POS Makinesi Nasıl Alınır ve POS Komisyonları 2017

Ekonomide geldiğimiz noktayı ve ülkemizdeki kredi kartı kullanım oranını gördükçe pos cihazlarının kullanımı ne kadar gerekli tartışmaya gerek yok. Hem esnafımızın alacağını garanti altına alması, hem de tüketicinin cebinde nakit taşımaması ve hatta pos ile taksitli alışveriş yapabilmesi durumu daha cazip hale getiriyor. 2015 yılında yapılan düzenleme ile her ne kadar yazar kasa pos kullanımı zorunlu hale getirilse de geçişin kademeli olması, belirli sektörleri kapsaması ve esnafımızın algısında her an bu işten ne de olsa vazgeçilir düşüncesi olması nedeniyle sabit POS cihazı kullanımı devam etmektedir.

Özellikle tahsilat kabiliyetinde soru işareti yaşayan esnafımızın pos cihazı / pos makinesi kullanmasını kesinlikle öneriyoruz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, pos cihazı almak için hangi evraklar gerekli sorusuna vereceğimiz cevaplardaki evrakları alıp, pos makinesi başvurusu yapmanız.

İlgili Yazı :   POS veya Kredi Kartı Mail Order'a Nasıl Açılır?

Daha önce yazmış olduğumuz akıllı yazar kasa pos neden ve nasıl alınır yazımızdan yola çıkarak mevzuatta belirlenen sektörler haricinde çalışıyorsanız pos cihazı başvurusu için aşağıdaki evrakları temin edip bankanıza başvuru yapabilirsiniz.

Pos Cihazı için gerekli evraklar nelerdir? veya Pos Makinesi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Eğer şahıs şirketi üzerinden faaliyet gösteriyorsanız :

  • Herhangi bir odaya kayıtlı iseler bu oda kayıt belgesi
  • Vergi Levhası
  • POS cihazı başvurusunda bulunmak isteyen kişinin kimliğinin aslı
  • İmza beyannamesi

Ticari ortaklıklarda ise POS makinesi için istenen belgeler şunlardır :

  • Firma ortaklarının her birinin kimlik belgesine ait fotokopi
  • İmza sirküleri
  • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
  • Vergi Levhası
İlgili Yazı :   POS taksite nasıl açılır? Taksitli POS nasıl kullanılır?

POS cihazı aldıktan sonra esnafın en çok merak ettiği sorulardan birisi de ödeyeceği pos komisyonu nedir? POS komisyonu 2017 yılında ne civarlarında? Bankaların düzenlemiş olduğu POS kampanyaları birbirinden farklı mı? POS komisyonu seçerken neye dikkat etmeliyim?

Bankaların POS kampanyaları internet sitelerinde her zaman güncel olmayabiliyor. Bu nedenle mutlaka şubeye giderek pos fiyatlamalarını almanız tavsiye edilir. Yakın zamanda Akbank Eko Pos kampanyası için bir yazı yazmıştık. Burada pos komisyonları hangi temel mantıkla işler ve aslında ne kadar pos komisyonu kesintiniz olur sorularına yanıt verdik. POS komisyonlarına karar vermeden önce mutlaka bu yazıya göz atmanızı öneririm.

İlgili Yazı :   Akbank Eko Pos Paketi Avantajlı mı?

Bankaya pos başvurusu yaptıktan sonra kurulumu bi’kaç gün içinde gerçekleşecektir.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+