Anasayfa » Banka Kredi Notu » Vodafone SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Vodafone SMS ile Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Özellikle bankaların kredi değerlendirmelerinde kullandıkları banka notu hayatımıza o kadar yerleşti ki kredi notumu nasıl öğrenebilirim üzerine alternatif sorgulama imkanları çıktı. İnsanlar artık sadece kredi değerlendirmesi için kkb puanlarını merak etmiyor. Günümüzde firmalar vatandaşlara taksitli/senetli mal satarken, ev sahibi evini kiralarken veya satarken, hatta iki arkadaş birbirine borç verirken bile kredi notuna bakarak yaptığı bir ortama doğru geldik veya gidiyoruz.

Hayatımıza yerleşen kredi notunu findeks kredi notu sorgulama ile Findeks resmi sitesi üzerinden sağlıklı olarak öğrenebiliyorsunuz. Ancak bazı kullanıcıların kredi notunu site üzerinden öğrenme konusunda ya zamanları yok ya da zor geliyor. Gördük ki bu durumlarda sms ile kredi notu öğrenme alternatifi daha değerli hale geliyor.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Vodafone arasında yapılan anlaşma neticesinde vodafone kredi puanı sorgulama mümkün. Elinizdeki akıllı veya eski tip cep telefonunuzun sms bölümüne gelerek vodafone sms ile kredi notu öğrenme işlemiyle sizin veya bilgilerini bildiğiniz 3. kişilerin kredi puanını öğrenebilirsiniz. Bunun için vodafone 1122 sms numarasını kullanmak yeterli. Yapacağınız şey TCKimlikNumarası ardından bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazmanız ve mesajı “1112” ye göndermeniz. Birkaç dakika içinde vodefone findeks kredi notu cep telefonunuza gelecek. SMS ile findeks kredi notu öğrenme işleminden vodafone 9 TL ücret almaktadır.

Örnek Mesaj : 12345678901 1984 [TC DoğumYılı] Gönderilecek Numara : 1112

Kredi notunuzun hangi değerler arasında olduğu ve bu değerlerin hangi anlama geldiğiyle ilgili daha önce banka kredi notu kaç olmalı, kredi skorunuz ne olmalı başlıklı yazımızda değinmiştik. Özellikle bu yazımızı da okuyarak aslında öğrenmiş olduğunuz kredi notunuzun ne aralıkta, hangi anlama geldiği ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Edineceğiniz bilgiyi kredi başvurularınızda, borç/alacak ilişkilerinizde, mülk veya taşıt satışınızda ya da herhangi bir sebeple kullanmanız ve faydası olması umuduyla.

SMS ile kredi notu sorgulama ve benzeri sorularınızı yorumlarınız ile yöneltebilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+