Anasayfa » DenizBank » Denizbank Çeyiz Hesap Nasıl Açılır?

Denizbank Çeyiz Hesap Nasıl Açılır?

Çeyiz Hesap, minimum 3 sene boyunca düzenli birikim yapan ve 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğini yapmış hesap sahiplerine belirlenen oranlarda devlet katkısının verileceği bir vadeli mevduat ürünüdür.

Denizbank Çeyiz Hesap ile birikimleriniz, ilave %20 devlet katkısı ile büyüyor! Yuva kurmadan önce Çeyiz Hesap açanlar evlendiklerinde rahat ediyor. Denizbank çeyiz hesabı Denizbank internet bankacılığı ile açılamaz. Sadece Denizbank şubeleri üzerinden açılışları yapılabilmektedir.

Denizbank Çeyiz Hesap 2016 kişinin kendisi veya çocukları için düzenli birikim yapmasına ve ilk evlilik için devlet katkısından yararlanmasına olanak tanır. 

Kimler Çeyiz Hesap Açabilir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak kaydıyla ;

 • 24 yaş ve altında olan gerçek kişiler,
 • 18 yaşından küçükler (veli ya da vasisi tarafından)

Çeyiz Hesap Özellikleri

 • 24 yaşın altındaysanız kendiniz için veya veli/vasi ilişkisinde olduğunuz çocuğunuz için Çeyiz Hesap açtırabilirsiniz. Bunun için hesap sahibi TC vatandaşı olmalıdır.
 • Çeyiz Hesabı yalnızca Türk Lirası cinsinden açabilirsiniz. Birden fazla çeyiz hesap veya ortak hesaba çeyiz hesap açamazsınız.
 • Çeyiz Hesabınız 3 yıl vade ile açılır ve aksi yönde bir talimatınız yoksa vade sonlarında otomatik olarak yenilenir.
 • Talimatınız doğrultusunda vadesiz mevduat hesabınızdan ya da DenizBank kredi kartınızdan Çeyiz Hesap için düzenli birikim talimatını verebilirsiniz.
 • Düzenli ödemelerinizi ister aylık, ister 3 aylık olacak şekilde belirleyebilirsiniz.
 • Aylık düzenli ödeme seçerseniz, 105.58-1.055.80 TL arasında, üç aylık düzenli ödeme seçerseniz ise 316.74 -3.167.40 TL arasında düzenli ödeme yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz hesap açılış sırasında düzenli ödeme tutarınızla 15.837 TL arasında bir başlangıç tutarı ile hesabınızı açabilirsiniz.
 • Çeyiz Hesabınızın ilgili yıla ait birikmiş faiz tutarınız, hesabınızın yıl dönümlerinde anaparanıza ilave edilir.
 • Düzenli ödeme tutarının tahsil edilemediği durumlarda, minimum düzenli ödeme tutarından düşük olmamak kaydıyla kısmi tahsilat yapılır. Kısmi tahsilat şeklinde yapılan ödemeler de “düzenli ödeme” olarak dikkate alınır.
 • Takip eden bir yıllık dönem başlarında belirlenen yeni avantajlı faiz oranı üzerinden faiz işlemeye devam eder. DenizBank, takip eden yılların faiz oranlarının, dört büyük özel bankanın 365 gün vadeli mevduat için ilan ettiği en yüksek faiz oranları ortalamasının TL’de % 0.50 üzerinde olmasını taahhüt eder.

Kimler Devlet Katkısına Başvurabilir?

Çeyiz Hesabına minimum 3 yıl boyunca kurallara uygun olarak birikim yapmış ve aynı zamanda 27 yaşını doldurmadan ilk evliliği yapmış müşterilerimiz devlet katkısından yararlanabilir.

Bunlarla birlikte hesabınızın Çeyiz Hesap olarak devam etmesi için aşağıdaki koşulları da sağlamalısınız.

 • Aylık düzenli ödeme yapıyorsanız yılda üç kereden , üç ayda bir düzenli ödeme yapıyorsanız yılda bir kereden fazla düzenli ödemenin aksatılmaması
 • Bir yılda iki kereden fazla para çekim işlemi yapılmaması
 • Para çekim işleminde hesapta kalan bakiyenin, çeyiz hesabının açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken minimum tutarların toplamından az olmaması

Devlet Katkısı Nasıl Hesaplanır?

 • Devlet katkısı hesaplamasında evlilik tarihinizdeki anapara birikimi esas alınacaktır.
 • Hesabınıza tahakkuk eden faizler devlet katkısı hesaplamasına dahil edilmeyecektir
 • Devlet katkısı ödemesi evlilik tarihinizdeki birikim tutarının %20’sini ve azami 5.279 TL’yi geçmeyecektir.
 • Ödenecek devlet katkısı oranı ve maksimum tutarı aşağıdaki şekildedir.

 

Birikim Süresi Devlet Katkısı Max Ödeme Tutarı
36 aydan az Ödenmez Ödenmez
36-47 ay Birikim Tutarı *%10 4.232.20 TL
48-59 ay Birikim Tutarı *%15 4.751.10 TL
60 ay ve üzeri Birikim Tutarı *%20 5.279 TL

 

Denizbank Çeyiz Hesap Faiz Oranı

Vade Düzenli Ödeme Tutarı Faiz Oranı
Min 3 yıl Aylık ödemelerde  Min 105.58 Max 1.055.80 TL 12.50%
3 Aylık ödemelerde Min 316.74 Max 3.167.40 TL

 

Nasıl İşlem Yapabilirim?

Size en yakın DenizBank Şubesi’ne uğrayarak Çeyiz Hesap açtırabilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+