Anasayfa » Kara Liste » Kara Listedekilere Kredi Kartı ve Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Kartı ve Kredi Veren Bankalar

İhtiyaçlarınızı karşılamak, ekonomik sorunlarınızı çözmek ve kısa vadeli de olsa problemlerinizi öteleyebilmek adına kredi çekiyorsunuz veya kredi kartı harcaması yapıyorsunuz ancak işler planlandığı gibi gitmiyor. Bir dönem, iki dönem derken 90 günlük gecikme sınırına giriyorsunuz ve bankanız hukuki işlemleri başlatıyor. Ardından avukatlık süreci ve maalesef kredi siciliniz bozuluyor. Eğer siz de bu problemi yaşayan binlerce kişiden birisiyseniz bu yazı size iyi gelecek.

Özellikle son yıllarda kart ve kredi mağdurlarının sayısı arttıktan sonra Ocak 2017 döneminde alınan bir karar ile Haziran 2017 yılında başvuruları yapılan sicil affı 2017 meselesi çözüme kavuşturulmaya çalışıldı. Hükümetin aldığı bu kararı uygulayan bankalar da oldu, göz ardı edip politikalarınca işi çıkmaza sokan bankalar da.. Şu an yazacağım bilgiler kara listeden nasıl çıkılır sorusuna cevap vermeye yönelik olacak. Bilgiler doğru ama %100 etkisini bir defa da gösterecek diye kesin konuşmanın mümkünatı yok. Ancak mutlaka uygulayın. Çünkü süreciniz 12 ayda çözülecekse kesinlikle hızlandıracak ve 6 aya belki de 3 aya düşürecektir.

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar var mı?

Kesinlikle var. Ancak başvurunuzu bodazlama yaparsanız maalesef yine olumsuz cevap alacaksınız. Tavsiyem nakit karşılıklı kredi kartı başvurusu yapmak. Limiti hiç önemli değil. 500 TL işinizi görecektir. Mühim olan bu kartı almak ve 50 tl bile dönem harcaması yapsanız bu tutarı düzenli ödüyor olmanız. Amaç kredi notunuzu kırmızı kalem yiyen kişi statüsünden çıkarmak. Bu taktiği yaparsanız maksimum 3 ay içinde kara listeden çıkmayı başarabilirsiniz. Kredi notu düşük olana kredi kartı veren bankalar içinde Denizbank, Finansbank, ING Bank ve TEB’i kullanabilirsiniz.

Hangi Banka Kredi Verir Bana

Bu sorunun cevabı maalesef “şu banka” olamıyor. Çünkü bankaların yıl içindeki kredi politikaları değişmektedir. Yıl içinde hedefinden uzaklaşan bankaların yıl içinde agresifleştiğini ve kredi onaylama referans aralıklarını düşürdüğünü görüyoruz. Bu eskiden gri alan dediğimiz (kredi notu düşük kişi nasıl kredi alır?) aralığa onay vermiyorken alınan karar gereği artık onayladığı pozisyona dönüşebiliyor. Bunun için kredi başvurularınızı internet şubesinden değil de öncelikle maaş aldığınız bankadan, sonrasında da en kolay kredi veren banka statüsünde görünen ve acil kredi veren bankalar dediğimiz, bireysel bankacılığı birçok bankaya nazaran önde olan Denizbank, Finansbank, ING Bank, TEB, Garanti, Akbank ve İş Bankası bankalarını denemek gerekir.

Yazımızın en başından bu yana referans olarak aldığımız konu kredi notu. Kredi notu olmadan kredi veren bankalar var mı veya kredi notu 0 olana kredi veren bankalar var mı diyebilirsiniz. Var diye cevaplayabilirim. Ancak otomatik onaylanacak kredi limitleri çok düşük olacaktır. Burada bankalar kendilerine yeni müşteri kazanımı sağlamak isterler. Özellikle bu küçük kredilere yapacağınız düzenli ödemelerle sizlere vereceği limitleri arttıracaklardır.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

9 yorum

 1. Kredi kullanmak istiyorum eski kredimde takipbe düştüm için kredi alamıyorum sicil affı bireysel kişiler için geçerlidir Sicil affından yararlanmak için ne yapmam gerekiyor cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

  • Şimşek Bey,

   Sicil affından nasıl yararlanabilirim sorusuna yanıt olarak maalesef şu an için bir şey yapamazsınız diyebilirim.
   KKB nasıl itiraz edebilirim başlıklı yazı belki çözüm olabilir ama sicil affı 2017 süresi bitti. Eğer hükümet yeni bir çalışma yaparsa sicil affı 2018 döneminde deneyebilirsiniz.

 2. Mrhb üzerimde 200 dekar sulu tarım yaptığım arazim var ayrıca 4000 tl maaşım var ancak kredi notum düşük herhangi bir haciz durumum yok tarım kredisi ne kadar kullanabilirim

  • Masum Bey,

   Sulu tarımdan kastınız nedir?
   Örneğin çeltik mi ekiyorsunuz? Çünkü ektiğiniz ürüne göre tarım geliriniz değişecek ve buna göre çıkacak tarım kredisi tutarı da değişecektir. Bana ne kadar tarım kredisi çıkar sorusu kişinin kendi kredi performansının yanı sıra çks üzerindeki ürüne göre de değişkenlik gösterecektir.

 3. Ben yapikredi maaş müşterisi yım 4 üncü sene maaşı alıyorum yapi kredi dahil 3 banka parca parca borcum var tek çatı altında toplamak istiyorum yapikredi de 912 kredi notum bu konu hakkında yardımcı olurlarmı acaba size danışmak istedim.hayırlı aksamlar efendim

  • Mahsun Bey,

   912 ortalamanın altında bir kredi notudur. Özellikle güncel ekonomik koşullar ve Bankaların kredi iştahının olmaması nedeniyle hepsini tek banka altında toplamayı kabul ettiremeyebilirsiniz. Bu sorunuza en rahat cevap verebilecek banka maaş bankanızdır. Eğer yeni çıkarılacak ödeme planı taksit/gelir dengeniz içinde kalacak bir seviyeye gelirse değerlendirilebilir.

 4. 8 aylık uzman ÇAVUŞUM sildeyken kara listeye düştüm şuan maaşım yüksek kredi karti alabilirmiyim .

 5. HASAN YAKUP DİPCİ

  Selamünaleyküm. Ben İstanbul’dan Hasan Yakup Dipci 3.5 yıl önce avukatlık oldum kara listeye girdim. Bankalara olan borcumu ödedim. Her hangi bir bankaya borcum yok. Ocak 2017 de sicil affı geldi. Ben bankalara kredi kartı müracaatı yaptığımda olumsuz cevap alıyorum. Ben kamu kurumunda çalışıyorum. VakıfBank, tan maaşımı alıyorum. Ama bana kredi kartı vermiyorlar. 1600 gün önceki puanım 180 di aradan kaç yıl geçti ama kredi kartı vermiyorlar. İpotekli kredi kartı istiyorum yine vermiyorlar. Şimdiki puanımı bilmiyorum. Ben nasıl kredi kartı alırım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+