Anasayfa » Kredi Kartı » Bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır

Bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır

Bloke teminatlı da olsa kredi kartı başvurunuz –ufak bir ihtimal- hemen olumlu sonuçlanmayabilir. Büyük ölçüde onaylanacak kredi kartı başvurunuz -her ne kadar banka teminat olarak müşteri hesabında limit kadar tutarı bloke etse de- bazı etik kuralları gereği olumlu sonuçlanmayabilir. Ancak bloke teminatlı kredi kartının olumlu sonuçlanma ihtimali, olumsuz sonuçlanma ihtimalinden çok daha yüksektir.

Peki bloke teminatından kasıt nedir?

En az talep ettiğiniz kredi kartı limiti kadar tutarın, müşteriye açılacak hesapta rehin tutulması/bloke edilmesi anlamına gelmektedir. Çoğu bankada bu oran bire bir (%1) olmamakla birlikte, standart prosedürü bire-bir on (1.10%) marjlı olmasıdır.

Örneğin : 1.000 TL limitli kredi kartı için, müşteri hesabı hesabında 1.100 TL tutarın bloke edilmesi anlamına gelir.

Başka bir menkul ve/veya gayrimenkul değerin ipoteği, başka birinin kefaleti ile de kredi kartı başvurusu yapılabilir. Ancak nakit rehin karşılığında talep edilen kredi kartı çok daha hızlı sonuçlanır. Banka vereceği limitin riske dönmesi ve ödenmemesi halinde, borç yasal takip sürecine düşmeden, rehin etmiş olduğu tutar ile açmış olduğu kredi kartı riskini tahsil eder ve müşteriyle ilişkisini herhangi bir hukuki sürece düşmeden sonuçlanır.

Hangi bankalar nakit karşılık vererek kredi kartı verir sorusu çok gelen sorular içinde yer alıyor. Banka açısından risk teşkil etmeyecek olan bu işlemi her bankanın değerlendirmediğini söylemek mümkün. Hem sizlerden gelen cevapları hem de pratikteki bilgilerimizi üst üste koyduğumuzda KuveytBank blokeli kredi kartı, Denizbank nakit karşılıklı kredi kartı ve TEB nakit karşılıklı kredi kartı ürünlerini daha sık verdiğini gözlemliyoruz. Ancak bu tip başvuruların şahsa özel olduğunu, her müşterinin ayrı bir vaka olduğunu ve ayrıca değerlendirildiğini de unutmamak lazım. Buradaki yazımızdan gelen her başvuruyu bu bankaların olumlu değerlendirdiği yorumunu çıkarmayalım.

Nakit karşılıklı kredi kartı almak iyi midir?

Bu tip kredi kartı taleplerini yapan müşteri profili genel itibariyle daha önceden problem yaşamış kişilerdir. Banka kredi notu düşük veya kırmızı kalem yemiş müşteriler yapacağı kredi kartı başvurularından olumsuz yanıt alırlar. Banka notunu arttırmak ve kara listeden daha çabuk silinmek için alacağı kredi kartı ve yapacağı düzenli ödemeler bu süreci kısaltabilir. Bunun için nakit karşılık ayırarak (bloke teminatı) kredi kartı kullanıyor olmak sorununuzu büyük ölçüde çözecektir.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

213 yorum

 1. Kredi notum 1100 5yıl önce takip borcum oldu ve kapandı şuanda kredim var ve düzenli ödemeleri yapılıyor teminatlı kredi kartı nasıl çıkarabilirim şart nedir aynı zamanda kamu çalışanıyım 3450 maaş alıyorum dönüş yaparmışız hangi bankaya basvurabiliyoruz

 2. Leyla Hanım,

  Eğer takip kaydınızın üzerinden BEŞ YIL geçmişse artık KKB sorgulamalarında bu sorunlu kayda rastlanmaması gerekir? Eğer BEŞ yılınız dolmamışsa bizce ilk etapta bu sürenin tamamen bitmesini bekleyin. 1100 banka notu ortalamaya yakın bir nottur ve kesinlikle kötü değildir. Kamu çalışanı olmanız ve aldığınız maaş da oldukça iyi. Size herhangi bir bankanın kredi kartı vermemesi için farklı bir şey olması gerekir. En rahat alacağınız banka, maaşınızı aldığınız banka olacaktır. Çünkü kredi kartının değerlendirme süreci BASEL II kriterlerinin değerlendirilmesi aşamasında maaş aldığınız bankadan çok daha rahat sonuçlandırılacaktır.

  • Selam benim düzensiz ödemelerimden dolayı icralık olduğum 2 kredi vardı bunları kapattım bi ara esnaflık yaptım cek karşılığı olan tutarlar maaşıma haciz gelmişti bunlarıda 2018 de kapattım şimdi blokajlar kredi kartına başvurabiliryim suan hiç borcum yok bankalara sadece ödenmemiş 3 adet çekim var banka tutarlarını ödedim

   • Serdar Bey,

    Ödemediğiniz çekler ve çok yakın tarihte yaşadığınız kredi problemleri nedeniyle icra kayıtlarınız ve kötü kayıtlar TCKN sorgulamalarında görünür. Blokajlı da olsa herhangi bir limit çıkmama olasılığı yüksek.

  • Halil ibrahim çelebi

   Merhaba 2 ay önce icralık dosyamı kapattım kredi notumu bilmiyorum garanti maaş müşterisiyim 4000 tl maaşım var en erken ne zaman kredi çekebilirim veyahut kredi notumu nasıl yükselebilirim kendi bankam bana ne kredi ne kredi kartı nede avans hesap veriyor bana bir harita cikartabilirmisiniz lütfen teşekürler.

   • Halil Bey,

    2 ay önce icradan dosyanız kapanmamışsa kredi notunuz çok düşüktür.
    Öncelikli olarak kredi notu oluşturmak veya kredi notunuzu yükseltmek gibi bir hamlede bulunmalısınız.
    Bunun için yazıda bahsettiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz.

 3. Benim notun 572 özel sektörde işçiyim 2000 tl alıyorum önceden ödenmemiş kredi kartım bulunuyordu avukatlık olup daha sonra 2 sene sonunda borcumu kapattım kapattıktan sonra 4-5 kere başvuru yaptım reddedildi ve şimdi 1000 tl liknakit blokajlı kredi kartı kullanıyorum ama notum hala değişmedi hala 572 Nasıl ve ne zaman yükselir teşekkürler .

  • Oğuzhan Bey,

   Öncelikle 570 kkb skoru gerçekten düşük bir skor. Bu gibi dibe vurmuş rakamları hemen yukarıya çekmek maalesef kolay değil. Bankalar KKB üzerinden almış oldukları notları bir veya iki ay civarında geriden gelerek takip ederler. Dolayısı ile ilk iki ay içerisinde yansıması mümkün değil. Notu yukarıya arttıracak şey size bir kart limitinin verilmesinin yanısıra bu karta yapacağınız düzenli ödeme. Bunu da asgari 3 veya 6 ay yapmanızı öneririm. En iyi ihtimalle 5 ay, en kötü ihtimalle 8 ay civarında banka notunuzun yukarıya çıkması beklenir. Bu süreç lütfen size uzun gelmesin ve bu süreç içerisinde ödemelerinizde aksaklık yaşamayın. Aksi takdirde tedavi süreciniz daha da uzayacaktır.

  • Oğuzhan Bey, bloke teminatlı kartı hangi bankadan aldınız öğrenebilir miyim? Benimde ihtiyacım var teşekkürler.

   • icralık dosyanız vb. problemleriniz olsa bile kuveyt türk den 500 tl ve üzeri limitli alabilirsiniz. 3 saat gibi bir sürede de veriyor.

    • cüneyt bey kuveyttürk ün verdıgıne emın mısınız icralık olan bırıne kredı kartıı..blokelı kredı kartı açıklar mısınız yardımcı olur musunuz

     • Ozan Bey,

      Blokeli kredi kartı yatırılan nakit karşılığında alınan limittir. Örneğin 1.100 TL para yatırırsınız, Bankanız bu parayı rehin (blokaj) eder ve size 1.000 TL limitli bir kredi kartı verir. Banka riskinin tamamını bertaraf eder. Sizin de kredi kartı kullanımınız kredi notunuzu olumlu yönde etkilemeye başlar. Tabi ki doğru ve zamanında ödenirse..

  • Hangi durumda olursan ol kuveytturk blokeri kredi kartını aynı gin içinde basıp veriyor örneğin 500 lira limitli istiyorsun senden600 tl ye yakın para alıyor odemezsen faizlerini hesaplayıp direk veriyor ben 2 bankadan şuan hacizligim gidip aldım bir problem olmadi

 4. İyi günler diş hekimi süleyman 5-6 yıl önce kefillikten kaynaklı Takipe düştüm. Hesapları kapattım ama ekranlara yansıması 3 yılı falan buldu ve anca 950 puana çıkabildim. Çok aradığım teminatlı kredi kartını kuveyttürk bankasının herhangi bir şubesinden 2000 tl limitli kart bastırdım( 1 saat içersinde halledip kartı basıp teslim ediyorlar araştıranlara )puanım 983 olmuş ama daha hiç ekstrası kesilmemiş. Sormak istediğim öncelikle kredi kartı limitinin yüksek olması skoru ne kadar etkiler (durama göre 5-10 bin yapabilirim) borçluluk oranımı % kaçlarda tutmamı tavsiye edersiniz . YAda full doldurup ödemek daha mı doğru. Birde bu kartı çok taksite bölüp aylık ekstraların düşük tutulmasının skora getirisi nedir. Birde ne kadar düzenli ödedikten sonra skorda tatminkar yükselmeler yaşarım. ( ayrıca findeksten destek alıyorum ama yetersiz bence ,oluşan skoruma nelerin ne kadar etkili olduğu ayrımını anlayamıyorlar yani borçluluk durumu Yen’i kredi arayışı ,düzenli ödeme gibi Kriterlerin hangisinden kaç puan aldığımı öğrenip yoğunluğumu ona göre yakmak istiyorum ama nafile teşekkürler

  • Süleyman Bey,

   Öncelikle Kuveyt Türk’teki kredi kartının KKB skorunuza direkt etkisi maalesef olmayacaktır. Bunu KKB’nin resmi sitesinden ortaklık yapısı içinde olan Bankalar aracılığı ile çıkarmanız faydalı. KKB ortağı olan bankalar kim derseniz http://www.kkb.com.tr/finansal-bilgiler/ortakl%C4%B1k-yap%C4%B1s%C4%B1.aspx adresi bize yardımcı oluyor. Akbank, Garanti, ŞekerBank, Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası. Bu bankalar üzerinden yapılan bildirimlerin kkb puan etkisi daha hızlı gerçekleşiyor.

   Diğer sorularınıza yanıt vermeye çalışırsam ;
   Öncelikle kart limitinin yüksek olması kkb skoruna etki etmez. Etki eden şey kart adedinin fazla olması, risk\limit doluluğu, başvuru adedinin düşük olması, borç\risk ödeme oranı kriterleri. Bunların haricinde spesifik kefillik durumu, kredili kişinin yaşı, eğitim durumu gibi bilgiler de var ancak bunların yüzdesel etkisi oldukça az.

   Kartınıza yapacağınız düzenli ödemelerin etkisini asgari 3 ay sonra görürsünüz. Çünkü KKB kurumu kredi notunu 2 ay öncesi olarak takip eder ve bilgi verir. Sizin yapacağınız 3 aylık düzenli ödeme, 2 ay sonra yansıyacağı için notunuz 5 ay sonra artmaya başlar diyebiliriz.

   Bu süreçte birçok bankadan da kredi kartı, kredili mevduat hesabı, kredi gibi başvuru yapmamaya özen gösterin lütfen. Çünkü başvurularda kredi skorunu oldukça aşağıya çekmektedir.

 5. iyi günler benimde bir sorum olacak bende bloke teminatlı kredi kartı almak istiyorum ziraat bankasından örneğin ne kadar yatırmam lazım ki kredi kartı alabilmnem için ?? Birde Yasal Takibim olup olmadığını nerden öğrenebilirim??

  • Ayşe Hanım,

   Bloke teminatlı kredi kartını hangi bankadan alabilirim sorusunun cevabı aslında bu.
   Ziraat Bankası’ndan alabileceğiniz gibi birçok Banka bu hizmeti vermektedir. Bankalar bunu verirken genelde 1’e 1.10 marj ile yapmaktadır. Örneğin 1.000 TL limitli bir kredi kartı verirken 1.100 TL mevduat blokesi vermenizi talep etmektedirler. Yasal takibinizin olup olmadığını herhangi bir Banka şubesinden öğrenebileceğiniz gibi findeks.com.tr üzerinden de öğrenebilirsiniz.

 6. Açılış Tarihi: 30/04/2011 Bildirim Dönemi: 27/08/2015

  Kapanış Tarihi: 02/09/2011 Gecikmedeki Borç:0
  İdari/Kanuni Takip Tarihi: 02/09/2011

  Sorumluluk Durumu:Hesap Sahibi
  Takibe Alınan Bakiye: 1129 TL Limit Kullanım Oranı: 0
  Taksitli Bakiye: 0 TL

  findeks de bu yazıyor varmı sizce takip ben anlayamadım

  • Ayşe Hanım,

   2011 yılında yaşadığınız, 1.129 TL bakiyeli olan kart veya kredinin 08/2015 tarihinde problemli hale geldiğini ifade eden bir kayıt bu. 08/2017 tarihinden sonra normale dönecektir KKB’niz. Genelde Bankaların işleyişine son bildirim yapılan tarihin üzerinden asgari 2 yıl geçtikten sonra değerlendirilmesi söz konusudur. Tavsiyem kart veya kredi başvurularınızı 08/2017 tarihinden sonra yapmanız olacaktır.

 7. 7 tane takip vardı bunları kapattım bankalar dan ret alıyorum bloke teminatlı kredi kartı alabilirmiyim

  • Hakan Bey,

   Bazı bankalar teminat olarak ne kadar tl tutar yatırırsanız yatırın kredi kartı vermeyebiliyor. Ama teb nakit karşılıklı kredi kartı, denizbank nakit karşılıklı kredi kartı veya ing nakit karşılıklı kredi kartı bu hizmeti sağlıyor.

 8. Benim bir kredi kartimin son taksit odemesini yapamamistim ve takipe alindim fakat takipten 1 ay sonra borcumu kapattim bankalarda baska takibim yok ama suan k.karti bile vermiyolar bana..bi soru daha..teminatli k.karti alirken 1.100 odeyipte mi aliyoruz kullanim sekli nasil oluyo

  • Turan Bey,

   Bazı bankalar birebir, bazı teminatları da bire bir elli marjla blokaj koyabiliyor. Bu kısaca şu demek. 1.000 tl limitli bir kredi kartı için yine size olan hesapta, bloke edilecek şekilde, 1.000 tl (birebir blokaj) bulundurmanızdır. Siz kredi kartınızı normal şekilde kullanmaya devam ediyorsunuz. Banka kartın ödemesini geciktirdiğiniz durumda tahsilat sağlamak isterse blokeli bu parayı kullanabilmektedir.

   • merhaba sonucu buradan yazarım demiştim. halk bank bloke teminatlı paraf kredi başvurusuna onay vermedi. daha öncede yazdığım gibi eşim daha önceleri hiç kredi, kredi kartı kullanmadığı için kredi notu yoktu. şubeden bloke teminatı vermemize rağmen onay verilmedi. aşağıdaki cevabı yazmışlar. buna itiraz edile bilirmi? . zira benim tahminim araştırma yapmadan sistem tarafından kredi notuna bakıp ona göre onay verilmedi. internet bankacılığından sorguladığımda, iptal edildi olarak görünüyordu. bende internet bankacılığından kredi kartı başvuru sonucunu sorduğumda aşağıdaki cevap geldi. Sayın üxxx yxxx,

    Kredi kartı başvurunuz bankamız tahsis kriterleri doğrultusunda değerlendirilmiş olup, olumlu sonuçlandırılamamıştır.
    Talebiniz hakkında en yakın şubemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

    • Aykut Bey,

     Öncelikle teşekkürler.
     Halk Bankası bu konuda değil ama birçok Bankanın buna meyilli olduğunu biliyoruz.
     Özellikle FinansBank veya DenizBank denerseniz daha hızlı ve olumlu sonuç alabilirsiniz.

     • Finansbankın teminatlı bir kredi kartı çalışması Yok bu işlemi yapan 5 tane katılım bankası var onlarda türkiyefinans deniz bank İngiliz bank TEB bank Kuveyt Türk bunlar

     • Ferdi Bey,

      Her bankanın nakit karşılıklı kredi kartı verme durumu vardır.
      Sadece nakit teminatlı kredi kartı veren bankalar arasında yardımcı olan ayrıcalıklı Bankalar olabilir.

 9. beim hiç kredi kartım olmadı kredi notum 0 doğal olarak yarın kuveytturke gidecem teminatlı kredi kartı almak için bana verirler mi

  • Adil Bey,

   Nakit blokaj teminatlı kredi kartı verilebilir tabi ki.
   Kredi notu sıfır olan kişi kredi kartı (kolaylıkla) alamaz.

 10. Merhaba 2015 yılının son aylarında askeri görevimi yaparken bir kredi kartından ödemelerimi yapamadım ve devreye avukatlar girdi bi şekilde borcu bir kerede kapattım yasal takibe girdim tabi o arada. Şimdi bankalara borcum yoktur 0 tl dir ancak kredi kartı başvurularım her defasında olumsuz gözüküyor ve şuan Allah’a şükür işim iyi iyi gelirim var bir kamu çalışanıyım net 5800 tl ile 6300 tl bir maaşım var ama buna rağmen kredi kartı alamıyorum 4-5 Aydır bununla ilgili önerileriniz işr yarayacak bilgilerinize ihtiyacım var cevabınız için şimdiden teşekkür ederim..

  • Findeksteki kredi notum 1254 olarak gözüküyor.

   • Ramazan Bey,

    1254 Findeks kredi puanı ortalama bir puandır. Kötü değildir.
    Eğer farklı bir noktada probleminiz yoksa nakit blokaj vererek rahatça kredi kartı çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum.

  • Ramazan Bey,

   2016 yılında (2015 sonunda yaşadığınız ve 2 ay geriden takip edilen kkb sistemi gereği) kanuni takip kaydınızın olduğunu anlıyorum. Bu durumda asgari 2 yıldan önce (2018 Ocak) herhangi bir kredili ürün almanız çok zor. Bankacılıkta gelir beyanı tabi ki önemli. Ancak geçmiş ödeme performansınız ve bu performansta görünen kanuni takip çok daha önemlidir. Üstelik üst üste yapmış olduğunuz ve sürekli ret almanızdan kaynaklı kredi puanınızın daha da düşmesi (başvuru sayısı fazla olduğu için) olayı daha da zora/çıkmaza sokuyor.

   Tavsiyem 2-3 ay sonra nakit karşılıklı ufak bir kredi kartı limiti çıkarmanız. Bunu bir süre kullandıktan, kredi puanınızın oluşmasından sonra kredili ürünler için maaş aldığınız banka kanalıyla başvuru yapmanız daha olumlu bir sonuç almanıza neden olabilir.

 11. Dün 1.000 TL teminatlar başvurduğum is bankasi kredi karti bugün 500 TL limitli olarak onaylandi. Şimdi kredi puanimi nasil 1700 kere cikaririm ?

 12. Banka disi maasimda icra var bloke teminatli kredi karti alabilirmiyim

  • Celal Bey,

   Bloke teminatlı kredi kartını Bankaya nakit karşılık yatırarak kullanabilirsiniz.
   Başvurunuzu maaşınızı aldığınız Bankadan değil de farklı bir Bankadan da yapabilirsiniz.
   Önemli olan başvuru yaptığınız bankanın mevduat hesabına bloke edilecek tutarı yatırıyor olmanız.

   • Volkan yalçın

    Puanım gözüken 300 küsüratlı findekste bana çıkarmı bloke teminatlı kredi kartı çıkarsa hangi bankadan çıkartayım

    • Volkan Bey,

     Dönemsel olarak değişkenlik gösteriyor bankalar.
     Nakit teminatlı kredi kartı veren bankalar sorusuna aslında her banka vermesi gerekir demek isterdim. Yazılan yorumlardan da anladığım kadarıyla Finansbank, TEB ve Katılım Bankaları daha kolay onaylıyor.

 13. Açık olan takiplerimi kapattim kapatmadan önce findeks notum 402 bütün borcu ödeyince 0 oldu blokeli kredi larti alabilirmiyim notumun yukselmesi ne kadar bir sure alir tesekkur ederim

  • Ömer Bey,

   Blokeli kredi kartı alabilirsiniz.
   Düşük limitli de olsa, mevduat rehni vererek, kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
   Düzenli ödemelerle birlikte 6 ay içinde olumlu sonuç alırsınız diye düşünüyorum.

 14. merhaba öncelikle 3 yıldır maaşım bankaya yatıyor.sigorta da aynı şekilde yatıyor.Fakat kredi puanım sıfır puanimi yükseltmek için blokajlı kredi karti başvurusunda bulunursam olumlu sonuclanirmi?

  • Barış Bey,

   Nakit karşılıklı kredi kartı olacağı için yüksek ihtimalle olumlu sonuçlanacaktır.
   KKB puanınıza olumlu etkisi bulunur. Ancak kartın çıkması tek başına önemli değil. Birkaç dönem bu karta düzenli ödeme yapmak en önemli ayrıntıdır.

 15. benim bankalara kanunı takıplı borçlarım vardı hepsini kapadım krdi notum 1369 suan maaş aldıgım banka bıle kredi ve kredi kartı bıle vermıyor hep olumsuz sonuçlanıyor kara listeye dustum şuan puanım normal ama kredi alamıyorum ne yapmam gerek

  • Selim Bey,

   Geçmiş tarihte kara listeye düştünüz sanırım. Çünkü 1369 kredi puanı Türkiye ortalamasında olan bir kkb skorudur ve iyidir. Yaptığınız başvurular reddedildikçe ve sizler başvuru yapmaya devam ettikçe BBE (bireysel borçluluk endeksi) skorunuz yükselecek ve kredinizin çıkmama ihtimali daha da artacaktır. Yapacağınız şey asgari 4-5 ay hiçbir şeye başvuru yapmamanız olmalı. Daha sonra bloke teminatlı bir kredi kartı alıp, buraya yapacağınız 3-4 ay düzenli ödeme sonrası kredibil hale gelirsiniz.

 16. merhaba benim sorum şimdi kuveyttürke gitsem blokeli kredi kartı istesem bunu almam için koydukları bloke limiti ödeme yapmammı gerekiyor .ben bu konudan bişey anlamadım .bu arada kredi puanım 900 civarında

  • Alper Bey,

   Bloke teminatlı kredi kartı nedir tarafını anlamamışsınız sanırım. Şöyle anlatmaya çalışayım.
   Örneğin 1.000 tl limitli bir kredi kartı istiyorsunuz. Banka sizden hesabınıza en az 1.000 tl yatırmanızı istiyor. Bu tutarı sizin için bloke ediyor ve size açılan bir hesapta rehnediyor.

 17. Slm arkadaşlar benim borcumyok hiç bir bankaya fakat seçilim bozuk skor 300 falan teminat li kredi kartı almak için ing banka başvurdum red oldu para yatırıp bloke ettirdigim halde kredi karti ver mediler nasıl alabilirim sicili skoru yükselt mek için bana bulmuşsunuz bilgi verirseniz sevinirim

  • Murat Bey,

   Farklı bir banka üzerinden yeni bir başvuru yapabilirsiniz.
   Burada sizin aracılığınız altını çizmek istediğimiz diğer bir konu bankaların bu tip kredi kartlarını vermekle zorunlu olmadıklarıdır. Haliyle vermek istemeyebilir. Bu durumda farklı bir banka başvurusu yapmanızı tavsiye edebilirim.

 18. ben bu sicille ilgili yasadan önce tüm borçlarımı ödedim. hesabıma sürekli para giriş çıkışı oluyor. kredi puanım 1250. sigortam yok. bu skoru teminatlı kart ile düzeltme şansım var mı ? sigortam bu ay başlayacak. 6 ay sonra puanım yükselir mi ?

  • İsmail Bey,

   Kredi puanınız çok düşük değil. Ancak yine de arttırılabilir. Sigorta başvurunuzun üzerinden 3 ay geçtikten sonra başvuru yapmanız sonucu daha olumlu hale getirebilir. Puanınıza yansıması da asgari 6 ayı bulacaktır.

 19. Slm ben 2013 kredi çektim avukatlık oldum ama geri hepsini ödedim geçen bir bankaya gittim kredi vermiyor size avukat ihbar name çekmiş diyor napmam lazim

  • Mehmet Bey,

   2013 yılında kırmızı kalem yemiş biri 5 yıl sonra tüm bankalardan kaydı görünmüyor pozisyonuna gelecektir. Çıkmış olduğunuz tarihi ay bazında öğrenip, üzerine de 2 ay ekledikten sonra yeniden kontrol ediniz. Nakit bloke ederek kredi kartı almak nasıl olur bilgisini yukarıdaki yazımızda vermeye çalıştık. Ancak bazen bankalar nakit blokaj da yatırsanız vermeyebilir.

 20. Merhaba ben bugüne kadar hiçbir bankaya ne borcum oldu nede takip yedim yalnız ATM kartı kullandım.pazarciyim gelir belgleyemiyorum kredi notum sıfır çok başvuru yaptım hep red geldi .ben blokeli kredi kartı cikarabilirmiyim kredi notunu yükseltebilir miyim tavsiye edebileceğiniz kolaylık sağlayan banka hangisidir.

 21. merhabalar sayin degerli yetkili
  benim en son takiplik kredi karti borcumu bugun kapattim … vadeli hesap acip para yatirarak ve blokaj yaparak alt limitli bir kredi karti alabilirmiyim ve kredi sicilim ve puanim duzelirmi.tesekkurler

 22. Gulseren Turkozan

  Kredi skorum 1800 kredi çıkmıyor blokla kredi kartı alabilirmiyim

  • Gülseren Hanım,

   Kredi kartı limitleri BDDK sınırlaması mevcuttur.
   İspat edebildiğiniz gelirinizin 4 katına kadar toplam kredi kartı limitleri oluşacaktır.
   Eğer talep ettiğiniz limit bu tutarın üzerindeyse 1 tl limitli kredi kartınız oluşur.
   Bu bilginin haricinde KKB skoru 1800 olan birinin bloke teminatıyla kredi kartı almasına gerek yok.
   Zaten onaylanacaktır.

 23. KKB sıkorum 1015 kredı kartlarım var yuksek lımıtlı tıcarı kredı kartı almak istıyorum
  temınatlı kart almak istersem yatırdıgım temınat kadarmı lımıt tanımlanır
  ayrıyetten bılokeye yatırılan parayı nekadar zaman sonra alabılırım

  • Adnan Bey,

   Öncelikle kredi skorunuz yüksek değil. Türkiye’nin kkb not ortalaması 1.400’tür. Bu rakama göre kendi notunuzu değerlendirebilirsiniz.
   Diğer taraftan teminat vererek ticari kredi kartı alabilirsiniz. Genelde 1.3% marj ile bankalar bunu talep eder. Örneğin 100.000 tl ticari kart limiti için 130.000 TL değerli bir ipotek ve/veya taşıt rehni istenecektir.

 24. slm admin sizin yorumlarinizi okudum ve kuveyt turke gittim hesap actirdim 1100 tl yatirdim blokeli kredi karti istedigimi soyledim 15 dakika icinde 1000 tl olarak onaylandi ben bu karti limitini kullansam gununden once tamamini yatirsam sizce ne kadar surede puanim yukselir ve tahmini puan ne olur siz demişşiniz kuveyt turk kkb bagimsiz calisir diye puani az verir diye boyle bisey varmi yoksa bunu kapatip baska bankadanmi alsâm sizce hangisi puan yukselisinde daha hizli gelisir

  • Serkan Bey,

   Öncelikle yorumlarımızı ve yazılarımızı doğrular nitelikteki uygulama sonucunu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.
   Yapmanız gereken şey düzenli olarak bu kredi kartını ödemektir. Toplamını yatırıp, yeniden kullanmanız size ciddi bir katkı sunmaz. En önemli unsur düzenli kullanım ve düzenli ödemedir.

   • ben tesekkur ederım bızlerı bukonuda aydınlattıgınız ıcın sızın yorumlarınızı okudum bıre bır yaptım aynen sızın degınız gıbı oldu

  • Bisey soracam serkan bey peki e kartta isim yaziyormu teşekkur ederim

 25. Selam ün aleyküm Syn Banka Notu gün itibarıyla kredi notum 1064 isbankta 2500 vakifbankta 3900 tl limit tutarinda kredi kartım denizbankta 668 tl limit tutarinda kurtaran hesap bakiyem var 14.11.2017 de yapi kredide kredi basvurusunda bulundum ve red aldim notun dusuk dedi ozaman notum findexte 975 idi simdi ise 1064 acaba tekrar basvursam kredi verirlermi yada onerebildiginiz kolay kredi veren banka varmi 3900 lik kredi kartimin borcu yok 3 aylik duzenli odemem var 2500 lik kredi kartimin 1000 tl borcum var 6 aylik duzenli odemem var ve 668 lik kurtaran hesabimin 210 lira borcum var onunda 2 aylik duzenli odemem var yani anlayacaginiz 7068 lik kredi tutarindaki kredilere toplamda 1210 tl borcum var kredi cikarmi cikarsa nekadar cikar Cevabiniz icin Simdiden Cani Gonulden Tesekkur ederim Saygilar…

  • Merhaba Siverekli,

   1.067 maalesef yüksek bir skor değildir. Türkiye ortalamasının 1.400’dür. Bankacılıkta 1.200 kredi skoru ortalama adı altında değerlendirilebilir. Tavsiyem skorunuzu biraz daha yukarıya çekecek hareketleri yapmanız. Kredi notunuzu arttırmak için 3 basit yol başlıklı yazımızı okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ediyorum. Skoru yukarıya çektikten sonra kredi başvurunuzu yapmalısınız. Aksi halde ret sonucu almaya ve skorunuzu aşağıya çekmeye devam edersiniz.

 26. İyi gunler yaklasık 3. 4 sene once kırmız kalem yedım ama borclarımı odedim suan puanım 1042 maas aldıgım banka kredi kartı vermiyor teminatlı kart alabilirmiyim

  • Kadir Bey,

   Alabilirsiniz.
   Bunu yapan Bankalar yazımızın içinde mevcut. Buralara giderek alacağınız kredi kartının limiti kadar (marj da istenebilir) nakit parayı bloke ederek kredi kartınızı alabilirsiniz.

 27. eşimin maaşına haciz koyularak borçları bitti yanılmıyorsam 2015başında.şuanda krediye başvursak bankalar yardımcı olurmu ordan müdür veya işe bir şekilde düzeltip kredi verirlerimi

  • Naz Hanım,

   Asgari 5 yıl karşınıza sürekli çıkacaktır.
   Özellikle KKB sicili bozuk olan kişilerin kredi değerlendirmeleri şube müdürü yetkisinde kalmamaktadır.

 28. Merhabalar banka notu. Birkaç sorum olcak surekli nette makaleelr okuyorum sitenize denk geldim tum yorumları okuduktan sonra yazmak istedim. Puanım en son 248 idi suan belkide sıfır bilmiyorum. 4 tane vadesiz hesabım var. Eskiye dayalı kartlarla alakalı takip ve avukatlık oldum kapadım hepsini ama halen e devlette dosya acık gkzukmekte. Ve besbjn TL borcum olan banka maas haczi gonderdı heray 400 t kesinti yapmakta. Avukat ile gorusutum bana ekstra odeme yapabilirsin dedi. Kesinti dısında ekstra odeme yapmamın faydası olurmu, vadesiz hesapları ara ara yatır cek ıcın kullanirim acık kalmasımı iyidir yoksa kapatmalımıyum. Surekli netten basvuru yapıyorum haliyle hep Red cvbınj anında alıyorum :). Maas aldım banka ek hesap dahi acmmakta ve 100 TL limitli kart dahi alamıyorum . Net 2000 maas bodrom var. Son olarkta finans tan altın hesabi acıp Aylik 3 ile 5 yuz gıbı yatırmayı dusunuyorym. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Aydınlatırsanız cok sevinirim. İlgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum

 29. Mrb ben kuveytturkten blokeli kredi kartii almak istiyorum fakat bu banka kkb bagimsizmi puan olusmazmi yukselmezmi acaba

  • Aysun Hanım,

   Bloke teminatlı kredi kartı almanız ve kartı düzenli ödemeye başlamanız halinde kredi puanınız oluşur ve ödeme düzeninize göre de puanınız artar.

 30. Ben ev hanımıyım 500tllik kredi kartı var düzenli ödüyorum kkb puanım 1300 bugun sigortalı ise başladım sizce bankalar bana kredi kartı ve kredi limiti nekadar verirler asgari ücret maaşım puanım iyimi geçmişte sorunum olmadı bankalarla

  • Aysun Hanım,

   KKB puanınız ortalamaya yakın ve gayet iyi.
   3 ay çalışmışlık e-devlet üzerinde görünmeye başladığında aldığınız maaşın 4 katı kadar limitle kredi kartı talep edebilirsiniz.

 31. Merhaba ;

  Ben kuveytturkten blokeli kredi kartii almak istiyorum fakat bu banka kkb puanımı yükseltir mi kara listede olduğum için işlem sağlayamıyorum sicilimi düzeltmek istiyorum tek çözüm yolu bu görünüyor..

  teşekkürler
  iyi çalışmalar

  • Yeliz Hanım,

   Kuveyt Türk blokeli kredi kartı almak için işlem yapabileceğiniz bir banka. Herhangi bir bankadan sadece kredi kartı ile değil kredili mevduat hesabı açtırarak da kredi notunuzu arttırma işlemi yapabilirsiniz. 100 TL olsa bile yeterlidir. İlk etapta önemli olan limitin ne kadar yüksek olduğu değil, bu tutarın düzenli ödenmesidir.

 32. Kredi puanim 866 blokeli kredi kardi verirlermi.
  Bi sorum daha olucak
  Blokeli kredi kartini hangi bankalar daha kolay verir bi yardimci olurmusunuz.

  • Mustafa Bey,

   Kredi puanınız düşük. Bu puanı herhangi bir bankadan kredi kartı almanız mümkün değil. Nakit karşılıklı kredi kartı veren bankalar içinde Kuveyt Türk, Denizbank, TEB ve ING sayılabilir.

 33. Merhaba 05.05 2015 de kredi kartimi kapattim bana 100 tl borc cikartip kara listeye aldilar suan kkb puanim 1182 blokeli teminatla kuveyt turkden kart cikarta bilirmiyim tesskurler.

 34. Evren Bey/Hanım,

  Alabilirsiniz.
  1182 puanınızı alacağınız bu kartı düzenli kullanarak arttırabilirsiniz.

 35. Hocam merhaba benin bankalara olan borcumun hepsini kapadım maaş aldığım banka 1000 TL limitli kredi kartı verdi düzenli şekilde ödüyorum maaşımın yattığı banka ek hesap açtı puanımı etkilermi buna istinaden bende 5000 TL hesabımdakı paraya bloke kodurup 5 ay taksitle kredi çektim ilk taksidini ödedikten sonra komple kapatacam kredi puanım artarmı

  • Hocam cwbap alamadım soruna

   • Kenan Bey,

    Yapmış olduğunuz işlem kkb puanınızı etkiler. Önce mevcut limitler açılmıştır diye başvuru sayınız açısından düşürecektir. Ancak buraya yaptığınız düzenli ödeme ve düzenli kullanım kkb puanınızı arttıracaktır.

 36. Merhabalar ben 2014 yılında Kara listeye girdim borcumu kapattım ama deqisen birşey yok bu teminatlar li kredi kartı dediğinizi soruyorum maaş aldığım bankaya öyle bı kart verme imkanımız yok diyor hangi bankalardan alabiliriz peki

  Bir sorum daha olacak bu şekil de kefilli ev kredisi alma imkanım varmı ???

  • Yusuf Bey,

   2014 yılında kara listeye giren kişi ne zaman çıkar sorunuzun net yanıtı 2019 yılıdır diyebilirim. Çünkü kırmızı kalem bilgisi 5 yıl içinde temizlenmektedir. Diğer taraftan bu hususu 2 yıla indiren Bankalar mevcut. Bu durumu hızlandırmanız için kredi notunuzu arttıran işlemler yapmanızı tavsiye ederim. Sitemizde bununla ilgili birçok yazı yazdım.

   Diğer taraftan kefilli ev kredisi alınabilir. Ev kredilerin temel mantığındaki almış olduğunuz evin ipoteği olacağı için üzerine vereceğiniz kefalet teminatı da kredinizi güçlendirecektir.

 37. İcralık olan kredi ve kredi kartı borcumu 2 sene önce kapattım. 3 ay önce Finansbanktan telefon kredisi kullandım. Bu ay Akbanktan 5 bin tl kredi kullandım. Kredi notum 1200 ü geçti. Maaşım 2600 tl. Fakat kredi kartı başvurularım onaylanmıyor. Sebebi hakkında bilgi verir misiniz. İyi günler

  • Mehmet Bey,

   Kredi notunuz çok yüksek değil. Hatta Türkiye kredi notu ortalaması altındadır. Yeni kullanmış olduğunuz kredi de kredi notunuza etkisi 1 ay itibariyle yansımıştır. Bu da yeni yapacağınız kredi başvurunuzu olumsuz etkiler. Çözüm bir süre beklemek ve yeni çekmiş olduğunuz kredinin ödemesini düzgün yapmak.

 38. 2 adet kredi kartm vardı. bunlar varlık şirketlerine devrolmuştu ve geçen sene çıkan sicil affı yasası ile varlık şirketlerine borçlarımı ödedim. şuan sigortalı çalışmıyorum. 1248 puanım var. teminatlı kart aldım. iş bankasından düzenli kullanacam inşallah. çalışıyorum am sigortam yok. maaş yazım var. kendi sigortamı kendm yatırmam bi fayda eder mi ? ya da maaş yazısıyla bi işlem yapabilir miyim

 39. MErhabalar; Üst üste bazı sorularım olacak.

  1-989 Puanla Kırmızın kalem yemedım ancak bu sene içinde takibe girmiştim ve geç ödemelerim mevcuttu en son geçen ay bi kredi başvurusunda takip gözükmekteydi.hali hazırda bir kredi yapılandırmasına gitmiştim son 3 aydır 20 gün erken yatırarak devam ediyorum.
  2-Bloke teminatlı kredi kartı limiti yüksek olması ne kadar etkiler.
  3-Sadece tek banka olarak değil örneğin; işbankası-akbank-denizbank-yapı kredi gibi kkb üye olan bankalardan her biri için ayrı ayrı blokeli kredi kartı çıkartabilirmiyim ve etkisi ne düzeyde olur.
  4-yükseliş kart verildiği takdirde hangi düzeyde etkili olur taksitli alişveriş tek çekim nakit çekim gibi ?
  5- Ve son olarak 1-2-3-4-5 seviye gibi adlandırırsak bu puanlamayı 4 seviyeye çıkmam ne kadar zaman ve süre alir bunu şu yüzden soruyorum tam parametleri bilmediğim için hesaplamak bizim elimizdemi yoksa sadece kkb alakalı mı ?

  Şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim .

  • Özgür Bey,

   İlk maddede herhangi bir soru yok. Durumu açıklamışsınız. İkinci sorunuzdan devam ediyorum :
   2- Hiçbir etkisi bulunmaz. Burada önemli olan kartınızın düzenli kullanılması, ödeme performansını ve mümkünse risk/limit doluluk oranınız..
   3- Ayrı ayrı Bankalardan tabi ki alabilirsiniz. Ancak her banka nakit blokajlı kart vermeye sıcak yaklaşmayabiliyor.
   4- Nasıl kullandığınızdan ziyade nasıl ödediğiniz önemlidir. Ödeseniz bile tüm limiti tüketip, kullanım yapmamanızı tavsiye ederim. Özellikle %70 maksimum limit doluluğu iyi bir şeydir.
   5- KKB puanları eskiden 2 ay geriden gelerek ayda 1 defa güncelleniyordu. Şimdi her gün güncelleniyor. Eğer düzenli ödeme yaparsanız, 2 ay içinde 4. seviye dediğiniz ortalamanın hemen üzerinde olan kkb puanını yakalayabilirsiniz.

 40. merhaba, eşim bakım maaşı almakta, daha önce hiç kredi kartı ve kredi kullanmadı. puanıda kaç bilmiyorum. bakım maaşını gelir olarak sayarlarmı? şayet saymazlarsa, bloke li kredi kartı ala bilirmi cevabınız için teşekkürler.

  • Aykut Bey,

   Bakım maaşı da gelir olarak kabul edilmektedir.
   Nihayetinde Bankaların 3 aylık ortalama bir geliri bile gelir kabul ettiğini görüyoruz.

   • merhaba cevabınız için teşekkürler. bakım maaşını eşim ziraattan alıyor. bense halk bank paraf kredi kartı almak istedim. halk müdürü ile görüştüm. bakım maaşını ziraattan alıyorsanız oraya başvurmanız gerekir dedi. bende ozaman bloke teminatlı kredi kartı başvuralım dedim. müdür beyde o şekil olur dedi. eşim bankadan 1000 t.l limitli kredi başvurusunda bulundu. şu anda onay bekliyoruz internet bankacılığından başvuruyu sorguladığımda, değerlendirmede olarak görünüyor. inşallah onay verilir. sonucuda buradan yazarım.

    • Aykut Bey,

     Sürecin sonunda bizi de bilgilendirmeniz iyi olacaktır. Nihayetinde sizin gibi birçok kullanıcı da reel sonuçları görmek istemektedir.
     Teşekkürler.

 41. Merhaba
  Benim kredi notum sıfır. Hiç kredi kartı kullanmadım .Gelir belgeleyemediğim için kart alamıyorum.bankalarla hiç problem yaşamadım .blokeli kredi kartı almak istiyorum 2000tl bloke koydursam tahmini kart limitin ne kadar olur.hangi bankalar verir kredi notu için hangi banka daha etkili.
  Cevap yazarsanız Çoooookk sevinirim. Teşekkürler. Admin

  • Kerem Bey,

   1-1.10% marj ile genelde verilir. Örneklemek gerekirse 1.100 tl para yatırırsanız, 1.000 tl limitli bir kredi kartı alabilirsiniz. Birçok banka nakit karşılıklı kredi kartı vermektedir.

 42. Mrb ev kredisi almak istiyorum kırmızı kalem yedim ama borcumu odedim borcu yoktur yazısıyla kredim cikarmi acaba

  • Sezgin Bey,

   Borcu yoktur yazısı ile Bankalar kredi başvurularınızı değerlendirmeye alabilir.
   Ancak bu %100 kabul edilip, kredilendirilebilirsiniz anlamına gelmemektedir.

 43. Mrb oncelikle tşk ederim bizleri bilgilendirdiginiz için. Ben Yusuf Benim sorum şu olacaktı.benim 3 bankaya borcum vardı icralık oldum. 2017 yılında hepsini kapattım. 5 yıldır düzenli bir şekilde çalışıyorum. Maaş aldığım banka finansbank. Finansbankin 5 yıldır maaş müşterisiyim bana bloke teminatli k.karti verirmi.

  • Yusuf Bey,

   Verebilirler. Özellikle nakit karşılıklı kredi kartı almak konusunda maaş anlaşmalı Bankalarınızı daha hızlı kullanabilirsiniz.

 44. Merhaba bugun esime blokeli kredi karti basvurusu yaptik ziraat bankasindan 600 tl bloke verdim 500 tl limitli kredi karti onaylandi 15 gun icinde adrese gonderilecekmis. Blokeli tutari da vadeli hesap olarak duzenledim. Ayni zamanda bireysel emeklilik te baslattim. Sorum su esimin ssk yok kkb 0 ne kadar sure sonra kredi kullanabilir. ( NOT.ARKADASLAR BLOKELİ KREDİ KARTİ VE KREDİ İCİN ZİRAAT BANKASİ İLE GORUSUN MUTLAKA HEM HİZLİ COZUM HEMDE BUTCENİZE GORE BİLGİLENDİRİP İSLEM YAPİYORLAR. VE KUVEYT TURK GİBİ NAKİTE KAPALİ DEGİL KREDİ KARTİ. YANİ NORMAL KREDİ KARTİ ALİYORSUNUZ.)

  • Gökhan Bey,

   2 ay içinde eşinizin KKB’sinde skor oluşmuş olarak görürsünüz. Özellikle BES yapmanız da iyi olmuş. Bunu da kredi kartına bağlar ve ödemenizi de düzenli yaparsanız 3 ay içinde kredibilitesi oluşacak hale gelir.

  • ziraat bankasınla calışılmaz dostum gittim sordum ögrendim ssk arıyorlar artı ne olursa olsun asla cıkarmıyorlar ssk oldukdan sonra normal işim oldukdan sonra ne diye gidip bloke uygulatayım karta

 45. Bende 2013 mart ayı itibariyle avukatlık olmuştum ama bu 01.04.2018 itibariyle findeksten kalktı kredi notum 0 ve daha öncede hiç kredi kullanmadıgım için hesaplanamıyor herzaman red cevabı alıyorum bankalardanda 2bin tl verip karşılıgında düşük ücretli kredi kartı verirmiler

  • Fatih Bey,

   Kredinizin red sebebi 2013 yılındaki avukatlık olmanız değil üst üste reddedilmeniz olabilir.
   KKB notunuza ve KKB içeriğinize bakmadan bunu söylüyor olmak doğru olmaz.
   Bence kredi başvurusu yapma işine biraz ara verin veya nakit karşılıklı 500 tl limitli kredi kartı veya kmh açtırın. Bir süre bunları kullandıktan sonra başvuru yapmanız kredi alma hızını arttıracaktır.

   • TEŞEKKÜRLER DENİCEM BUNU BUGUN SAOLUN

    • 2017 yılının 3.ayı sonu itibariyle bir puan gözüküyordu sitede 1,198 diye ama yeni düzenlemelerle bu sistem 5 sene kredili ürün cekmeyince hesaplanamıyora döndü ensonki riski notu hesaplarımda findekste 1,198 hala yazıyor duruyor

 46. Öncelikle bilgiler için teşekürler.benim su anda kredi skor 1133 puanım var bi tane açık dosyam gözüküyor ama borcum yok Kuveyt türkden açık dosya olsa bile teminat lı kart alabilirmiyim.eğer alırsam kredi skoru yükseltırmi bu banka bildiğim kadarı ile findeks risk raporu veren şirkette yok. Not banka ile konuştum 1100 TL ye 1000 TL kart verdiklerini söylediler.

  • Gökhan Bey,

   Kredi başvurusu yapıp, daha fazla kredi tabi ki alabilirsiniz. Ancak burada ne kadar fazla kredi alabileceğinizi elde ettiğiniz gelir belirleyecektir. Dikkat etmeniz gereken şey yeni başvuru yaparken her yeni başvuru kredi notunuzu düşüreceği bilgisidir. Dolayısı ile dikkatli olmak gerekir.

 47. Dosya acık iken kart başvurusu yapılırmı borcum yok sadece dosya acık gözüküyor e devlette teminatlı kredi başvurusu dosya açıkken kabul edilirmi…

 48. Merhaba arkadaslar bende bu kara kalem davasından cok cekmiş biri olarak tecrübelerimi aktarmak istedim, daha önce kara listede olan birisi olarak hiçbir banka dan kredi kartı alamıyordum, çok yol denedim ben ankarada yım borclarımı kapattıktan 5 yıl sonra findeks notum 0 olarak gözüküyordu ve bunun artmasını kötü gecmişin silinmesini istiyordum öncelikle kuveyttürk bankasına gittim 1250 tl yatırıp bloke ettirdikten hemen 10 dk içinde 1000 tl limitli bir kredi kartı aldım, öncelikle belirteyim kuvettürk kredi kartında asgari ödeme diye birsey yok ne harcadıysanız onu ödemek zorundasınız bunu bilerek alın, kullanmaya başladıktan 3 ay sonra 0 olan kredi notum 1042 geldi daha sonrasında heray ortalama 50 puan civarında bir artıs oldu takii 1250 ye gelene kadar sonrasında 5 puan 10 puan yükselmeler oldu, findeks ile görüşmemde bir kartın yeterli olmayacagını belli bir süreden sonra puan artısının düşük seviyelerde olacagını söylediler, bunun üzerine hemen hemen her banka ile görüştüm Finansbank,akbank,denizbank, blokeli kart vermiyorlar gitmeyin, iş bankası veriyor yatırdıgınız paranın yüzde 60 ını oda kesin değil iş bankası onu bile reddedebiliyor. Teb ile görüştüm yatırılan paranın yüzde 50 sini veriyorlar kabul etmedim, İng bankasından 800 tl bloke ettirip 600 tl limitli ikinci kartımı aldım ve kullanmaya başladım dikkat etmeniz gereken bir nokta ise 2.ci kartı alır almaz puanım 1280 den 1120 ye düştü biranda sizinkide oyle olacak ama endiselenmeyin cunku alınan 2.ci kart ilk basta risk olarak görülüp puanınız düşüyor ama iki kartınızıda kullanmaya devam edip 3-4 ay daha düzenli öderseniz puanınız 3 ay sonra 1380 civarına yükseliyor. unutmayın kuvettürk yaklasık bir yıl düzenli ödeme yapılması halinde ve puanınız 1300 ve üzerine cıkarsa blokeyi kaldırıyor onuda otomatik yapmıyor sizin gidip talep etmeniz lazım bilginiz olsun, ing bank ise 9 ay düzenli öderseniz bakın asgari ödemeden bahsetmiyorum ekstrenin tamamını 9 ay öderseniz oda blokeyi kaldırıyor, ve siz artık tekrar güven vermiş puanı yükselmiş bir bireysiniz o saatten sonra kart basvurularınız reddedilmiyor. sadece biraz zaman ve düzenli ödeme lazım unutmayın tek bir kart ile kara listeden normal seviyeye cıkmanız 3 yılı buluyor o yuzden imkanınız var ise 2 hatta 3 blokeli kart edinmeniz.

  geleyim nette yazan gereksiz bilgilerden dolayı insanların yanılmalarına

  1-Normal banka hesabı acmak ve içinde para tutmak kredi puanınızı yukseltmiyor bu bir yalan
  2- Cok kredi kartı ve kredi basvurusu yapmak ve olumsuz almak puanınızı katiyen kesinlikle düşürmez iddaa eden herkes ile girerim
  ( puanınıza etkisi olmuyor fakat bankalar ekranlarında bu ay misal 10 basvuru yapmıs reddedilmiş görünce onlarda vermek istemiyor)
  3-Borcunuzu ekstre kesilmeden ödemenizin yada limitinizin tamamını kullanıp tamamını kapatmanızın fazladan puanınıza etkisi bulunmamaktadır isterseniz 100 tl harcayıp 100 tl ödeyin isterseniz 10,000 tl harcayıp ödeyin puanınız aynı sekilde artacak

  Borcsuz ve kara listesiz bir hayat dileğimle

  • Mehmet Bey,

   Değerli bilgileriniz için teşekkür ederiz.

  • Mrb mehmet bey deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekűrler
   Sizden öğrenmek istedigim eski borçlariniz arasinda varlik şirketine
   Devredilmiş olan varmiydi aralarinda 2 si olan sorum şimdi kredi ve kredi kartı başvurularınız onaylanıyormu
   Benim bir blokeli k.kartım var şuanki findexs notum 1389 ama hala hiç bir banka k.kartı vermiyor tarafıma.

   • Akın Bey,

    Nakit karşılıklı kredi kartı alımlarında mevcut riskleriniz olsa bile çıkma ihtimali vardır.

 49. Blokajli kredi karti almistik ziraatten 4. Donem oldu gecikme de yok borclarda kkb puan hala olusturulmadi diyor. Bu durumda ne yapmaliyim. Ev hanimiyim ssk yok. Cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

 50. Benim kredi puanım 1144 geçen sene finansbank kredi kartım yüzünden avukatlık oldum 1 ay sonra borcun tamamını kapattım daha sonra aveadan aldığım telefon yüzünden avukatlık oldum ve sonunda onunda tamamını kapattım. Kredi puanıma baktığımda 1144 olduğunu gördüm. Kredi çekemiyorum denizbank a gittiğimde kefille bile kredi kullanamayacağımı söylediler. 8 haziranda işkur başlangıçlı asgari ücretli bir işe girdim. Bloke teminatlı kredi kartı verirler mi sizce bana? Eşiminde şuan hali hazırda maaşında haciz var muhtemelen kredi notu 0 hatta belki eksilerde. Acaba ona da çıkar mı? Kredi notumuzu düzeltmek istiyoruz çünkü. Düşük limitli bi kart çıkarıp aylık fatura ödemelerimizi ordan yaparsak etkisi olur belki diye düşünüyorum. Cevap verirseniz çok ama çok sevinirim

  • Evrem Hanım,

   Mevduat rehni karşılığında kredi kartı alabilirsiniz. Bu işlem hep kredi puanı oluşmasına hem de artmasına neden olacaktır.
   Günün ekonomik koşulları gereği Bankaların kredi iştahı birkaç ay öncesi gibi değil maalesef.
   Kredi başvurularında daha ince eleyip, sık dokuyorlar. Bu da çoğu kez kredilerin reddolmasına neden oluyor.

 51. Oncelikle selamun aleykum.2012 ve 2013 yillarinda kanuni takipe alindim.borclarimin tamamini yapilandirarak 2015 yilinda hepsini kapattim.suan hem özel sektörde calisiyorum ssk maas aliyorum.ayni zmanda vergi mükellefiyim.isletmem var ve 2 bankanin pos cihazinj kullaniyorum.aylik yaklasik 10 binn 20 bin pos cihazi kullaniyorum.ve özel sektörde belgelenebilir.3500 tl maaşin var. Hic bir sey kullanammiyorum
  Bireysel ve kurumsal bankacilik ayrimidir.yaklasik 40 bin 50 bin civari ticari heasap hareketim var.bankalardan faydalabilirimiyim

  • Celal Bey,

   Normal şartlarda artık kredilendirilebilir olmanız gerekiyor. Ancak günün ekonomik koşulları gereği Bankalar oldukça temkinli. Eğer bir kredi notu oluşturmak istiyorsanız herhangi bir bankaya düşük bir tutarı mevduat rehni vererek ufak limitle bir kredi kartı alabilirsiniz. Buradaki kartın düzenli kullanımı yeniden kredi notunuzun oluşmasına ve puanının artmasına neden olacaktır.

 52. Kredi notunu 900 hangi bankadan kredi cekebilirim yada kredi kartı alabilirim

  • Elif Hanım,

   900 kredi puanı oldukça düşük bir kredi notudur.
   Şu veya Bu banka verir demek yanlış olur. İlk olarak kredi puanınızı arttıracak bir takım hamlelerde bulunmanız gerekiyor. Bunun için de sitemiz içinde bulunan kredi notu nasıl artar, kredi notunu arttırmanın 3 basit yolu başlıklı yazılarımızı okumanızı ve uygulamanızı önerebilirim. Bunların haricinde ancak nakit teminatlı kredi kartı alabilirsiniz gibi duruyor.

 53. Fazla sayıda yapılan kredi ve kredi kartı basvuruları ne zaman silinir

  • Betül Hanım,

   Kredi puanınızın oluşmasında başvuru adetleri önemlidir. Buradaki öncelik 3 ayrı bölümde değerlendiriliyor. 0-1 ay, 1-6 ay ve 6-12 ay. Yaptığınız başvuru bir yıl boyunca görünecek ve üzerinden kredi notunuza etki edecektir. Ancak başvuru yaptığınız süre eskidikçe notunuza olan etkisi de azalacaktır.

 54. Eşimin 30.000 bin tl lik alacagı var senet almiş arkadasından bunu kendi hesabıma ziraat bankasına versem tahsilat için bana avantajı olurmu banka calışmamda

  • Betül Hanım,

   Tahsilat için hesabınıza senet vermenizin talep ettiğiniz kredi açısından herhangi bir değerliliği olmayabilir.
   Senet karşılığı kredi veren banka sayısı oldukça az. Özellikle günümüzün ekonomik koşulları düşünüldüğünde elinizdeki senetin teminat değerliliği yok gibi bir şey. Tahsile senet vermenizin alacaklıya ihbarname gönderilmesi açısından önemli olabilir. Çünkü Banka kanalıyla tahsilat sağlanılması düşünülen senetlerin tahsil kabiliyeti artıyor.

 55. Merhaba skorum 1201 ssk yok kredi kartimda da hic gecikme yok kredi kullanmak icin ne yapmaliyim bu arada ev hanimiyim

  • Asu Hanım,

   Ev hanımı kredi kartı nasıl alır diye toparlayabiliriz aslında sorunuzu..
   Şahsen başvurularınızın tamamında gelir belgesi istenecektir. KKB skorunuz iyi.
   Mevcutta kredili ürün kullanıyorsunuz anlamına da geliyor. Biraz daha yüksek bir skora erişirseniz, örneğin +1.400, Bankaların web sitesi üzerinden başvuru yapmanızı öneririm. Başvuruyu yaparken birden çok başvuru yapmamaya dikkat edin. Zira kredi puanınızı düşürebilir.

 56. .merhabalar benimde kredi notum hesaplanamamistir diye yazi geliyor ben tam olarak anlayamadim siz,den bilgi almak istiyorum

  • Yavuz Bey,

   Kredi notunuzu hesaplamak için birçok yöntem var. Ancak ilk kural daha önce kredili herhangi bir ürününüzün olmasıdır. Bu ürüne yaptığınız ödeme veya ödemeler neticesinde herhangi bir kredi notu oluşmaktadır. Eğer notunuz oluşmuyorsa ya kredili bir ürününüz yoktur ya da sistemsel bir hata vardır.

 57. merhabalar tüm bankalardan alabileceğiniz müşteri limitm doldu ama ben yedek olarak yanımda dursun diye bloke teminatlı kredi kartı almak istiyorum çıkarabilirmiyim? acaba ?

  • Taha Bey,

   Kanunen kredi kartı limitleri gelirinizin 4 katını geçememektedir.
   Bunun için nakit teminat vererek kredi kartı almak durumu da dahildir.

 58. Mrb 3 yıl önce kredim icralık seviyesine geldi icra iptal bedelini ödedim ve bütün borcu ödedim.5 ay önce küveyt türk’ten teminatlı 1000 liralık kart aldım 5.ayda farklı bankaya kart başvurusu yaptım reddedildi.bu 5 aylık sürede puanım ne kadar olmuş 3.seviyeye ne zaman ulaşırım ve teminatı ne zaman çekebilirim.aynı zamanda kamu çalışanıyım.

  • En son notum 0 idi.

  • Mahsun Bey,

   Kredi puanı nasıl öğrenilir, findeks notumu nasıl öğrenebilirim, banka notu öğrenme gibi yazıları sitemizin içinde bulabilirsiniz. Bunu detaylandırarak anlattığımız birçok yazımız var.

 59. Merhaba bir sorum olacakti lutfen cvp verirmisiniz asya bankla sorun yasadim 2007 yilinda avukatlik oldum o zamanlar ödeyemedim daha sonrada bankaya devlet el koydu ödeyecek yer bulamadim bir şekilde bir varlik şirketine ulastim borcum onlara devr olmus 2 taksitte kapattim borcu yoktur yazisini gonderdiler elimde 2 ay olacak ancak daha onceden blokeli kredi kartı olayini duymustum kuveyt turk bankasina gittim 2200 tl bloke koydum 2000 tl kredi karti verdiler 15 dakikada 5 aydir duzenli kullaniyorum son ödeme gununden oncede gidip butun borcunu yatiriyorum puanim sifirdi suan findex uzerinden bakiyorum 1201 olmus 5 ayda puanim normal bir kredi karti veya kredi alabilmem icin ne kadar bir sureye ihtiyacim var bilgi verirmisiniz

  • Yaşar Bey,

   Kredi puanı yükselmesi için tek şart kredili ürünüzün olması ve son ödeme gününde ödemenizin yapıyor olması değil. Kullandığınız riskin limitle oranı, başvurusu sayısı vs. gibi birçok etken daha var. Türkiye’de kredi puanı ortalaması 1400. Bu notun üzerine çıktığınız an kredili ürün başvurusu yapabilirsiniz. Büyük ihtimal olacaktır.

 60. Merhaba benim ing bankda takibim var borcum var borcu ödemeden önce çünkü ortalama 6 bin borcum var bunu ödemeden gidip teminatlı kart alabilir miyim?

  • Enes Bey,

   Başka bir bankaya bu tutarı teminat vererek “nakit karşılıklı kredi kartı” talebi yapabilirsiniz.

 61. merhaba sorumu yanıtlarsanız sevinirim benim kredi notum daha önce kredi kartı vs kullanmadıgım için oluşmamış şimdi kredi kartı almak istiyorum maaşım garanti bankasına yatıyor 4 5 ay önce kredi başvurusunda üst üste başvurdum hepsi reddedildi garanti bankasına vadeli hesap açıp 1500 2000 tl yatırıp bloke koydurarak kredi kartı alabilir miyim ve bloke teminatlı kredi kartı blokesi nasıl kalkıyor

  • Ahmet Bey,

   Daha önce herhangi bir kredili ürününüz yoksa kredi notunuz oluşmaz.
   Dediğiniz yöntemle ufak limitli bir kart limiti çıkarabilirsiniz.

 62. İyi gunler kredi notum 1112 5 aydır düzenli sigorta girişi var icralık dosyalarım vardı kapattım garantiden maaş alıyorum blokeli kredi kartı garanti içinde gecerlimi

  • Ali Bey,

   Bloke teminatlı kredi kartı alabilirsiniz.
   Bu da 1112 olan kredi notunuzu arttırmanıza vesile olabilir.
   Yeter ki doğru kullanılsın.

 63. Abdullah bilgici

  selam bloke teminatlı kredi kartı için kuveyttürk finansbank teb vb. bankaları aradım ama böyle bir uygula olmadığı söylediler bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin

  • Abdullah Bey,

   Adının bu şekilde olduğu bir uygulama yok zaten. Sizler herhangi bir Bankaya gidip burada çalışan bireysel müşteri temsilcisi arkadaşlara bir miktar para yatırıp bu parayı rehin ederek kredi kartı istediğinizi söylemelisiniz. Anlayacak ve yardımcı olacaklardır.

 64. Merhabalar 2015 yılında kkb den 3 bin küsür lira kredi kullandım en son 1 taksidini geç ve Avukat yolu ile hemen kapattım yıl 2019 oldu hiç bir bankadan hala ne kredi kartı nede Kredi kullanamıyorum bunun için ne yapabilirimk kolay gelsin

 65. Baki Pehlivan

  merhaba işsiz birisi bloke teminatlı kart alabilir mi

 66. Merhaba nakit blokaj karşılığında bir kredi kartı kullanıyorum çok yararını gördüm. fakat sormak istediğim şu kredi kartını iptal ettirmeden blokeyi kaldırmıyorlarmış. kredi kartını iptal ettirsem otomatik olarak blokem kalkarmı?

  • Ayşin Hanım,

   Burada kartın iptal olması değil ; kart limitinin iptal olması önemlidir.
   Bu da kredi kartınızda borcunuz olduğu sürece yapılmayacaktır. Eğer kartınızın tüm borcunu kapatmışsanız, kart limitlerini de iptal ettirin. Daha sonra verdiğiniz nakit blokajın kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

 67. Merhaba.
  Ailevi durumlarim sevebiyle 2010 ve 2013 yillarinda kredi ve kredi karti odemelerimde sorun yasadim ve avukat araciligiyla icra yoluyla odemelerimi yaptim.
  2013 senesinin kasim ayi itibariyle hic bir bankayla iliskim ve borcum kalmadi.
  Sene 2019.
  Ne kredi kartim var ne maas kmh hesabim ne bireysel kredim.
  Sadece maas kartim var.
  5 senedir hic bir bankadan ki maas aldigim bankalar dahil bana birakin kredi ve kredi karti vermeyi her ay maasim bankalarina yatmasina ragmen maas avans hesabi bile acmadilar.
  Bankasiz yasamaya alistim aslinda cokta guzel bir duygu bir kurus borcunuzun olmamasi.
  Lakin acil durumlar icin kendimi guvende hissetmedigim icin dun maas aldigim bankaya maas avansi hesabimj aktive ettirmek icin gittim.
  Bana acik takip hesabim oldugunu soyledi gorevli bayan.
  Neredeyse 5 senedir hir bir bankayla ittibatim olmadigini anlatmama ragmen 18.000 tl tutarinda ve 256 tl taksitte kredim gozuktugunu soyledi.
  Inkansiz dedim zaten taksit odemesi 0 tl gozukuyo kapatilmistir muhtemelen ama sistemden duzeltmemislerdir bankanizla gorusun dedi.
  Hangi banka hangi sube bilgi vermedi.
  Avukat uzerinden odeme yaptigim o donemlerde calistigim bankalardan bu tip bir duzeltme islemini nasil talep edebilirim.
  Arasam bes sene bekleyin duzelir dicekler.
  Ama benim sorunum hala acik takip gozukuyor olmasi.
  Nereye ve nasil basvuru yapmam gerekiyor.
  Hangi banka oldugunu bile bilmiyorum.
  Subede bunu bana soyleyen bankaci banka ismi vs vermedi sormama ragmen tutar bilgisi verdi ama banka ismi goremiyoruz diye benjmle paylasmadi.
  O donemde calistigim 3 bankayada ayri ayri yazi mi yazmaliyim.
  Yoksa bu yaklasim kredi vermemek icin bir uygulamamidir.
  Hic bir bankayla bes senedir tek kurus munasebetim yokken acik takip hesabi kavrami ne anlama gelmektedir.
  Hadi diyelim bir kredi veya kart unuttuk o donem.
  Devlet memuruyum. bes senedir kac defa icra yoluyla alirlar kac defa kuruma yazi yollarlar kac defa benim haberim olur ve geregini yapardim.
  Nasil boyle bir acik takip hesabi kavrami ile muhattap oluyorum.
  Ne yapmam lazim mevcut durumda kredibil hale gelmek icin.
  Tecrubelerinize binayen aydinlartirsanjz sevinirim.
  Saygilarimla.

  • Merhaba,

   Banka görevlisi bankanın ismini görmüyorum diyerek doğru söylemiş.
   Halen bankanızın ismini bilmiyorsanız detaylı risk raporu alabilirsiniz. Bunu anlaşmalı Bankalar üzerinden de yapabilirsiniz, findeks sitesi üzerinden de halledebilirsiniz. Bankayı öğrendikten sonra bu bankaya gidip kkb güncellemesi yaptırabilirsiniz.

 68. Teminatlı kredi kartı veren 6 tane banka var bunlar ziraat bank TEB bank Kuveyt Türk Deniz bank ak bank Türkiye finans

 69. Merhaba banka notu bana 2017 Aralık ayında iş bankasından kredi kartı maaaş haczi geldi ama başka borçlarım oldugu için şu an halen sırada bekliyor hiç ödeme yapılmadı ona ragmen blokeli kredi kartı alabilirmiyim yoksa o borçu ödemem mi gerekiyor

 70. Arkadaşlar kuveytturk nakit blokeli kredi kartını tekrardan kullanıma açtı ben aldım daha yeni 1400 bloke ettirdim 1250 limitli kart verdiler 10 dakika içinde başvuru yaparsanız direk ilgileniyolar

 71. Merhabalar kolay gelsin şu an hazırda bulunan 4 icra dosyam var TEB bankasından araç kiremidi cektim aracım şu an İcralı teminatlı kredi kartına başvurabilirmiyim kuveyt Türk ten

  • Akın Bey,

   Aktif olan hacziniz veya yasal süreciniz varsa ne kadar nakit teminat da yatırsanız blokeli kredi kartınız onaylanmayacaktır.

 72. Merhaba benim. Deniz bank kredi kartım vardı. Düzensiz ödeme yüzünden bloke edildi hicbir banka kredi kartı vermiyor deniz bank kredi kartım olduğu icin denizbank bana para blokeli kredi kartı verirmi. Sigortamda. Yok ama massım 3000 belgesiz

  • Hamza Bey,

   Denizbank Nakit karşılıklı kredi kartı veren bankalardan birisidir.
   Kart limitiniz kadar tutarı bloke edin ve Bankanızdan kart talebinizi yapın.

 73. Merhaba ev hanımıyım bır yıldır kredı kartı kullanıyorum zıraat ten blokajlı puanım 1218 basvuru sayım 6 ssk yok hangı bankadan kredı alabılırım 5000 tl

  • Betül Hanım,

   Resmi bir geliriniz yoksa Bankalara başvuru yaparak kredi almanız mümkün değil.
   Ancak Bankaların mevcut olan kredi puanınıza ve ödemelerinize bakarak hazır limitler oluşturuyor.
   Sadece bu şekilde açılmış limitleri kullanabilirsiniz.

 74. Merhaba sorumu yanıtlarsanız sevinirim yakın zamanda kredi çekmeyi düşünüyordum beklenmedik bir yerden 100 tl için icra takibi başlatmışlar hemen kapattım borcu kredi kartı borcum faturalarım vs herşeyim düzenli 1 senedir aktif kredi kartı kullanıyorum.bu takip kredi çekmeme engel olur mu engel olur ise nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz şimdiden teşekkür ederim.

 75. Merhaba gecen ay 1260 olan puanim bu ay 1069 gorunuyor. Kredi kartimda hic gecikme yapmadim her zaman tamamini odedim. Neden bu dususu acaba bilgi verebilirmisiniz. Basvurumda yok

  • Betül Hanım,

   Kartlarınızın limit doluluk oranları, asgari ödemeler neden olmuş olabilir.
   Kredi puanı düşme nedenleri arasında birçok sebep vardır.

 76. Merhabalar. Benim kkb 1218. Kredi karti kullaniyorum gecikmem yok suana kadar. Yeni ssk li ise basladim kredi kullanmak icin ne kadar sskli olmam gerekiyor.

  • Betül Hanım,

   Eskiden minimum 3 ay çalışma süresi arardı Bankalar. Şimdilerde 6 ay arayan Bankaların olduğunu görüyoruz.
   Ancak KKB notunuz iyi. Nota istinaden hiçbir süre aramaksızın da kredibil olabilirsiniz.
   Önce maaşınızı aldığınız Bankaya kredi başvurusu yapın. Eğer olumsuz yanıt alırsanız ön onaylı limit çıkaran Denizbank, FinansBank gibi bankalarını da deneyebilirsiniz.
   Tavsiyem çok fazla başvuru yapmamanız. Aksi halde KKB notunuzu daha da düşürebilirsiniz.

 77. Merhaba arkadaşlar.Ben 4 adet kredi 1 kredi kartı ve ek hesaptan dolayı icralık oldum.Borçlarımı ödedim.Tabii ki kredi puanım 0 ve hiç yükselmedi.Kuveyt Türk ten 1100 tl teminat ile 1000 tl. Kredi kartı aldım.Aynı gün içinde veriyorlar.2 gün sonra kkb puanım 1166 oldu.3 aydır kredi kartımı düzenli ödüyorum.Bugün TEB bankasına gidip 1500 tl bloke ettirdim.1 saat içinde 1355 tl ihtiyaç kredim onaylandı.Kredi puanım hızla yükseliyor.Umarım verdiğim bilgiler herkese yardımcı olur.

 78. selam kuveyttürkten nakit blokeli kredi kart alsam kkb puan yükselir mi

  • Abdullah Bey,

   Nakit karşılıklı kredi kartı alıp, bu ürünü düzenli kullanmak kredi puanınızın oluşmasına ve düzenli artmasına sebep olacaktır.

 79. ben bugün aldım kuveyttürkten 1500 tl blokeye 1350 tl verdiler.yarım saatte işlemler tamamlandı.

  • Şeyma Hanım,

   Verdiğiniz değerli bilgi için teşekkür ediyoruz.
   Bu durumda hangi bankanın bloke teminatlı kredi kartı verebilir sorusuna da cevap almış bulunuyoruz.

   • Merhaba babannemin kredi karti blokeli ama kullanilanilir limiti 1.344 ek kredi karti kendi adima actim onun bankaciligindan ondada 5000 limit kullanilablir 1344 peki bunu nasim kullanicam

  • Merhaba, bloke teminatlı kredi kartı çıkartırken ne gibi belgeler istediler acaba?

 80. Merhaba 2014 yılında yaşadığım işsizlik sonucu kara listeye düştüm ve bir kaç bankadan icralık oldum. Şuan yurtdışında çalışıyorum. findeks risk raporunda kredi notu hesaplanamamıştır ve en san takibe alınma 22/12/2014 yazmaktadır. 2017 yılında çıkan sicil affında bütün borçlarımı ödedim. Bloke teminatlı kredi kartı alarak kredi puanı oluşturmak istiyorum.Bloke teminatlı kredi kartı alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim.

  • Yalçın Bey,

   Her ne kadar tüm borçlarınızı kapatmış olsanız ve sicil affından yararlanmış olsanız da Bankaların KKB üzerinden aldıkları puan ve puan sistemini etkileyen herhangi bir şey yok. Nakit karşılıklı kredi kartı alabilirsiniz. Geçmiş yorumlarda katkı veren ziyaretçilerimiz Kuveyt Türk ve Finansbank üzerinden nakit karşılıklı kredi kartı alabildiklerini yazmışlardı.

   • Teşekkür ediyorum Kuveyt Türk bankasına başvuru yaparak blokeli 4000 tl limit ile kredi kartı aldım işlemlerim 1 saatte tamamlandı.

 81. Merhaba, yararlı olabileceğini düşündüğüm için bilgilendirmek istedim.
  Bir bankaya borcum olup avukatlık olmuştu. Sonrasında bu tutarı tamamen kapattım ve üzerimde herhangi bir borç kalmadı. Fakat hiçbir banka kredi kartı vermedi. Bu arada findeks üzerinden sorguladığımda kredi notunuz hesaplanamadı şeklinde cevap aldım. Kredi notum 0 göründü bugüne kadar.
  Bugün Kuveyt Türk bankasına giderek gişede kredi kartı çıkmadığını ve bloke teminatlı kredi kartı kullanmak istediğimi söyledim. İşlemler yaklaşık olarak 15 dakika falan sürdü. 1500 TL para ödedim ve 1350 TL limitli kredi kartımı anında basarak teslim ettiler.

 82. teminatli kredi kartinin kac ay odedikten sonra teminat odemesini geri alabiliriz.teskkurler

  • Mustafa Bey,

   Kredi kartlarına verdiğiniz blokajların herhangi bir süre sınırlaması yoktur.
   Kredi limiti açık kaldığı sürece bu teminata dokunamazsınız.

 83. Merhabalar

  Benimde geçmişte sorunlarım var kredi kartlarıyla ilgili 4 yıl önce hepsini ödedim hiç hir borcum kalmadı ancak sicilim bozuk olduğu için hiç bir banka kredi kartı yada kredi vermiyordu.bende buradaki yorumları iyice okuyup Kuveyt Türk bankasına gittim ve blokeli kredi kartı aldım.yarim saatte hemen verdiler.bu saatten sonra düzenli kullanip kredi notumu yükseltmeye bakacağım.

  • Alihan Bey,

   Nakit karşılıklı kredi kartı almak ve bunu düzenli kullanmak kredi notunuzu arttıracaktır.

   • Merhabalar, Kuveyt Türk bankasından aldığım blokeli kredi kartını bir ay kullandım ve ödemesini yaptım tüm borcumun.maaş aldığım bankanin internet bankacılığından kredi kartı başvurusu yaptım ve hemen 1.200 TL onay geldi,normalde hiç vermiyorlardı 3 defa denemiştim çünkü,2 gün sonra da esnek hesap başvurusu yaptım 500 TL oda hemen onaylandı,şu an herşey normal gibi şükür

    • Mrb alihan bey sizin adınıza sevindim size bir kaç sorum olacaktį yanitlarsaniz m.olurum
     Geçmişte siciliniz bozukmuydu
     Ve borçlarınız varlık sirketinemi aktarildi ödemeyi orayami yaptiniz birde şuan maaş bankanız hangisi kartiniz omayladi cevaplarsaniz m.olurum

    • Alihan,

     Bilgi için teşekkürler.

 84. MErhaba akın bey, geçmişte sicilim bozuktu,varlık sirketine aktarılanlar olmuştu, avukata da oldu hatta ama tüm borçlarımi ödemiştim.yapi kredi bankasından maaş alıyorum 1.200 TL wordcard kredi kartı geldi,hatta şöyle söyleyeyim internet bankacılığından kredi talep ettim 3 bin TL oda onaylandı 3 ay ertelemeli hatta

  • Alihan bey bilgileriniz için çok teşekürler bizim için aydınlatıcı oluyor son olarak sormak istediğim size daha őnce yasal takipte olduğunuz banlalar arasında yapı kredide varmiydi acaba şu an size yeni ürünler tanımlanmış
   Bu arada bende kuveyt türkten nakit blokeli kart kullanįyorum 10 aydır düzenli ődüyorum şuanki notum 1200
   Aslında araştırdıģım konu bir banka yasal takip sonucu borcu varlık şirketine devredip daha sonra bu borç ődendikten sonra tekrar bir ürün kullandırıyormu? ilerki zamanlarda.

 85. merhaba kkb ben ne kaydımın ne zmana sılıncegı hakkında bılgı nerden alabılırım

 86. Merhaba benim Vakıfbank bankasına 3000 TL takip borcum var yapılandırma yaptım düzenli bir şekilde ödüyorum borcum bitmeden teminatlı kredi kartı alabilirmiyim

  • Ahmet Bey,

   Nakit karşılıklı kredi veya kredili ürün alabilirsiniz.
   Yazılan yorumlardan bu işi en iyi çözümleyen bankanın Kuveyt Türk olduğunu gözlemliyorum. Deneyebilirsiniz.

   • Merhaba benim evkur finansmandan dolayı kanuni takibim vardı 23 Aralık tarihinde kapattim. Findekste sorguladigimda 1441 puanim çıktı. Findekste takibim kapatılmış gozukuyor ama bankaya gittigimde takibimin açık göründüğünü söylediler. Blokeli kart alamadim. Banka sistemlerine ne zaman yansıyor takibin kapatildigi?

 87. Hayırlı ramazanlar ben 2015 yılında 2 ayrı bankadan kredi kartından avukatlık oldum ve 2016 yılında tamamen kapatmama rağmen hala kanuni takipte gözüküyor bir banka findex e sordum banka bize tahsilat tarihi bildirimi yapmadı diyor bende bende bloke teminatlı kredi kartı kullanabilir miyim birde en düsük ne kadar para yatırıyoruz simdi den tesekürler

  • Zafer Bey,

   Nakit karşılıklı kredi kartı alabilirsiniz.
   Bankanız bu kredili ürünü açtıktan sonra kredi puanınızda karta yapacağınız düzenli ödemeler doğrultusunda iyileşmeler olmaya başlayacaktır.

 88. hayirli aksamlar 1340 puanim var suan. blokajli kredi kartimi kapattirdim 2019 da. suan ssk yok kreid kullanabilirmiyim. destek kredisi kullnamistim nisan ayinda

  • Gökhan Bey,

   Bahsettiğiniz kredi puanı yeterli görünüyor.
   Eğer gelir yeterliliğiniz varsa ve başkaca problem görünmüyorsa (haciz/icra) herhangi bir sorun çıkmadan kredi talebinize yanıt alacağınızı düşünüyorum.

 89. gelir belegem yok birde gsm operatorunden icram var sadece bu durumda 1340 puanla kredi alabilirmiyim peki

  • Gökhan Bey,

   Aktif olarak haciz/icra kaydınız görünüyorsa herhangi bir Bankadan kredili ürün kullanmanız mümkün değildir.
   Gelir belgesi olmadan kredi alınabilir. Bunun için ön onaylı kredi limitleri kullanılmaktadır.
   Baz olarak geçmiş kredi ödeme performansınız değerlendirilir ve buradaki verilere göre limitler oluşur.

 90. Kredi ye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

  • Ferdi Bey,

   BankaNotu.com herhangi bir krediye aracılık eden veya kredilendiren bir site/kurum/kuruluş değildir.
   Bloke teminatlı kredi kartı almak kredi sicilinizin oluşmasına neden olur. Oluşan kartınıza düzenli ödeme yapmanız halinde kredi siciliniz olumlu etkilenecek ve kredilendirilebilir hale geleceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+