Anasayfa » Finansbank » Finansbank Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma

Finansbank Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma

Ülkemizin kredi kartı ve kredi borçlarında ciddi artış göstermesi buna karşılık ödenmeyen veya ödemesi geciken kredi ve kredi kartları oranının bir hayli kabarması sonucunda tüketiciyi rahatlamak üzere Eylül ayının sonunda yeni bir karar alındı. 72 ay vade ile yapılandırma veya kredi kartı yapılandırması üzerine olan yazımızda konuyla ilgili detay bilgi vermeye çalışmıştık.

Çıkarılmış olan karardan sonra bazı bankaların bu konuda istekli, bazılarının ise pek istekli olmadığını görüyoruz. Özellikle tüketicilerin “şu bankaya gittim ama kabul etmedi” , “şuraya uğradım ancak bu kredi çeşiti girmiyormuş” gibi yorumlarından sonra bazı bankaları dönem dönem incelemek üzere yazı(lar) derlemek istedik.

Öncelikli olarak Finansbank kredi yapılandırma konusunu ele alacağız. İlk olarak şundan bahsetmeliyiz ki yapılandırma kredisi “canlı” diye tabir ettiğimiz krediler için kullanılmaktadır. Peki canlı kredi nedir? Avukat aşamasına düşmemiş kredi borcudur. Aynı durum kredi kartı veya kredili mevduat hesabı için de geçerlidir. Avukat aşamasından çıkmış, varlık şirketlerine devir olmuş kredi bakiyeleri için de yapılandırma kredisi kullandırılması mümkün değildir.

Öncelikle finansbank kredi borcu yapılandırma isteyen herkesin şubeye gitme durumu söz konusudur. Finansbank yapılandırma servisi ile de bu hizmeti yapabiliyorsunuz ancak nihayetinde mutlaka şubeye gidiyorsunuz. Bunun için finansbank yapılandırma servisi telefon numarası olan 0 850 222 0 900 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Finansbank bireysel kredi yapılandırma için 72 aya kadar olanak sağlıyor ve 1.89% (Ekim 2016) faiz oranı kullanmaktadır. Kredi vade talebinizi 48 aya indirirseniz bu oranın 1.56%’ya geldiği görülmektedir. EnPara yapılandırma kredisi de aynı mantıkla işlemektedir.

Finansbank kredi kartı yapılandırma tarafında durum farklılık arz edebilir. Kredi Kartı yapılandırma taleplerinde Banka söz konusu kredi kartını incelemeye alır. Eğer sürekli asgari ödeme döngüsü içine girmiş, 2 dönemi geçen kredi kartı ödeme sorunu gibi sorunlar varsa kredi kartı yapılandırma işlemi yapılabilir.

Bu durumda tüketiciye nakit para asla verilmemektedir. Kredi kartının kapama bakiyesi neyse bu borcun tamamı 72 ay vadeye kadar taksitlendirilerek, kapatılabilmektedir. Eğer tüketici kredi kartı borcu haricinde bir tutar talep ediyorsa, bu ayrı olarak değerlendirilecektir. Bu kredinin maksimum vadesi 48 ay olabilmektedir.

Finansbank ek hesap yapılandırma işlemi de şu şekilde olur : Eksi bakiyenizin kapama rakamı üzerinden 72 ay vadeye yayılan yapılandırma kredisi kullandırılabilmektedir.

İşin temel mantığında takibe düşmemiş, ancak ödeme performansında sorun yaşanan kredi, ek hesap ve kredi kartlarının yapılandırılması mümkündür.

 

 

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+