Anasayfa » DenizBank » Denize Çek Gönder Uygulaması ile Faktoring çok kolay!

Denize Çek Gönder Uygulaması ile Faktoring çok kolay!

Dijital faktoring veya bir diğer adıyla mobil faktoring ile hayatımıza yeni bir kavram daha girdi. Artık ellerine çek geçen firmalar/kişiler herhangi bir faktoring şirketini aramadan, bankasıyla irtibata geçmeden, olabildiğinde hızlı ve sonuç alabilecekleri bir uygulama ile karşı karşıya.. Uygulama ile detay bilgi vermeden önce faktoring nedir, hangi faktoring şirketi daha iyi, faktoring işlemi için hangi evraklar gerekir gibi bilgileri de vereceğim.

Öncelikle faktoring tanım olarak şu demektir : Faktoring, her türlü mal ve hizmet satışlarından doğan, fatura veya fatura yerine geçen belgelere dayalı, vadeli alacakların Faktoring şirketine temlik edilmesi karşılığında finansman ve tahsilat hizmetlerinin sunulmasıdır.

Tanımdan da anlaşılacağı üzere faktoring işlemini yapabilmek için temelde iki evrakın elimizde olması gerekir. Birincisi çek, ikincisi fatura.. Çekin şekil şartları, faturanın şekil şartları konularında ince ayrıntılara farklı bir yazımızda değineceğim.

Bankacılık sisteminin içinde olan ve birçok bankanın da iştiraki olan faktoring şirketlerinin yapmış olduğu faktoring işlemlerinden ayrı, bu süreci bambaşka bir seviyeye taşımış, dijitalleşmiş, mobilleşmiş, hızlanmış, anında sonuç veren, Denizbank ve Deniz Faktoring’in hayatımıza soktuğu Denize Çek Gönder uygulaması nedir, Denize çek gönder nasıl kullanılır ve denize çek gönder özellikleri hakkında da bilgi verelim.

Uygulamayı hem AppStore’dan hem de Google Play’den indirebiliyorsunuz. Uygulamanın adını aratmanız ve telefonunuza indirmeniz ilk etapta yapacağımız şey.

Denize çek gönder nasıl kullanılıyor?

Uygulama açıldıktan sonra otomatik olarak karşınıza “hızlı başvur” ekranı çıkacaktır. Kullanım şartlarını kabul ettikten sonra bir sonraki sayfaya otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Ardından başvuru yapacak kişiye ait TCKN ve cep telefonu bilgilerini gireceksiniz. Talebin sonucu burada belirttiğiniz telefon numarasına bildirilecektir. Bir sonraki adımda “karekod” ikonuna dokunduktan sonra faktoring işlemine başlıyoruz. Kamera izni verildikten sonra elinizdeki çekin ön yüzünde bulunan karekodu okutmanız ve fotoğrafı eklemeniz yeterli olacaktır. Eğer elinizdeki çek eski ve üzerinde kare kod yoksa fotoğraf çekmek için ayrı bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz ve yatay bir şekilde çekin görüntüsünü alabiliyorsunuz. Bu bölüm kısaca “çekin önyüzü, çekin arka yüzü ve fatura görüntüsü” olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

Tüm bilgiler girildikten sonra talebiniz otomatik olarak Deniz Faktoring’e düşecek ve birkaç dakika içinde olumlu/olumsuz cevap alacaksınız. Gelecek olumlu cevabın ardından herhangi bir Denizbank şubesinde işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırabileceksiniz.

Hakkında Banka Notu

2007'den bu yana Bankacılık yapıyorum. Gişe Asistanlığı, Ticari MHT (müşteri hizmet temsilcisi), Tarım Bankacılığı Portföy Yöneticiliği, Kobi Portföy Yöneticisi, Nakit Yönetimi Bölge Satış Temsilciliği ve OBİ Bankacılığı Bölge Satış Yönetmenliği ünvanlarında çalıştım. 2017 yılından bu yana Şube Müdürlüğü yapıyorum. Her pozisyonda çalışmanın, şubeyi ve Bölge Müdürlüğü'nden bakmanın kattığı değerle #KrediNotu, #BankaNotu, #Bankacılık, #Kredi ve #KrediKartı gibi bankacılığın ana ürünleri yanında her şeye değinmeye çalışıyor, sorulan sorulara çözüm(ler) üretiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+