Anasayfa » Krediler » Acil Nakit Para nasıl çekerim?

Acil Nakit Para nasıl çekerim?

Acil nakit para hemen hemen her Bankanın ürünlerinden biri haline geldi. Aslında eskiden beri kullanılan bu ürünün adı kredili mevduat hesabı. Acil Nakit Para adı altında tahsis ettikleri KMH limitini 9 aya kadar krediye döndürebiliyor ve çok yüksek faiz oranlarıyla müşterisine satabiliyor.

Haliyle ismi acil nakit olunca maliyeti de acilen artıyor 🙂

Acil nakit para kredisi nasıl çekebilirim?

Eğer mevcutta tanımlı olan bir kredili mevduat hesabı limitiniz varsa taksitlendirme işlemini Bankanızın ATM’lerinden, internet bankacılığından veya Telefon Bankacılığındaki müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan alt yapı ile mevcut limiti hemen taksitlendirme seçeneğini sunabilen bankalar, bireysel ihtiyaç kredilerini daha ucuza (düşük faiz) satarken, bu tip ürünlerini ihtiyaç kredileriyle kıyaslandığında daha yüksek faiz oranıyla kullandırırlar. Dolayısı ile kârlılıklarını arttıran Bankaların en sevdiği ürünlerinden biridir.

Bazı günler paraya ihtiyaç her zamankinden daha fazla olabiliyor. Örneğin hastanız olabiliyor, sağlık sorunları yaşayabiliyorsunuz, başka bir borcunuzu kapatmak istiyorsunuz ve hesap ettiğiniz hiçbir alacağınız zamanında gelmiyor vs. Bu tip örneklemelerle listeyi uzatıp, büyütebiliriz. Sorunumuzu çözmek için de çok uğraşmak da istemeyiz açıkçası. Örneğin gelir belgelerinizi çıkarıp, Bankanıza gidip kredi başvurusu yapmak çoğu zaman uzun hikayedir ve daha pratik çözebileceğiniz alternatifler ararsınız. İşte bankadan acil para çekmek için Bankaların geliştirdiği sistemin adı hazır nakit limitleridir.

KMH hesabınız yok, acil nakit para nasıl çekersiniz?

Bankaların ATM’lerinden başvuru yapabileceğiniz gibi şubelerden de başvuruları yapabilirsiniz. Bu tip kredilerin de değerlendirme süreci tıpkı normal bir kredi başvurusu süreciyle aynıdır. Banka kredi notunuza bakılır, banka notunuzun ne dediği oldukça önemlidir. Kredi red sebepleri bu tip kredi başvurularında da geçerlidir.

Acil nakit para veren kurumlar

Finans kuruluşları bu tip kredileri açarken normal şartlarda istediği evraklardan müşterilerini muaf tutar ve ekran istihbaratlarının sonuçlarına göre, hiçbir evrak ve bilgiye gerek kalmaksızın limit tesis ederler. Ancak bu kredilerin faiz oranlarına dikkat etmek gerekir.

Diğer taraftan kuyumcu ve acil para veren şirketler de bu tip kredilendirme işlerine girdiği bilinmektedir. Ancak oldukça sıkıntılı olduğu bilinmektedir ve dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

6 yorum

 1. Bize de kredi gerekli ama nasıl yapacağız?

  • Kredi başvurularını Türkiye’de faaliyet gösteren her bankaya yapabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi talebine göre Banka tercihiniz değişebilir. Tam olarak ne kredisi çekmek istediğinizi söylerseniz, yönlendirebiliriz.

 2. acil nasil para çekerim? hangi banka kredi verir?

  • Mustafa Bey,

   Acil para çekimi için Denizbank, Finansbank ve TEB Bankalarını önerebiliriz. Hemen hemen bütün büyük bankaların uygulamaları bu yönde ancak bu bankaların süreçleri diğerlerine nazaran çok daha hızlı. Denizbank hızlı kredi, TEB hızlı kredi veya Finansbank Hızı Kredi sistemlerini denemenizi önerebiliriz.

 3. Acil para lazım bankalar kredi vermiyor nasıl bulabilirim

  • Muhammet Bey,

   Acil nakit para veren birçok Banka var. Örneğin Denizbank, TEB, Garanti gibi hızlı kredi sonucu veren Bankaları bu süreçte tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+