Anasayfa » Banka Kredi Notu » Kredi ve Kredi Kartı Sicili Düzeltme Yolları

Kredi ve Kredi Kartı Sicili Düzeltme Yolları

Kredi ve kredi kartı sicil düzeltme yolları hakkında bilgi vermeden önce sicilin hangi nedenlerden dolayı bozulduğunun tespiti çok önemlidir. Banka kara listesine düşme veya icralık olma raddesine kadar gelebilecek bu işlemleri ne kadar önce yaparsanız, düzeltme işlemi o kadar daha kısa sürede sonuçlanacaktır.

Öncelikle kredi ve kredi kartı siciliniz bozulmuşsa yapacağınız düzenli ödemeler sicilinizi olumlu etkileyecektir. Düzenli ödeme alışkanlıkları, vade borcu gelmeden o borç için yapılan erken ödemeler sicilinizi olumlu etkileyebileceği gibi ödenmemiş borçlar, gecikmeye düşen kredi ve kredi kartı borçları da sicilinizi daha da olumsuz etkileyecektir.

KKB sicil düzeltmesi için kredi kartı borç ödemeleri hayati önem taşır. Kredi ve kredi kartı sicili bozuk kişilerin kredi kartı kullanması önemlidir. Kredi kartlarının limitlerinin herhangi bir önemi yoktur. Önemli olan kredi kartının düzenli kullanılması ve oluşacak ekstre borcunun –hatta mümkünse son ödeme tarihi gelmeden- düzenli olarak ödenmesidir. Yapacağınız her düzenli ödeme bozulan sicilinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Siciliniz bozuldu, açık olan bir kredi kartınız yok ve sicili düzeltmek istiyorsunuz. Kredi sicilinizi düzeltmek için ne yapabilirsiniz? Kredi kartına sahip olmak için bir vadeli/vadesiz hesap açtırmanızı öneriyoruz. Bloke teminatlı kredi kartı alınabilir ve çoğu banka teminatla vermiş olduğu kredi kartını onaylamaktadır.

İşin en önemli ve asıl vurgulanması tarafı her halükarda kişinin bir şekilde kredili ürüne ulaşmaktan geçiyor olması diyebiliriz. Müşteriyi mutlaka herhangi bir Bankada kredi kartı, kredili mevduat veya bireysel taksitli kredi sahibi yapmak kişinin kredi notunu düzeltmenin ilk adımı. Birçoğunuzun zaten bize kredi çıkmıyorken bunu nasıl yapacağız dediğini duyar gibiyim. Bir önceki paragrafta da belirttiğim gibi küçük nakit blokajlarıyla kredi kartı veya taksitli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin 1.500 TL hesabınıza yatırın. 1.000 TL tutarlı 6 ay vadeli taksitli kredi çekin. Yapacağınız 6 aylık düzenli ödeme kredi notunuzu yukarıya çekip, kredi sicili düzeltme yolları arasında olacaktır.

Kredi kartının alınması, kullanılmaya başlanması ve düzenli yapılacak 3-5 dönemsel ödemeden sonra kredi sicilinin düzeldiği görülmektedir. Kredi siciliniz düzeldikten sonra vermiş olduğunuz blokeyi kaldırmayı talep edebilir, başka bir bankadan kredi kartı aldıktan sonra teminatınızı geri isteyebilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+