Anasayfa » Kredi Kartı » Kredi Kartı 12 Taksit Uygulaması 2016

Kredi Kartı 12 Taksit Uygulaması 2016

Kredi Kartı 12 Taksit uygulaması ve taksitlendirme seçenekleri ile ilgili yeni düzenleme Eylül 2016 tarihinde yürürlüğe girdi. Özellikle düşen kredi kartı ciroları ve hem tüketicinin, hem işyeri sahibinin hem de Bankaların bu yöndeki talepleri değerlendirilerek bazı sektörlerde taksit sayısı değiştirildi.

Kredi kartına 12 taksit ne zaman başlıyor ve/veya 12 taksit ne zaman başlıyor 2016 tarafında birçok sorunun geldiğini görüyoruz. Yapılan açıklama ve değişen uygulamalar yayınlanan kredi kartı 12 taksit resmi gazete belgesinde 27 Eylül 2016 tarihinde başladığı ifade edilmektedir.

Yeni geçilen uygulamada bazı sektörlerde değişen taksit uygulaması hakkında açıklayıcı bilgi vermek gerekirse en temel değişikliğin “kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde belirlenen sektörlerde genel taksitlendirme süresi azami oniki (12) aydır.” diyebiliriz.

Kredi kartı taksit sınırı olan sektörler şunlardır ve taksit sınırlamaları şu şekildedir :

  • Kuyum harcamaları ve/veya altına 4 taksit (Altın alımlarında kredi kartı taksiti maksimum 4 olacak.)
  • Elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında 6 taksit (Elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında taksit 6 olarak uygulanacak.)
  • Havayolları, seyahat acentaları, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde 9 taksit
27 Eylül 2016 - Kredi Kartı Taksit Uygulaması ile neler değişti?

27 Eylül 2016 – Kredi Kartı Taksit Uygulaması ile neler değişti?

Kredi kartı taksit yapılmayan sektörler ne konusunda da fikir vermeye çalışırsak şunları söyleyebiliriz.

Telefon taksit yasağı ne zaman kalkıyor konusuyla ilgili herhangi bir gelişme maalesef bulunmamaktadır. Yeni düzenleme ile birlikte en çok duyduğumuz şey telefon yasağı kalktı dedikodusu oldu. 27 Eylül 2016 BDDK gelişmesine göre cep telefonuna taksit geri geldimi sorusuna HAYIR diyebiliriz.

Yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanmayacak.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+