Anasayfa » Krediler » Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapmalıyız?

Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapmalıyız?

Günümüzün en çok kullanılan ödeme araçlarından birisi kredi kartı olunca borçluluğun artması, kredi kartına yapılamayan düzenli ödemeler ve beraberinde gelen kredi sicili bozulması birbiri ardına gelen sorunlar oluyor. Ödeme güçlüğü çeken ve kart borçluluğu yüksek olan tüketicileri gözlemlediğimizde zaten ödeyemedikleri borç döngüsünü herhangi bir çözüm arayışı içine girmediğini, daha da çıkmaza soktuğunu görüyoruz. Aslında bunu çözmenin birkaç alternatifi var. Bu durumda mantıklı hareket etmek ve tüm borçları kapatan kredi arayışı içine girmemiz gerekiyor.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2017

Borç kapatma kredisi aslında birçok banka tarafından veriliyor. Ancak birkaç banka konuya ilişkin dönem dönem kampanyalar başlatıyor ve bu bankalarda süreçler daha hızlı sonuçlandırılabiliyor.

 • Yapı Kredi borç kapatma kredisi
 • QNB Finansbank borç kapatma kredisi
 • Ziraat Bankası borç transfer kredisi
 • Şekerbank borç kapatma kredisi
 • Akbank borç kapatma kredisi
 • Denizbank borç transferi
 • Garanti Bankası borç transferi
 • Odeabank borç kapatma kredisi

Borç transferi kredisi veya borç kapatma kredisi kullanmadan önce neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi verelim. Öncelikle kapatacağınız bu borçlara ilişkin tüm borçluluğunuzu hesaplamalısınız. Özellikle kart borçlarındaki gecikmelerin %2’nin üzerinde bir faiz oranı ile faizlendirildiği düşünüldüğünde %24’e veren yıllık faiz oranıyla maliyetlendirildiğini görüyoruz. Sadece bu rakam düşünüldüğünde neden borç transfer kredisi kullanmalıyım sorusunun cevabı verilmiş olabilir.

Bankadan bankaya değişen borç transferi kredisi faiz oranları söz konusudur. Örneğin bugün itibariyle akbank borç kapatma kredisi faiz oranı 1.84% iken qnb finansbank borç transferi kredisi faiz oranı 1.19% dan başlamaktadır.

Kredi veya Borç Kapatma Yöntemleri konusunda aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Eğer sizin de videoda bahsedildiği gibi tasarruf yapma imkânınız yoksa ve borç kapatma kredisi ya da diğer adıyla borç transferi kredisi kullanmanız sizin için kaçınılmaz olmalıdır. Özellikle 48 aya varan vadeler ödeyeceğiniz aylık taksit tutarlarını düşürecek ve ödeme kolaylığı sağlayacaktır. Krediyi alırken bankalar ilk etapta kredi puanı yüksek tüketicileri tercih edecektir. Özellikle kredi puanı 1.300 üzerindeyse olumlu sonuç almanıza neden olacaktır. Ancak her durumda bu borç transfer kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi kullanıp sorunu devam eden insanların tek özelliği var. Bu da kart borçlarını ödedikten sonra halen daha aşırı kart kullanımlarına devam etmeleri. Bu durum tüketiciyi daha da problemli hale getirebiliyor.

Konuyla ilgili her türlü sorununuzu yazımızın altından iletebilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

5 yorum

 1. Benim kredi puanım 0-200 arası. Gecikmekerimi bitiremiyorum . transfer kredisi çekme imkanım imkânsız mıdır.

  • Kemal Beey,

   Bu durumda transfer kredisi kolayca kullanabileceğiniz bir kredi değildir.
   Nihayetinde olumsuz giden bir ödeme performansı var ve Bankalar tüm risklerinizi satın alıp, bombayı kucağında bulmak istemeyeceklerdir.
   Yapmanız gereken şey borcunuzun yüksek olduğu Bankadan yapılandırma kredisi talep etmeniz ve borcunuzun vadesini uzatarak taksitlerinizi düşürmek olmalıdır.

 2. Kredi puanım 0-200 arası ve gecikmelerimi gideremiyorum. Transfer kredisi çekme olasılığım imkansız mı? Teşekkürler.

 3. Merhaba efendim, kredi puanım 967 sizce bana borç kapatma kredisi çıkar mı? Maas bankamı tercih etmem diğer bankalara göre kolaylıl sağlar mı?

  • Eren Bey,

   967 kkb puanı oldukça düşük.
   Maaş Bankanızı tercih etmeniz mevcut kredilerinizin tek elde toparlanması, borçlanmanın gelirin geldiği noktada tahsilat sağlanması işinizi kolaylaştıracaktır. Taksit/Gelir dengeniz müsaade ettikçe Bankanızın yardımcı olacağını düşünüyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+