2018 KGF Kredileri Ne Zaman ve Hangi Şartlarda Verilecek

2017 yılında hayatımıza giren kgf kredileri 2018 yılında da açılacak mı, açılacaksa 2018 kgf kredi şartları neler, 2018 kgf kredi limitleri nedir gibi birçok sorunuzu daha önce yazdığımız KGF kredilerinde yeni dönem başlıklı yazımızın altından sordunuz ve sormaya da devam ediyorsunuz. Bizler de buna benzeyen birçok sorunuzu cevapladığımız kgf kredilerindeki son durum hakkında bilgi verdiğimiz bir yazıyı sizler için derlemek istedik.

KGF kredisi nedir yazımızda detaylıca kredi garanti fonunun detaylarını anlattık. Merakı olanların yeniden ilgili yazımızı okumasını tavsiye ederiz. KGF’nin eski sistemini kenara bırakıp, 18 Mart 2017’den sonra devrim gibi bir kararla tüm işleyişi ve risk takibini bankalara bıraktığı PGS kgf kredileri ve PGS kgf kefalet limitleri hakkındaki yazımıza da göz atıp, güncel kgf kefalet limitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Geçmiş tarihte yazdığımız bu yazıların geçerlilikleri hala devam etmektedir. Bizler günümüzde kgf kredisi ne duruma geldi, 2018 kgf limitleri ne zaman açılacak, kgf pgs, kgf son başvuru tarihi, hazine destekli kgf, kgf başvuru girişi, kgf bitti mi, kgf devam eden bankalar, kgf ne zaman açılacak gibi temel ayrıntılara değineceğiz.

Öncelikle geçtiğimiz yıl 250 milyar tl kredi garanti fonu kefaleti verileceği duyurulmuş ve buna göre belirli dilimler halinde kefalet limitleri açılmaktaydı. KGF’nin kefil olduğu kredi büyüklüğü 204 milyar tl’yi buldu ve son 50 milyar tl’lik limit açılmak için son bir onay bekleniyordu. Aslında uzun süredir kgf limitleri ne zaman açılacak sorusunun sürekli soruluyor olmasının temel nedeni buydu. Biraz siyaset, biraz kaynak bulunmaması, biraz verilen kredilerin geri dönüşlerinin ödenmeye başlanması, biraz bankaların riskini yönetebilecek pozisyona gelmesi gibi temel nedenlerden dolayı son 50 milyar tl açılamamıştı. Nihayet geçtiğimiz hafta alınan bir karar ile Bankalara ön bilgilendirme gitti. Ödeme yapılan kgf kredilerindeki oluşan limit boşlukları, son 50 milyar tl’lik limitin kullandırımı için Bankalar müşterileri için kgf limiti hazırlamaya başladı. Eğer 1 yılınızı doldurmuş firmanız varsa bugünlerde KGF anlaşmalı bankalara kgf kredisi başvurusu yapabilir ve kgf kredisi için dosya hazırlığı yapılmasını isteyebilirsiniz.

Yeni gelen duyumlara göre kgf kredileri öncelikli sektörleri olacak ve kgf kullandırımları öncelikli olarak bu sektörlere yapılacak. Sıralama şu şekilde..

  1. Cazibe (Yatırım) Merkezleri
  2. Dış Ticaret Firmaları
  3. Kadın Girişimciler

2018 kgf limitleri açıldığı zaman yukarıda saydığımız sektörler öncelikli olarak kgf kefaleti verilecek ve bu sektörlerin ihtiyaçları karşılandıktan sonra diğer yatırımcılara kgf desteği sağlanacağı bilgisi konuşulmaktadır.

Eli kulağında olan kgf limitleri için daha sonra kgf bitti mi dememek adına Bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz. 2018 KGF kredileri ile sorularınızı bu başlık altından sorabilirsiniz.

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+