Anasayfa » Krediler » Tatil Kredisi Veren Bankalar ve Tatil Kredisi 2017

Tatil Kredisi Veren Bankalar ve Tatil Kredisi 2017

Tatil sezonu yaklaştıkça herkesin tatil planları hakkında kafasında soru işaretleri oluşmaya başlar. Özellikle Jolly Tur, Ets Tur, Tatil Sepeti, Tatil Budur gibi markaların yapmış olduğu kampanyalar/programlar kişiyi daha da heveslendirir. Tatilimi nerede yapmalıyım, deniz tatili mi olsun, kültür tatili mi, yurtdışına mı çıksak yoksa yurtiçinde görmediğimiz yerlere mi gitsem gibi onlarca soru. Ancak bu sorularla birlikte sorulması gereken ilk soru tatil masrafı nasıl karşılarım, ne kadar tatil bütçesi ayırmalıyım ya da tatil kredisi alabilir miyim herhalde.

Son dönemlere baktığımızda Bankaların sezon açılışına doğru tatil kredileri kampanyaları çıkardıkları ve buna bağlı tatil kredileri 2017 planları olduğunu görüyoruz. Tatil kredileri aslında birer ihtiyaç kredisidir. Talep edilen kredi tutarlarının düşük olması ve vadelerinin de 48 aya kadar çıkabildiği göz önüne alındığında birçok bankada sms ile tatil kredisi veya ön onaylı tatil kredisi adı altında hazır limitlerin olduğu görülmektedir. Tatil kredisi veren bankalar bu limitleri açarken kişinin banka kredi notunu referans alır. Daha önce yazılarımızda da yazdığımız gibi kredi notu kişinin mevcutta ödediği kredi, kredi kartları ve kurtaran hesap ürünlerinin ödeme performansını içerir. Eğer kredi notunuz Bankaların kredi prosedürüne uygun bir seviyedeyse tatil kredisi almak çok kolaydır.

Tatil kredisi olan bankalar düşünüldüğünde pazarı İş Bankası, TEB, DenizBank, Garanti ve ING domine etmektedir. Tatil kredisi faiz oranları genel itibariyle ihtiyaç kredisi faiz oranlarına paraleldir.

Biz bu yazıyı derlerken İş Bankası tatil kredisi faiz oranı 1.24%, ING Bank tatil kredisi 1.29%, Akbank tatil kredisi, 1.34%, Denizbank tatil kredisi 1.35%, Garanti Bankası tatil kredisi 1.54% fiyatlarının olduğunu görüyoruz. Bankaların güncel tatil kredisi faiz oranları ile ilgili en net bilgiyi resmi sitelerinden almalıyız. Tatil kredisi hesaplama tarafında sitemizin ara yüzünü kullanabilirsiniz.

Tatil kredisi masrafları standart ihtiyaç kredisi masraflarıdır. Binde 5 (0.5%) dosya masrafının yanında standart hayat sigortası masrafı çıkmaktadır.

Tatil kredisi çekerken her ne kadar vade 48 ay ile sınırlandırılırsa da bu tip kredileri olabildiğince düşük vadelerde çekip, bir an önce ödemek yapılabilecek en doğru hamlelerden birisidir.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+