Findeks Toplam Kredi Limiti Ne Anlama Gelir

Findeks son zamanların en çok duyulan isimlerinden biri. Findeks ile birlikte kullanıcılar banka ve finans kuruluşlarına karşı yapmış oldukları ödeme, limit, davranışları hakkında risk profillerinin tamamına ulaşabilmektedir.

Kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı başvurularında banka notu değerlendirilmekte olup, kredi notunuz referans alınarak talepleriniz sonuçlandırmaktadır.

Findeks toplam kredi limiti bir kişinin sorgulama yaptığı tarihe kadar ne kadar kredi almış, ne kadar ödenmiş ve buradan çıkan istatistiki veriye göre ne kadar kredi alabileceğini gösteren değerdir.

Findeks toplam kredi geçmişte ödenen kredi büyüklüğü ve bu büyüklüğün kaç ayrı kredide olduğu, buna bağlı olarak da taksitlerin hangi tutarlarda olduğunu göstermesi açısından önem taşır. Bu rakamların paralelinde kişinin ortalama geliri üç aşağı beş yukarı çıkacak ve buna istinaden risk/limit dengesi göz önüne alınarak yeni çıkacak kredi rakamı belirlenebilecektir.

Findeks sitesi üzerinden birçok kredili ürün, kredi geri ödeme performansı, toplam kredi limiti, toplam kredi riski görülebilmektedir. Bu verilerden elde ettiğiniz rakamları analiz ederek kredi puanınızı nasıl arttırabileceğiniz konusunda strateji geliştirebilirsiniz. Findeks toplam kredi limiti ne işe yarar sorusunun cevap olarak kısaca kişinin geçmişte kullanmış olduğu kredili ürünlerin limitleri ve bu limitlere yapmış olduğu ödemelerin ne olduğu diyebiliriz. Bankaların kredili ürün performansı derken notladığı, bir bakıma kredi notunun önemli bir bölümünü oluşturan bölümün de burası olduğu kanaatini getirebiliriz.

Toplam kredi limitinizi sadece Findeks üzerinden öğrenebilirsiniz. Findeks’in internet adresinden öğrenebileceğiniz gibi Findeks müşteri hizmetlerinden de bu bilgiyi alabilirsiniz.

Findeks toplam kredi limitinin yüksek olması yapacağınız başvuruda olumlu referanslarınızdan biri olacaktır. Ödeme performansınız iyi, risk/limit dengeniz yeterli seviyede ve kredi ret sebeplerinden birini taşımıyorsanız kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+