Anasayfa » KOSGEB » KOSGEB 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

KOSGEB 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim?

Ülkemizde Kobi Destekleri ile birlikte kobi hibe kredileri, kobi sıfır faizli krediler, kobilere özel krediler 2017 yılının en önemli gündem maddeleri olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl açıklanan ve bu yıl da devam eden TOBB, Denizbank ve Ziraat Bankası ve KGF üçlüsüne ait Nefes Kredisi tüm hızıyla devam ediyor. Buradaki 5 milyar TL’lik desteğin ardından KOSGEB sıfır faizli kredi açıklandı ve sadece 15 BIN kobiye ulaşması beklenen kosgeb sıfır faizli kredi 250 BIN başvuru aldı. Yararlanamayan kobi sayısı çok fazla olunca açıkta kalan kobiler için yeni bir program başlatıldı ve kaynak yaratıldı. Toplamda 2.5 milyar tutar için dağıtılacak.

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Desteği 2017 nasıl yararlanabilirim sorusuna şu şekilde cevaplayabiliriz. Öncelikle bir önceki başvurularda olduğu gibi kesinlikle KOSGEB üyesi olma şartı aranmayacak. Kosgeb sıfır faizli kredi desteği 2017 şartları arasında yapılması gereken ilk şey http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinde başvuru yapmak. 2016 yılında başvuru yapanların yeniden başvuru yapmasına gerek yok. Kosgeb sıfır faizli kredi desteği 2017 sonuçları 27 şubat 2017 tarihinden itibaren kısa mesaj veya e-posta olarak paylaşılacak. KOSGEB’e hiç başvurmamış, Veritabanı kaydı bulunmayan işletmeler ve beyanname vermeyenler de başvuru yapabilecekler. KOSGEB’in onay vermesi sonrasında bu işletmeler E-KOBİ kaydı yaparak beyanname verecekler.

Kosgeb sıfır faizli krediler bazen kosgeb’ten onaylanıyor ancak bankalardan onaylanmayabiliyor. Bu durumda kosgeb kişinin firma faaliyetini, bilançosunu ve kredibilitesini değerlendirmediği için sadece faizinin ödemesini taahhüt ediyor. Ana para riski krediyi veren bankaya ait. Eğer krediniz kosgeb tarafından kabul edilmiş ancak banka tarafından reddedilmişse bu aşamada araya KGF desteği giriyor. KGF kefaleti nedir ile dosya yeniden değerlendirilebiliyor ve banka vereceği ana para riskinin %85’ini garanti altına almış oluyor.

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Desteği 2017 kimler yararlanabilir sorusunun cevabı oldukça net. 14 Aralık 2015 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile esnaf ve sanatkarlara kullandırılan 30 bin liralık faizsiz krediden yararlanan esnaf ve sanatkarların bu programdan yararlanamayacağını da bildirdi.

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Desteği 2017 anlaşmalı bankalar şunlardır : Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile Ziraat Bankası

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Desteği 2017 kredi şartları nedir sorusuna da kısaca cevap verelim. Toplamda 50 BIN TL üst limite kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu kredinin maksimum vadesi 36 ay (3 yıl) oluyor. İlk 12 ayda hiçbir ödeme bulunmuyor. Sıfır faizli kobi kredisi 2017 denmesinin mantığında da faiz ödenmiyor olması mevcut. Ödenecek tüm faizi sizin için KOSGEB ödüyor.

Sıfır Faizli Kredi Desteği’ne Başvuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB 2017 Faizsiz İşletme Desteği süreciyle ilgili tüm sorularınızı bekliyoruz.

 

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+