Anasayfa » Kara Liste » Kredi Borcunuzu Ödeyemediğinizde Ne Olur

Kredi Borcunuzu Ödeyemediğinizde Ne Olur

Kredi borcunuzu ödemek ne kadar normal ise ödeyememe durumu da hayatın bir gerçeği. Özellikle kredi borcunuzun düzenli ödeme görmesi halinde kredi notu veya banka notu artacaktır. Kredi notunuzun artıyor olması sizi otomatik olarak kredibil (kolay kredilendirilebilen) müşteri haline getirecektir. Aynı zamanda yaptığınız düzenli ödemeler neticesinde artan kredi notunuz sizi Bankaların hazır limit sistemlerine sokacaktır. Bu sayede hiçbir gelir evrakı aramadan kredi limitleriniz hazır olacak ve sadece nüfus cüzdanınız ile bu Bankalardan kredi çekebilir hale geleceksiniz.

Peki kredi borcu ödenmezse ne olur?

Aynı şekilde kredi notunuz düşecektir. Hatta yaptığınız gecikme sayısı (taksit adedindeki gecikme önemlidir) arttıkça Bankaların aldığı aksiyon da değişecektir. Örneğin size kısa vadeli takip etiketleri (izleme hali) koyabildikleri gibi, taksit sayısındaki gecikmenin 2 veya 3 olması durumunda takip halini kanuni seviyeye çekebilecektir. Avukatın işlem yapma halinde de halk ağzında kırmızı kalemli hale geleceksinizdir.

Kredi borcu ödenmediğinde yeni bir kredi almanız da zorlaşacaktır. Özellikle kredi notunuz hemen etkilenecek ve banka notunun düşük olması nedeniyle bankaların otomatik sistemleri kredi başvurunuzu reddeder hale gelecektir.

Findeks Notunuzun ne durumda olduğunu öğrenip, yapmadığınız düzenli ödemelerin kredi notunuza ne ölçüde yansıdığı anlık olarak takip edilebilir ve Bankalarla olan ilişkinizi buradaki sonuca göre odaklayabilirsiniz. Findeks notu sorgulaması yapıldıktan sonra kredi notunun nasıl arttırılacağı veya nasıl düşürülmemesi gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+