Anasayfa » Akbank » Akbank POS Başvuru Reklamları ve Akbank Eko Pos Fiyatları

Akbank POS Başvuru Reklamları ve Akbank Eko Pos Fiyatları

Son dönemlerde tüm televizyon kanallarında dönen Akbank Pos başvuru reklamları gözardı edilecek gibi olmayınca hem akbank pos başvuru işlemi nasıl yapılır tarafına hem de üye işyeri sahibi gözüyle akbank pos fiyatlamaları uygun mu tarafını incelemek istedim. Daha evvel yine Akbank’ın üye işyeri kampanyalarının birini Akbank Eko pos paketi avantajlı mı yazımızın altında detaylıca ele almıştık. Sadece Akbank özelinde değil, yakın zamanda TakasBank’a ait takas komisyonlarının yükselmesiyle hemen hemen tüm Bankalarda komisyon fiyatlamaları yukarı yönde değişti. Hal böyle olunca Akbank’a ait yazımızı da revize mahiyetinde (en azından fiyat/komisyon anlamında) tekrar alma gereği duydum.

Öncelikle şubeye gitmeden pos başvurusu yapılması oldukça güzel. Dijitalleşen dünya, mobilizasyon, insanların Bankalara vakitlerini eskisi kadar ayırmak istememesi, kişilerin cebine giren banka şubesi gibi kriterler düşünüldüğünde oldukça inovatif bir hareket. Ancak Türkiye’de bir ilk diye yayınlanması tuhafıma gitti. Belki ilk defa yayınlayan Akbank’tır (bilmiyorum!) ancak tek yapılan Banka’nın en azından Akbank olmadığını biliyorum. Özellikle Denizbank ve Deniz Pos uygulamasıyla pos başvurusu, ek pos başvurusu, üye işyeri ekstresi ve hatta üye işyeri rulo talebi bile yapıldığını biliyoruz. Denizbank Deniz Pos uygulaması nedir tarafında yakın zamanda ayrıca bir yazı yayımlayacağım.

akbank pos başvurusu

Akbank Pos Başvurusu yaparken yukarıdaki ekran ile açılan ekranda “Hemen Başvur” seçilmelidir.

Şubeye gitmeden Akbank pos başvurusu yapmak için öncelikle https://webapp.akbank.com/Direkt-POS-Basvurusu adresine girmelisiniz. Buradan “Hemen Başvur” seçeneği seçildikten sonra karşınıza 3 farklı tarife geliyor. Bunlar :

  • Akbank Ekopos 2500 – 35 TL
  • Akbank Ekopos 5000 – 65 TL
  • Akbank İşlem Bazlı (1.39%)

Kendinize özel, çalışmak istediğiniz tarifeyi seçtikten sonra size üye işyeri firmanızın ve kişisel bilgilerinizin alındığı detay bilgilerinizi verdiğiniz sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Burada da bilgileri girdikten sonra Banka başvurunuzu alıyor ve vermiş olduğunuz adrese pos cihazınızı gönderiyor. Hem mobil pos hem de standart (masaüstü) pos talebi yapabiliyorsunuz.

Her ne olursa olsun esnafın işini kolaylaştırdığı çok doğru! Hem Banka personel maliyetlerini aza indirerek dijitalleşen dünyaya ayak uydurmuş oluyor, hem de bu teknolojiyi kullanabilen esnaf bu hizmetten zahmetsizce yararlanabiliyor. Tam bir kazan – kazan mantığı..

Akbank eko pos kampanyası uygun mu?

Özellikle 3. seçenek olan tüm kartlarda 1.39% seçeneği piyasadaki diğer bankaların takas komisyon oranlarına göre gayet iyi bir seçenek gibi duruyor. TakasBank’a ait takas maliyetlerini de göz önünde bulundurursak başabaş bir fiyat ile fiyatlandığını söyleyebilirim. EkoPos 2500 ve EkoPos 5000 seçeneklerini seçecek olan esnafın iyi hesap yapması gerektiğini, yaparken de tahmin ettiği ciroları iyi hesaplaması gerektiğini söyleyebilirim. Aksi takdirde 1.39’luk fiyatlamalar 2%’leri bulabiliyor.

Her türlü soru/bilgi için başlık altından yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+