Anasayfa » Kredi Kartı » Ziraat Bankası Kredi Kartı Borçlarını Toplama Kredisi

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borçlarını Toplama Kredisi

Günümüzde kredi kartı kullanım oranı, artan bireysel borçluluk ve tüketim meyilimiz göz önüne alındığında kart borçlarımızın nereye gittiği ve nasıl ödenmeyeceği noktasına geldiğini yaşıyoruz. Yakın zamanda Ziraat Bankası özelinde yapılan bir çalışmayla kredi kartı borçlularına müjde denilebilecek bir uygulama haberi geldi. Daha önce anlattığımız kredi kartı yapılandırma kredisi mantığı ile yapılmış ama çok daha uygun ve mantıklı bir kredi.

Ziraat bankası kredi kartı borçlarını toplamak için ne yapmalı

Hangi bankada olursa olsun kullandığınız kredi kartı risklerinizi toplayıp, Ziraat Bankasına başvuru yapıyorsunuz. Başvurunuz değerlendiriliyor ve çok ama çok ucuz kredi maliyetleriyle taksitlendiriliyor. Kredi kartı borçlarını toplamak için yapılan operasyonun adına Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi koydu.

Birleştiren ihtiyaç kredisi nedir

Ziraat Bankası kredi kartı borçlularına özel bir uygulama projesi hazırladı. Buna göre, 24 aya kadar aylık %1,10, 60 aya kadar da %1,20 faiz oranıyla ‘birleştiren ihtiyaç kredisi’ adıyla sundu.

Bugün itibariyle kullandığınız kredi kartının ödenmediği takdirde ödeyeceğiniz faiz oranlarının alış veriş için 2.25%, taksitli nakit avans için 2.75% olduğu göz önüne alındığında faiz maliyetinin yarı yarıya düştüğünü söyleyebiliriz. Hele bugünün kredi maliyetleri göz önüne alındığında bedava kredi veya bedava operasyon denilebilir.

Birleştiren Kredisi başvurusu nasıl yapılır

Ziraat Bankası kredi kartları borçlarını kapatmak için kullanacağınız bu kredinin başvurusunu sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapabiliyorsunuz. Banka şubesine gittiğinizde size kullanmış olduğunuz kart başına iki yazı veriliyor. İlki kredi kartı kullanacağınız Bankadaki kartın, borcun ödenmesi halinde, kapatmak istediğinize dair talep yazısı. İkincisi Ziraat Bankası’na hitaben mevcut kartın borcunun ne olduğu ve güncel durumuyla ilgili bilgi yazısı. Bu yazıların görüntüsü aşağıdadır.

birlestiren-kredi-basvuru-formu

Ziraat Bankasının kamu oyuna yapmış olduğu açıklama aşağıdadır :

08 Ocak 2019 Ziraat Bankası Basın Açıklaması

Ziraat Bankası’ndan Kredi Kartı Borçlularına Ödeme Kolaylığı “Birleştiren İhtiyaç Kredisi”

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ
ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası birleştiren kredi, Ziraat bankası kart borçlarını kapatmak ve ziraat bankası kart borçlarını toplama kredisiyle ilgili tüm sorularınızı bu yazı altından sorabilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

2 yorum

  1. Yeni yasadan faydalanabikirmiyim

    Ziraat bankasından emekli maaşı alıyorum aynı zamanda yazlık bir bölgede Cafe iletiyorum sadece bir bankaya ait 5000 TL kredi kartı borcumu ödemek için uygun taksitlerle kredi kullanmak istiyorum bu arada düzenli ödeme yapamadığım için sicilbozuk kredi kullanabilirmiyim

    • Aslında Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma kampanyası tam sizin profilinizdeki müşteriler için çıkarılmış durumda. Uygulamada sıkıntılar olduğunu duyuyoruz. Ancak ziraat bankası şubesine gidip, başvuru yapmanızı öneririm.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+