz hesabında (herhangi bir faiz işletmediği) tutuyor. Bu durumda Banka kendine maliyetsiz bir kaynak yaratıyor. Bu kaynakla daha ucuz kredi, daha iyi mevduat oranı vs. veriyor.

 7. 50 000 dolara aylık faız oranı nekadar dır

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+