Anasayfa » Banka Kredi Notu » Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

Bankalar nezdinde ön onay verdikleri, hazır kredi limitleri çıkardıkları veya kredi taleplerini iki dakika içinde sonuçlandırdıkları en önemli kriter kredi notudur. Kredi kayıt bürosunun bir markası olan Findeks hayatımıza girdikten sonra kredi notunun bir diğer adı da findeks kredi notu oldu.

Ülkemizde findeks kredi notu 0’dan başlayıp 1900’e kadar çıkmaktadır. Şahıs olarak aldığımız kredi notlarının yanı sıra kurumsal firmaların da kredi notu mevcuttur. Firma kredi notu işleyişi bireysel kredi notu gibi değildir. Farklı bir notlama sistemi (rating sistemi) vardır. Ancak hepsini aynı potadaymış gibi değerlendirirsek Türkiye’deki not ortalamasının 1.200 civarlarında olduğunu söyleyebiliriz. Buradaki değeri de baz alırsak findeks kredi notu kaç olmalı sorusunun cevabını da vermiş oluruz.

Kredi notunu öğrenmek ücretsiz midir?

Kredini notunu öğrenmek ücretsiz değildir. Ancak yine de ücret ödemediğiniz istisna durumlarda mevcuttur. En düşük 4,72 TL en çok da 9 TL gibi rakamlara kredi notunuzu öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Kredi notu öğrenme yolları farklılaşabilmektedir. Kredi notunu öğrenmek için bankaların internet şubelerini, findeksin resmi sitesini, vodafone kredi notu öğrenme servisi, turkcell kredi notu öğrenme servisi veya banka mobil bankacılık kredi notu öğrenme servisi kullanılabilmektedir.

Banka Kredi Puanı Öğrenmek

Hemen hemen her bankanın internet şubesinin altında artık kredi notunu öğrenmek, risk raporunu görüntülemek gibi hizmeti mevcuttur. Bu kanalları kullanıp 7-10 TL arasında bir rakam ödeyerek findeks kredi notunuzu öğrenebilir, detaylarını vermiş olduğunuz e-posta adresine isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bankaların mobil bankacılık arayüzlerini de kullanarak banka notu öğrenilebilmektedir. Bir diğer alternatif de banka şubelerine gidip kredi notumu öğrenmek istiyorum demeniz olacaktır. Sizlerden alacakları yazılı talep ile kredi risk raporunuzu verebilmektedirler.

SMS ile kredi notu öğrenme

Hem Turkcell kredi notu öğrenme servisi hem de Vodafone kredi notu öğrenme servisi bu hizmeti vermektedir. Her iki iletişim şirketi de bu hizmeti 9 TL’ye vermektedir. Turkcell sms kredi notu öğrenme hizmetini alabilmek için TCKN boşluk DOĞUM YILI nızı yazıp 1122’ye göndermeniz yeterlidir. Vodafone sms kredi notu öğrenme için de sitemizdeki yazımızı okuyabilirsiniz. SMS ile alacağınız kredi notlarının diğerlerinden en önemli farkı kredi notu sorgulama ekranı gelmemesi diyebiliriz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+