KGF Kredisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kobilere ucuz kredi yolları gün geçtikçe artıyor ve yeni fırsatlar çıkıyor. Aslında uzun zamandır faaliyet gösteren KGF yapılan ekonomik çalışmalarla güçlendirildi, yeniden tasarlandı ve bir takım değişikliklerle hizmet alanını genişletti. Son günlerde kullanılmaya başlanılan, birçok Bankanın da gündemine gelen KGF nedir, Kredi Garanti Fonu ne işe yarar gibi soruları yanıtladıktan sonra KGF kredisi başvurusu ve KGF kredisi nasıl kullanılır sorularına cevap vereceğiz.

KGF (Kredi Garanti Fonu A.Ş.) kredi çekmek isteyen ancak gerekli teminat koşullarını sağlayamayan KOBİ’ler için kefalet desteği vermektedir. Akabinde anlaşmalı olduğu Bankalardan kredi kullanmalarını sağlar ve kobilere finansman bulma noktasında destek olur. KGF amacı destek verdiği firmanın işletme sermayesini arttırarak, yatırıma yönlendirmektir.

KGF kefaleti KGF Hazine Destekli ve KGF Özkaynak olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki teminat türünde izlenen yol, verilen kefalet tutarı, alınan komisyon oranı değişkenlik göstermektedir.

İlgili Yazı :   Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapmalıyız?

KGF kredisi nedir sorusunu yanıtladıktan sonra KGF kredisini nasıl kullanabilirim sorusuna cevap vermeye başlayabiliriz. Öncelikli olarak KGF kefaletinden yararlanabilmeniz için KOBİ olmanız gerekmektedir.

KGF Özkaynak kefaleti kefalet süresi 1 yıldır. İşletme başına 1 milyon TL’ye kadar kefalet verilebilmektedir. Eğer bir grup firması sahibiyseniz bu limit 1.5 milyon TL’ye kadar çıkmaktadır. Kullanılmış olan kredinin %80’ine kadar kefalet verilir. Kefalet komisyon oranı %2’dir. KGF kefalet komisyonu her yıl kalan risk üzerinden alınmaya devam eder. Eğer bankada açılan limitiniz rotatif/bch veya DBS kredisi cinsindeyse limit üzerinden yüzde iki (%2) alınacaktır.

KGF Hazine kefaleti tarafında ürün maksimum vadesi 8 yıldır. Ödemesiz dönem 2 yıla kadar çıkabilmektedir. İşletme başına 1.5 milyon TL kefalet verilmektedir. Eğer grup firması bazında kefalet talep edilirse bu limit 2 milyon TL olabilir. Kullanılan kredinin %75’ine kefalet verir. KGF Hazine kefaleti verirken 250 TL başvuru ücreti talep eder ve %1 komisyon alır.

İlgili Yazı :   Acil Nakit Para nasıl çekerim?

Yukarıda açıklamalardan sonra KGF özkaynak ve KGF hazine arasındaki en önemli fark verdikleri kefalet tutarıdır diyebiliriz. Açıklamalardan bağımsız olarak ikisinin sürecindeki farklılıklar ve kgf kredisi ne zaman sonuçlanır farkı söz konusudur. Örneğin KGF Hazine kredisi herhangi bir teminat istemeden, firmanın sadece bilançolarıyla sonuçlanabileceği gibi KGF Özkaynak tarafında KGF tahsis yetkililerinin firmayı ziyaret sonrası, kredi değerlendirmesi yaptığı bilinmektedir. Aslında kağıt üzerinde yetersiz olan firmanızın, KGF ziyareti sonrası değerli bulunması ve kefalet verilmesi söz konusu olabilir.

KGF kredisi veren bankalar tarafında da bilgi verelim. Kredi Garanti Fonu birçok bankayla anlaşmalıdır. İçlerinde Akbank, Finansbank, TEB, Garanti, Halkbank, Denizbank, Vakıfbank, YKB, Ziraat, ING gibi büyük bankalar söz konusu. Ancak KGF kredisi alırken, konuyla ilgili deneyime sahip olan ve sizi anlayacak bir Banka bulmak (süreçlere hakim, kredi hakkında bilgi ve deneyimi bulunan) oldukça önemlidir. Bu anlamda 2016 yılındın hem KGF Yönetim kurulu içinde yer alan bankası hem de KGF kredisi pazarının önemli bir bölümüne hakim olan Denizbank’tır. Yakın zamanda çıkardıkları reklam da KGF kredilerine ne kadar önem verdiklerini gösteriyor.

İlgili Yazı :   Denizbank FastPay kullanıcıları Çorlu LunchBox’ta %10 indirimli hesap ödeyecekler

Denizbank KGF kredileri için Denizbank KGF Destek Hattı 0 212 355 1055 numaralı telefon aranabilmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra bağlı bulunduğunuz lokasyondaki Denizbank Şubesi sizlerle iletişime geçip, bilgi vermektedir.

Yakın zamanda uygulamaya girecek yeni KGF şartlarıyla birlikte 2 Milyon TL olan limit 10 Milyon TL’ye yükseltileceği ifade edilmiştir.

Yakın zamanda Nefes Kredisi ile ülke ekonomisine can katan KGF ülke kobilerine destek vermeye devam etmektedir.

44 Yorum

 1. Kemal

  8 Aralık 2016 at 17:05

  Bilgilendirme için çok teşekkürler, paylaştığınız telefon numarasından banka görevlisi arkadaş şubeye yönlendirdi ve işlemlerim başlatıldı.

  • Banka Notu

   9 Aralık 2016 at 12:59

   Kemal Bey,

   Yazımızda da değindiğimiz gibi özellikle DenizBank kgf kredileri tarafında gerçekten iyi yol katetmiş durumda. Denizbank KGF destek hattı aramalarında da profesyonel kişilerin bilgi verdiğini, denizbank kgf başvurusu internet üzerinden yapıldığında da şubelere yönlendirildiğini ve aranarak bilgi verildiğini biliyoruz.

 2. veysi demir

  15 Aralık 2016 at 15:44

  daha önce yazılan çeklerim var sorun olurmu

  • Banka Notu

   16 Aralık 2016 at 11:13

   Veysi Bey,

   Yazılan çeklerin düzeltme işlemleri yapılmamışsa kredilendirme aşamasında sorun yaşayabileceğinizi düşünüyorum. Konuyu detaylarıyla bilmek gerekir.

 3. Selahatti Aktı

  22 Aralık 2016 at 18:32

  Esnaf Odası ve Kosgeb veritabanına kayıtlı 28 Yıllık işletme sahibiyim. İşyerimin mülkü satılık, sahibi 1.100 milyon TL. istiyor. Ancak kendi birikimim 300 bin TL. KGF ile bu desteği alabilirmiyim.Eksik kalan 800 bin TL.TEŞEKKÜRLER.

  • Banka Notu

   25 Aralık 2016 at 11:15

   Selahattin Bey,

   Normal şartlarda bankalardan da bu krediyi bahsettiğiniz şartlarda talep edebilirsiniz. Nihayetinde almak istediğiniz yerin ipoteğini vererek, işyeri kredisi altında bu kredi çözümlenebilir. Buradaki en önemli sorun ekspertiz raporu. Eğer ekspertiz raporu satış değerinize yakın bir değer çıkarsa problem yok gibi görünüyor.

   KGF bu işin bu şekilde çıkmaması ve/veya diğer borçlarınızın bu krediyi çekmenize engel olacak şekilde fazla olmasında devreye girebilir.

   KGF’nin kefaleti bankalar nezdinde önemlidir ve kredinin tahsisinde kolaylık sağlar. KGF birçok bankanın alamadığı teminatı da alabildiği için önemli bir avantajdır.

   Değerlendirebilirsiniz.

 4. özgür urlu

  25 Ocak 2017 at 12:55

  mrblr.kolay gelsin.şu an itibari ile ile bu krediler veriliyormu.belirli bi tarihten sonramı ?

  • Banka Notu

   25 Ocak 2017 at 21:15

   Özgür Bey,

   KGF kredileri yeni kredi tipi değildir. Siyasi kararlarla birlikte bankalardaki sermaye karşılıkları ve ayrılan zorunlu karşılıkları etkilemesiyle birlikte Bankalar için cazip hale geldi. Şu an itibariyle fazla sayıda veriliyor ve 2017 kgf kefalet limitleri değişti/arttı. Bugünden sonra daha da çok verilecektir. Eğer kgf kefaleti ile kredi kullanmak istiyorsanız bu işi sürekli/devamlı yapan Bankalarla irtibatta olmanızı tavsiye edebilirim. Çünkü süreç tüketici için karmaşık olsa da kgf teminatlı kredi sürecini tamamen sizin için takip edip, sonuçlandıran bankalar var. KGF kredisi veren bankalar başında DenizBank gelmektedir. Özellikle 2016 yılındaki kgf kredileri önemli ölçüde büyüdü.

 5. Meral

  13 Şubat 2017 at 16:06

  Peki kgf teminatlı kredi için bankanın görüşü önemli mi.bankanın müşterisine bu konuda yardımcı olmamasının nedeni ne olabilir.bizim de vurulmuş çeklerin var.fakat mahkeme ile durdurduk.bankamızdan bir sonuç alamadık.

  • Banka Notu

   13 Şubat 2017 at 18:31

   Meral Hanım,

   KGF kredilerinin işleyişi 2017 yılında değişti.
   PGS (portföy garanti sistemi) ve PLS (portföy limit sistemi) dediğimiz iki ayrı sistem geldi.
   İlkinde tüm risk bankaya ait. Daha kısada sonuçlanıyor ama batan kredinin takibi ve kredilendirme süreci tamamen bankaya ait. Banka ne derse KGF onu onaylıyor diyebiliriz. PLS sisteminde ise Banka onayından sonra kredinin, mali tabloların değerlendirilmesi için KGF de bir kredi komitesi yapıyor.
   Eğer yazılmış çekleriniz varsa ve düzeltme hakkı kullanmamışsanız kredinizin olumlu sonuçlanması çok zordur.

 6. Tekin

  14 Şubat 2017 at 23:17

  Ticaret Odası ve kosgeb veritabanina kayitli micro firmam icin islerimizi daha fazla buyutmek icin KGF den yararlanabilirmiyim..

  • Banka Notu

   16 Şubat 2017 at 14:50

   Tekin Bey,

   KGF yapılanması 2017 yılında değişmiş ve birçok kredide üst limitler artmıştır. Aynı zamanda Bankalara kefil olunan kefalet oranlarında da ciddi artışlar söz konusudur. Kişilerin kgf başvuru ücretleri ve kgf kefalet komisyon oranları da düşürülmüştür. Bu şartlar için kgf’nin resmi web sitesini ziyaret edebilir ya da şu an Türkiye’de kgf kredileri pazar lideri olan Denizbank şubelerinden destek alabilirsiniz.

 7. hayrettin özgen

  26 Şubat 2017 at 20:46

  hayrettin, 1 yıllık bir işletmem var yaşım 20 kgf dan kredi kullanabilirmiyim

  • Banka Notu

   5 Mart 2017 at 22:46

   Hayrettin Bey,

   KGF kredileri şartları içinde bu durum ikiye ayrılıyor.
   1- En az 1 yıl faaliyeti bulunan her kobi “kobi pgs” ve “kobi kgf” kredilerine başvuru yapabilir.
   2- 1 yıl faaliyetiniz olmasa bile, “kgf genç girişimci” veya “kgf kadın girişimci” paketleri adı altında yatırıma yönelik kredi başvurusu yapılabilir.

 8. Semih

  27 Şubat 2017 at 04:06

  Kosgep veri tabanına kayıtlı küçük bir esnafım kendi şahsı kredi ve kredi kartı borçlarım var gecikmede olan kredi notum düşük kosgep fayizsiz 50 bin kredi nasıl alabilirim kgf kullanıla bilirmi

  • Banka Notu

   5 Mart 2017 at 22:50

   Semih Bey,

   KGF kredilerinin amacı da budur. Son çıkan KOSGEB 2017 faizsiz kredi kgf opsiyonu ile talep edilebilmektedir. Sizlere tavsiyemiz eğer sıfır faizli krediye onayınız çıkmışsa (http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz) kgf kredileri tarafında pazar hakimiyeti olan herhangi bir Banka ile kgf teminatlı kosgeb kredisi konuşabilirsiniz.

 9. sercan

  8 Mart 2017 at 11:59

  iyi günler . banka kredimi onayladı ve kgf ye gönderdik. yeni sistemde kgf den red gelme olasılığı var mıdır? vergi ve sgk borcum yok. donuk kredim yok. yani bankadan ayrı bir değerlendirme veya kendi limitlerine göre mi işlem yaparlar?

  • Banka Notu

   8 Mart 2017 at 13:43

   Sercan Bey,

   KGF yeni sistemiyle ilgili detay bilgilendirmeyi http://www.bankanotu.com/kgf-pgs-kredileri-nedir-ve-nasil-alinir/ adresinde (yeni yazımızda) yazdık. Bahsettiğiniz gibi kgf ret olasılığı oldukça düşük. Olsa bile bu kredi KGF’den değil Banka tahsisi tarafından ret olan kredi dosyası olacaktır.

 10. sercan

  9 Mart 2017 at 12:20

  tekrar merhaba.
  üstteki sorumun devamı olarak soruyorum. banka kfg den onay geldikten sonra tekrar tahsis birimine gönderiyormu? banka tahsisi tarafından red olur demiştiniz de . yani banka onay verip kgf ye gönderdikten sonra tekrar inceleme mi yapıyor?

  • Banka Notu

   12 Mart 2017 at 22:28

   Sercan Bey,

   KGF kredileri iki şekilde sonuçlanıyor. KGF PLS (portföy limit sistemi) süreciyle başvuru yapılırsa kgf tahsis birimi de dosyayı değerlendiriyor. Burada yararlanıcı kapsamı daha geniş ve limitler daha fazla. Bir de KGF PGS (portföy garanti sistemi) süreci var. Burada Banka’nın tahsis süreci değerlendiriyor ve kgf tahsis süreci yok. Ancak bu süreçte herkes faydalanamıyor ve limitleri PLS’ye göre daha kısıtlı. Aynı zamanda gayrinakdi kredi limitleri (teminat mektupları, akreditif vs) açılamıyor.

 11. Yusuf

  9 Mart 2017 at 21:11

  Merhaba 6 aylık bır işletmem var yasım.yaşım 66 KGf den yararlanabilirmiyiö?

  • Banka Notu

   12 Mart 2017 at 22:25

   Yusuf Bey,

   Yeni kurulan işletmelerin KOSGEB tarafında desteği bulunmaktadır. Bunun için KOSGEB girişimci kredileri ve KOSGEB destekleriyle ilgili yazımızı okumanızı tavsiye edebilirim. Yeni kurulan işletme kgf den yararlanabilir mi sorusunun cevabı maalesef olumsuz olacaktır.

 12. Cevat çelik

  14 Mart 2017 at 11:53

  17 subat 2017 de basvurdum nefes krdi 27 subatta cikmistir lakin sahsim sehirdisinda almam sebebi ile gelemedim 2subatta kgf krediyi kapamis yenisini 6 mart 2017 basvurdugumuz nefes kredisi kgf limit acmiyormus nezaman acar bilgilenmek istiyorum

  • Banka Notu

   14 Mart 2017 at 17:04

   Cevat Bey,

   Nefes Kredisi 2017 kullandırımları hala devam etmektedir.
   Ancak Hazine Müsteşarlığının ayırmış olduğu KGF limitleri dolduğu için maalesef Nefes kredisi an itibariyle kullandırılamamaktadır. 10 Mart 2017’de Hazine Müsteşarlığı kgf limitleri 250 mlr tl’ye arttırıldı. En yakın zamanda limitlerin yeniden açılması söz konusudur.

 13. sercan

  14 Mart 2017 at 17:34

  iyi günler . yukarda cevat beyin sorusuna karşılık yazdığınız dikkatimi çekti . Hazine müsteşarlığı limitleri doldu demişsiniz. bu hazine pgs sistemi ile veya özkaynak kefaleti ile de alakalı mıdır? yani 10 martta yayımlanan yönetmelik uygulanması ve protokol imzalanması mi beklenmektedir. Kobilere yeni kefalet vermek için . Çünkü benim de başvuru tarihim hazine pgs ye 8 mart hala bir cevap gelmedi bankama . bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ederim .

  teşekkürler

 14. sercan

  15 Mart 2017 at 12:05

  tekrar merhaba .
  sorularım yayımlanmamıs galiba.
  8 martta başvurduğumuz kgf den hala sonuc gelmedi acaba 10 martta yayımlanan yönetmelik gereği hazine ile kgf arasında yapılacak protokolü mü bekliyorlar? hazine pgs ile başvurum yapıldı hala bekliyorum.

  konuyla ilgili bilginiz varsa lütfen aydınlattın beni. Kimse doğru ve yeterli bilgiye sahip değil .

  teşekkürler

  • Banka Notu

   16 Mart 2017 at 10:22

   Sercan Bey,

   8 Mart’ta sormuş olduğunuz soruları yanıtladım. Aslında yorum tarafında üstteki cevaplara bakarsanız mutlaka bulacaksınız.
   Diğer taraftan ;
   Bugünlerde KGF başvurularınızın tamamı maalesef sonuçlandırılamayacaktır. Konu kgf kredisi veren bankalar vs. değil. KGF’nin Hazine Müsteşarlığı limitleri doldu. 10 Mart tarihinde yeni bir protokol imzalandı. Bu protokole göre KGF hazine müsteşarlığının vereceği kefalet limitini 250 mlr tl’ye yükseldi. Ancak pratikte uygulaması hala başlamadı. Bunun siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum ve en kısa zamanda yeniden kullanıma açılacağını düşünüyorum.
   KGF Hazine PGS başvuruları bankaların inisiyatifinde veriliyor. Bankada onaylanan bir kredinin KGF’de onaylanmama şansı yok diyebilirim.

 15. murat

  16 Mart 2017 at 12:53

  1 martta denizbankdan kgf kredsisi başvurusu yaptım 250 bin tl lik banka 6 marta keredi onaylandı dedi kgf gönderdik oranın onayanı bekliyoruz dendi ama aradan 10 gün geçemsine rağmen bir sonuç gelmedi acaba kgf bititmi yada onay vermeme gibi bi durum söz konusumu

  • Banka Notu

   17 Mart 2017 at 12:56

   Murat Bey,

   KGF pazarına ve en iyi kgf kredisi veren bankalar sıralamasına baktığınızda 2016 yılını açık ara kapatan banka Denizbank. Pazar hakimiyeti Denizbank’ta. Buna paralel özellikle kredinin akışı, işleyişi, kgf kredisi süreci, kgf kredisi detayları ile ilgili konusuna hakim personelleri mevcut. İşin detayı şurada. KGF’nin hazine kefalet limitleri doldu. 10 Mart 2017 tarihinde cumhurbaşkanlığı tarafından imzalanan yeni kredi limitleri henüz açılmadı. Bir duyuma göre 20 Mart 2017 tarihinde açılacak. Bu tarihten sonra sıraya giren KGF kredi talepleri birer birer sonuçlandırılacaktır.

 16. MURAT

  22 Mart 2017 at 16:55

  13 MART 2017 TARİHİNDE DENİZBANKA KREDİ MÜRACATI YAPTIM KREDİM ONAYLANDI ANCAK KGF HENÜZ Bİ ONAY GELMEDİ SİZCE ÇOK UZUN SÜRERMİ BİLG VERİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA

  • Banka Notu

   26 Mart 2017 at 20:25

   Murat Bey,

   Denizbank kgf kredileri bir süre durdu. Ancak sadece Denizbank’ta değil Hazine Müsteşarlığının KGF’ye ayırmış olduğu kaynak limitleri dolduğu için tüm bankalarda durmuştu. 21 Mart’tan sonra limitler arttırıldı ve uzun süredir beklemede olan kgf başvuruları yavaş yavaş sonuçlandırılmaya başladı. 15 Şubat’tan beri kgf başvurusu yapan ancak kredi kullandırım sırası bekleyen firmaların olduğunu biliyoruz. Muhtemelen bu hafa içinde kgf kredisi kullandırımınız tamamlanmış olacaktır.

 17. MERT

  23 Mart 2017 at 17:04

  3 marta kgf kredi başvurumu yaptım banka onay verdi ama halen kgf den oanay gelmedi 20 gün geçti kgf onay vermeyebilirmi.

  • Banka Notu

   26 Mart 2017 at 20:22

   Mert Bey,

   20 Mart’taki karardan sonra (özellikle geçtiğimiz hafta) birçok ticari firmanın ciddi krediler kullandığını, piyasadaki KGF teminatlı kredilerin çok ciddi rakamlara ulaştığını biliyoruz. Hatta bazı Bankaların kgf kredisi kullandırabilmek için özkaynak problemi yaşadığını da duyuyoruz. Özellikle kendi risklerini KGF teminatlı kredilere dönmeyi istiyorlar. 20 gündür kgf kredisi sonuçlanmıyor demeniz normal. Çünkü yaklaşık 2 hafta hiçbir bankada kgf kredisi kullandırılamadı. Son 5 gündür yeniden faaliyete geçti. Muhtemelen bu hafta krediniz sonuçlandırılacaktır.

 18. BÜLENT BEKTAŞ

  29 Mart 2017 at 18:49

  Merhaba… kgf faiz oranı nedir??

  • Banka Notu

   30 Mart 2017 at 10:37

   Bülent Bey,

   KGF faiz oranları Bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir.
   Tıpkı ticari kredi faiz oranları mantığı ile işler ve Bankaların kendi alacakları ekonomik pozisyonlar gereği fiyat farklılıkları arz eder.
   KOSGEB kredisi veya NEFES kredisi gibi devletin belirlediği sabit faiz oranı yoktur.
   KGF faizi en iyi Bankalar da buna mukabil her gün değişebilir.

 19. MUSTAFA

  30 Mart 2017 at 16:36

  merhaba denizbank da 4 marta kgf kredim onaylandı kgf den onaya gitti ve halen gelmedi bugun ayın 30 u halen bir cevap yok denilene göre denizbankın kgf deki limitleri dolmuş açılırsa çıkacak diyorlar bu normalmi diğer bankalardan benden sonra başvuru yapan arkadaşlarım aldı kredilerini

  • Banka Notu

   5 Nisan 2017 at 14:35

   Mustafa Bey,

   KGF limitleri peyderpey açılmaktadır.
   Bankaların sağlaması gereken şartlar mevcuttur. Kısmen açılan limiti Banka doldurduktan sonra gerekli şartların sağlanıp/sağlanmadığı kontrol edilmektedir.
   10 nisan 2017 tarihinde yeni kgf limitlerinin geleceği konuşulmaktadır.

 20. cengiz

  11 Nisan 2017 at 17:32

  merhaba.kgf kredileri açıldımı? hazine müsteşarlığı kredilerin ödemesini açtımı_? 10 nisanda açılabilir demişsiniz önceki yazınızda. yani devlet musluğu açtımı?

  • Banka Notu

   13 Nisan 2017 at 14:33

   Cengiz Bey,

   Birçok bankaya açtığını biliyoruz.
   İşleyiş her Bankanın içinde değişebiliyor. Bazı bankalar daha önce yapılan başvuruların kullandırılmasına öncelik verirken bazıları mevcut kredili müşterilerine öncelik veriyor ve ilâve taleplerini değerlendiriyor.
   Bunun için farklı bir Bankadan da kgf başvurusu yapıp, sürecinizin değerlendirilmesini isteyebilirsiniz.
   Yeni çıkan KGF PGS sistemiyle birlikte kobi 12 milyon tl kefalet limiti alabiliyor.

 21. Semih

  18 Nisan 2017 at 14:43

  Merhabalar 3 aylık işletme sahibiyim kgf den yararlanabilirmiyim

  • Banka Notu

   18 Nisan 2017 at 23:08

   Semih Bey,

   KGF şartları içinde kgf kredilerinde asgari bir yıl faaliyet aranmaktadır.

 22. Tufan

  19 Nisan 2017 at 15:53

  Merhaba benim finansbank ve denizbank a kgf basvurularim vardi ikisininde kredi tahsisleri onayladi finansbanka kgf onayi geldi deniz onayda bekliyor… finansbankdan kullanim yaparsam eğer denizbankdaki kullanim hakkimi kaybetmis olurmuyum … ayri ayri iki bankadanda kullanim yapabilirmiyim

  • Banka Notu

   21 Nisan 2017 at 12:24

   Tufan Bey,

   KGF Anlaşmalı tüm bankalardan 12 milyon tl’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
   Dolayısı ile FinansBank’tan alacağınız kgf limiti Denizbank kgf limitini etkilemeyecektir.
   Ayrı ayrı 2 bankadan kgf kredisi kullanabilirsiniz.

 23. YDED İNŞ ELEK MADEN NAK GIDA LTD ŞTİ

  24 Nisan 2017 at 12:47

  Şirketim 6 ay 2016 kurulmuş sermayem 600 bin tl kgf den yararlanabilirmiyim

Yorum Yaz - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her türlü bankacılık, finans, kredi notu ve kredi bilgisi sorunuzu yönlendirebilirsiniz.[ Soru - Cevap ]
+